Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="272504"]
Материалы на украинском языке

Скільки коштують пологи у 2022 році

0
З нового року Міністерство охорони здоров'я збільшило тариф на пологи. Які послуги безкоштовні, а які ні? Що робити, якщо у пологово�

З нового року Міністерство охорони здоров’я збільшило тариф на пологи. Які послуги безкоштовні, а які ні? Що робити, якщо у пологовому будинку довелося платити?

Скільки коштують пологи у 2022 році

Джерело: Freepik

За Програмою медичних гарантій, в Україні пологи безкоштовні. Минулого року за стандартні фізіологічні пологи та кесарів розтин виплата становила 10382 грн. Кошти розраховані на медикаменти та базові послуги для мами та малюка. У пологових будинках цим тарифом виявилися незадоволені.

За даними головлікарів, сума в 10 тисяч гривень може покрити лише пологи без ускладнень, оскільки кесарів коштує набагато більше. У зв’язку із цим міністерство охорони здоров’я вирішило збільшити тариф на пологи на 45%.

З 2022 року пологові будинки, які співпрацюють із Програмою, отримуватимуть 15101 грн.


Які послуги входять у безкоштовні пологи

Виділені гроші повинні покрити витрати на породіллю та малюка. До переліку входять такі послуги:

  • медична допомога при неускладнених та ускладнених пологах, а також при кесаревому перерізі,
  • можливість проведення партнерських пологів,
  • можливість цілодобового транспортування матері та дитини в іншу медустанову (у разі ускладнень),
  • лабораторні та інструментальні обстеження (у цілодобовому режимі),
  • медикаментозне знеболювання під час пологів (епідуральна анестезія),
  • інтенсивну терапію матері та дитини у разі ускладнень,
  • щеплення для новонародженого за національним Календарем профілактичних щеплень ліків та витратні матеріали з Національного переліку основних лікарських засобів,
  • харчування породіллі під час перебування у пологовому будинку.
Які послуги входять у безкоштовні пологи

Джерело: Freepik

Якщо за пологи довелося заплатити:

Хоча пологи в Україні безкоштовні, багато хто нерідко оплачує зайві послуги. Існує практика подяки окремими «конвертиками» учасників пологів. Тільки ось українська Програма медичних гарантій виділяє медичній установі за кожні пологи певну суму грошей, тому це необов’язково.

Всі послуги повинні бути для породіллі безкоштовними. Єдине, за що в пологовому будинку можуть брати гроші, так це за додаткові послуги. Наприклад, за палату підвищеної комфортності чи покращене харчування.

Якщо ж у вас вимагають плату за вищезазначені базові послуги, як за партнерські пологи або анестезію, не поспішайте сплачувати. Вимагайте рахунок, щоб потім оформити скаргу до НСЗУ та отримати назад гроші.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты