Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="272448"]
Матеріали українською мовою

Муніципальна няня: якою буде компенсація у 2022 році

Old date:
Current date: 2022.07.01
New date: 2022.02.02
0
Ви можете прочитати цю статтю російською
Муніципальна няня – програма, яка дозволяє отримати грошову компенсацію від держави за послуги няні. Розповідаємо, як змінилися.

Муніципальна няня – програма, яка дозволяє отримати грошову компенсацію від держави за послуги няні. Розповідаємо, як змінилися її умови у 2022 році та скільки грошей можна отримати.

Муніципальна няня: як отримати компенсацію?

Джерело: Shutterstock

Сума компенсації за програмою «Муніципальна няня»

Проект, який започаткували у 2019 році, дозволяє батькам отримати компенсацію вартості послуг з нагляду за дитиною до трьох років. Ви самостійно наймаєте няню, оплачуєте її роботу, а держава відшкодовує вам частину витрат у розмірі одного прожиткового мінімуму для дитини до 6 років.
Декілька нюансів:

 • Няня має бути оформлена офіційно як самозайнята особа, приватний підприємець чи юридична особа.
 • Важливою складовою є укладення трудового договору. Няня повинна отримувати заробітну плату за безготівковим розрахунком, щоб у вас була квитанція або виписка з банківського рахунка.
 • Незважаючи на рівень зайнятості найнятого людини, ви все одно матимете право на отримання грошової виплати про програму. У договорі мають бути чітко прописані всі умови.

Як змінилася програма «Муніципальна няня» у 2022 році

Щоб уникнути махінацій заради виплат, влада вирішила запровадити деякі обмеження. З 2022 року скористатися програмою можуть тільки ті сім'ї, які найбільше потребують допомоги з угляду за дитиною:

 • сім'ї, у яких дві та більше дитини до трьох років;
 • сім'ї з дитиною до трьох років, яким потрібен додатковий догляд (наприклад, дитина з інвалідністю, ДЦП, вродженими вадами розвитку, цукровим діабетом тощо);
 • сім'ї з дитиною до трьох років, у яких один із батьків інвалід 1 або 2 групи.
Як працює програма "Муніципальна няня"

Джерело: Shutterstock

Розмір виплат за програмою «Муніципальна няня»

Сума компенсації становить один прожитковий мінімум на дитину до 6 років (2100 грн.) або два (4200 грн.) за наявності інвалідності чи тяжких захворювань у дитини.


Якщо у сім'ї дві та більше дитини, виплату можна отримувати за кожну. Тільки для цього необхідно прописати у договорі, що няня допомагає доглядати кількох дітей.

Як оформити отримання грошової компенсації

Якщо ви потрапили під категорію сімей, які мають право брати участь у програмі «Муніципальна няня», то протягом місяця після укладення договору з нянею подайте заявку на отримання виплат. Для цього потрібно звернутися до Центру надання адміністративних послуг та органу соціальної захисту населення.


До заяви додаються такі документи:


 • копія договору з нянею;
 • документ, що підтверджує, що ви сплатили за її послуги;
 • документ, що підтверджує наявність у дитини тяжкого захворювання чи інвалідності.

А ви користувалися «Муніципальною нянею»? Поділіться своїм досвідом у коментарях.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм каналСтатті по темі:


Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x