Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="264285"]
Матеріали українською мовою

Секрети щасливої ​​вагітності: вчимося керувати емоціями

0
Вагітність - чарівний період. Але, на жаль, постійно перебувати в радісному та спокійному стані вдається не всім майбутнім мамам...

Вагітність - чарівний період. Але, на жаль, постійно перебувати в радісному та спокійному стані вдається не всім майбутнім мамам…

гормональна перебудова під час вагітності

Джерело: Getty Image

Звичайно, дратівливість виявляють не всі вагітні. І все ж ситуація досить поширена, вона турбує і саму майбутню маму, яка відчуває, що не може впоратися із собою, і всіх, на кого її агресію спрямовано. У чому причина?

Чому мила і ласкава дівчина вдруге стає некерованою і злісною, дратівливою та обидливою мегерою? Насправді у цього явища є наукове пояснення, і навіть не одне, а одразу кілька.

 Гормоні чи гені?

Однією з причин яскраво вираженого роздратування в період вагітності фахівці вважають нашу генетичну пам'ять, тобто передачу життєво важливої ​​інформації з покоління в покоління. Наші далекі предки змушені були постійно захищатися від ворожого та небезпечного світу, постійно боротися за свою життя, для чого були необхідні швидка реакція та гарна фізична форма.


Через те, що сили та швидкість реакції майбутньої мами зменшуються, нашим вагітним прапрабабусям доводилося компенсувати їх нестачу агресією та спалахами люті. Тільки так вони могли захищати собі та дитину.

Сучасний світ не такий небезпечний, і все ж таки генетична пам'ять хай зрідка, але впливає на нашу поведінку і настрій. І ось, майбутня мама навіть на несерйозний конфлікт реагує спалахом люті.

гормональна перебудова під час вагітності

Джерело: Shutterstock

Є й інша причина. Жінка відчуває зв'язок зі своїм дитиною з першого триместру вагітності. Вже у цей період вона відчуває себе мамою. А ось чоловік зазвичай усвідомлює собі батьком набагато пізніше. Виникає непорозуміння… Жінці хочеться, практично на невідомому рівні, щоб майбутній батько розділив з нею всі труднощі вагітності, адже це їхня спільна дитина. А виражається таке бажання часто у підвищеній дратівливості.

Ще одна причина – гормональна перебудова (не всім вона дається легко). Та й генетику скидати зі счетів не варто — розпитайте маму, що вона відчувала під час вагітності.

гормональна перебудова під час вагітності

Джерело: Shutterstock

 Гнів душити!

Що робити, якщо гнів душити? Спершу усвідомити, що напади агресії — один із проявів перебудови організму. Це неприємно, але нормально. Ну… щось на зразок токсикозу — фізіологічної реакції, властивої багатьом майбутнім мамам, пов'язаної з гормональними коліваннями.

Якщо роздратування — природна реакція, значить, чоловікові та іншим близьким доведеться або змиритися, або збирати відповідні образи? А ось і ні. З нападами злості можна боротися.

Постійно піклуйтеся про свій психологічний стан - це найпростіший і дієвий спосіб. Вчиться відпочивати та забувати про проблеми, які не стосуються безпосередньо вагітності та здоров'я.

гормональна перебудова під час вагітності

Джерело: Shutterstock

 Радуйте собі!

Наприклад, спілкування з приємними людьми, цікавими заняттями з підготовки до пологів. Підійдуть будь-які захоплення, які не шкодять малюкові. Смішні історії, фільми, ролики в Інтернеті теж відмінно знижують психологічне напруження.

Помиритись! Спробуйте у свій спокійний період попросити вибачення у тих, кого ви ненароком обурили. Вам обов'язково стане легше. Ну, і їм також. Попередьте близьких, що вам іноді важко тримати свої емоції під контролем. Вони вас зрозуміють та підтримають.

Влаштовуйте сеанси релаксації. Їх проводять у зручній позі, під спокійну музыку, часто із запаленими свічками. Можна просто дивитися на хиткі язички полум'я. Зазвичай достатньо одного сеансу релаксації щовечора, щоб стати спокійнішим.

гормональна перебудова під час вагітності

Джерело: Shutterstock

Те, що лікар прописав

Радіться з лікарем, який веде вашу вагітність. Можна попросити його порекомендувати заспокійливий чай або вітамінний комплекс. За останніми даними, цілющий вплив на емоційний фон надають омега-3 жири (вони впливають на синтез серотоніну, який відповідає за настрій, знижують рівень тривоги, стресу та агресії, протистояти депресії).

Якщо рибу ви їсте нерегулярно, можливо, лікар порекомендує вам приймати риб'ячий жир або комплекс з Омега-3.

Найкращий варіант - ПреМама Дуо - Добавка для вагітних, яка містить витамини, минерали та жирні кислоти Омега-3 (ДГК і ЕПК). Вона спеціально розроблена, щоб допомогти жіночому організму підготуватися до вагітності, а також задовольнити зростаючі потреби харчування під час вагітності та годування грудьми.

таблетки Премама Дуо містять 11 вітамінів і 10 мінералів: фолієву кислоту, витамин D, залізо, кальцій, витамин B12, витамин C, йод, цинк та селен.

Склад ПреМама Дуо детально підібраний відповідно до останніх рекомендацій ЄС та МОЗ України щодо харчування в період вагітності та грудного вигодовування.

гормональна перебудова під час вагітності

 • Не слід використовувати як заміну повноцінного раціону харчування.
 • Перед початком вживання рекомендовано консультацію лікаря.

Пошук в аптеках

 

Переглянути цю публікацію в Instagram

 

Публікація від СуперМама СТБ ⭐️ЮЛІЯ ШОЛУДЬКО? (@yuliyasholudko)

Тест: Чи вмієте ви керувати емоціями?

1. Ваша вагітність проходитиме не так спокійно, як мріялося?

 А - Так Б - Ні

2. Вас мучити безсоння?

Б - Ні А - Так

3. У вас часом виникає відчуття, що все валиться з рук?

А - Так Б - Ні

4. Вам здається, що ніхто вас не розуміє?

Б - Ні А - Так

5. Оточення часто розмовляє з вами так, що ви не можете стримати негативних емоцій?

А - Так Б - Ні

6. Складнощі в спілкуванні стали з'являтися саме під час вагітності?

Б - Ні А - Так

7. У вас часто бувають істерики?

Б - Ні А - Так

8. Ви часто виявляєте впертість?

А - Так Б - Ні

9. Вас часто мучити відчуття безпорадності час від часу перед проблемами та неприємностями, що виникають?

А - Так Б - Ні

10. Ви з великим нетерпінням чекаєте на закінчення вагітності?

А - Так Б - Ні

Більшість відповідей А: вам не завжди вдається впоратися з емоціями. Значить, є до чого прагнути. Стати більш спокійною та впевненою у собі допоможуть фітнес, дихальна гімнастика, прогулянки та консультація перинатального психолога.

Більшість відповідей Б: у вашій батьківщині все не так уже й погано. Емоційний фон не порушений, причин для занепокоєння немає. Тільки не забувайте радіти вагітності! Пам'ятайте, ваші емоції передаються крихітці у животику.

гормональна перебудова під час вагітності

Джерело: GettyImages

Тренінг управління емоціями

Ця техніка описується багатьма психологами. Треба встати біля великого зеркала так, щоб перед ним залишився вільний простір, і робити кроки, стаючи то ближче до зеркала, то далі від нього.

 1. Подумки посміхніться і трохи розмірено подихайте. А тепер зробіть крок до зеркала і дозвольте собі виплеснути негативні емоції: агресію, роздратування, образ, гнів. Допомагайте собі при цьому мімікою, жестами та голосом. Можна громко кричати, погрожувати й корчити гримаси.
 2. Тепер зробіть крок назад. Посміхніться, розслабтеся, розмірено подихайте. Виділяйте на кожний крок 7-10 секунд.
 3. Шаг до зеркала — і знову висловлюємо негативні емоції.
 4. Шаг від зеркала - посмішка і розмірене дихання.

Спочатку емоції будуть в основному штучними, потім перетворюватися просто на самі що ні на є природні, але й на контрольовані. Управу повторюйте 3 рази на тиждень, результат буде помітний вже за пару тижнів. І він буде вражаючим.

23 тиждень вагітності, оббираємо пологовий будинок, аналізи, харчування, догляд мами

Джерело: GettyImages

 Приклади формулювань для аутогенного тренування (самонавіювання)

 • Мої руки та ноги приємно теплі.
 • Мої руки та ноги приємно важкі.
 • По всьому тілу розливається тепло.
 • Я повністю розслаблена.
 • Я відчуваю собі чудово.
 • Я можу керувати собою.
 • Я нормально реагую на зауваження.
 • У мене немає бажання ні з ким зваритися.
 • Люди розуміють мене і добрі до мене.
 • Я впевнена в собі.
 • У мене все вийде.
 • Я спокійно, без напруги вирішую всі конфліктні ситуації.
 • У мене легко та спокійно на душі.
 • Я нічого не боюсь.
 • Вагітність протікає чудово.
 • Я щаслива і готова до пологів.


Р

Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти