Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="250737"]
Матеріали українською мовою

Рак кишківника: 5 ранніх ознак, про які ви повинні знати

Old date:
Current date: 2022.10.02
New date: 2020.07.10
0
Головне у лікуванні онкології – вчасна діагностика. Ми розповімо про 5 симптомів хвороби, про які ви повинні знати. Рак кишківні

Головне в лікуванні онкології – вчасна діагностика. Ми розповімо про 5 симптомів хвороби, про які ви повинні знати.

рак кишечника

Джерело: freepik

Рак кишківника — один із найнебезпечніших видів захворювання. Щорічно у світі діагностують 1 мільйон випадків цієї форми онкології. У групі ризику є як літні, так і молоді люди.

У списку причин розвитку раку — сидячий спосіб життя, неправильне харчування, що включає відсутність овочів і лишнє вживання м'яса. Все це призводить до порушення кишечника і згодом розвитку онкологічного захворювання.

Рак кишечника симптоми

Джерело: freepik

Виявивши онкологію на ранній стадії, можна підібрати якісне лікування та врятувати свою життя. Саме тому ми зібрали п'ять симптомів, які говорять про виникнення раку кишківника.


1. АНЕМІЯ

Одним із тривожних дзвіночків на ранній стадії раку є недокрів'я, викликане зниженням рівня гемоглобіну в крові. Супроводжується недуга підвищеною втомою, блідістю, запамороченнями. Якщо помічаєте у собі подібні симптоми, негайно зверніться до лікаря.

Анемія може свідчити про внутрішню кровотечу, у тому числі на тлі раку товстої кишки. Вона виявляється на першій стадії онкології, тому визначити діагноз і підібрати ефективне лікування буде проще.

2. ЗДУМ'Я ЖИВОТА

Ця ознака говорить про багато проблем зі шлунком, але найчастіше віщує про розвиток раку кишечника. Важливо зауважити, що здуття живота відбувається вже коли опухлина збільшилася. Вона звужує кишківник, перешкоджаючи переміщенню калу та кишкових газів, що і призводить до здуття.

Якщо ви помітили у себе подібний симптом разом зі згаданими ознаками у цій статті, терміново зверніться за консультацією до фахівця.

3. БІЛЬ У ЖИВОТІ ТА РЕГУЛЯРНІ ЗАКРЕПИ

Постійні болі в животі та ускладнена дефекація викликані перешкодами, що утворились у кишківнику. Опухлина не дає каловим масам виходити з організму, через що згодом з'являються болі в животі та закріп. Дуже важливо звернутися до лікаря, якщо ви регулярно маєте подібні симптоми.

Рак кишечника діагностика

Джерело: freepik

4. ЗМІНА ФОРМІ І КОЛЬОРУ КАЛОВИХ МАС, ВИДІЛЕННЯ КРОВІ

Форма калових мас має значення у діагностиці раку. Розмір та вид можуть бути сформовані під впливом зростання опухоли. Що стосується кольору калу і виділення крові — ці симптоми не можна ігнорувати в жодному разі.

Якщо кал потемнів і став нагадувати смолу, значить, у ньому присутні кров. А це одна з головних ознак раку кишківника. У такому випадку потрібно терміново сходити на обстеження до лікаря.

5. УСКЛАДНЕНЕ ДИХАННЯ

Одишка - ще один крик про допомогу нашому організму. У ході розвитку опухоли у кишківника, можуть з'явитися проблеми з диханням. Якщо виникає внутрішня кровотеча, дах виділяє більше плазми, але при цьому рівень заліза та еритроцитів залишається колишнім. В результаті кров'яні клітини складніше переносять кисень, через що починається задишка.

рак кишечника

Джерело: freepik

Слідкуйте за своїм здоров'ям, не чекайте і звертайтесь за консультацією до лікаря у разі виникнення подібних симптомів.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм каналСтатті по темі:


Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти