Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="258091"]
Материалы на украинском языке

Лікарі розповіли, як не захворіти на COVID-19 повторно

0
Люди діляться на два типи: одні бояться підхопити COVID-19, а інші, які вже зіткнулися з хворобою, - заразитися повторно. Як же вберегти с

Люди діляться на два типи: одні бояться підхопити COVID-19, а інші, які вже зіткнулися з хворобою, — заразитися повторно. Як же вберегти себе і відновитися після небезпечного вірусу? Зібрали думки лікарів і ділимося з вами.

Как восстановиться после коронавируса

Джерело: freepik

Перебіг недуги у кожного може бути різний. Тут важливо пам’ятати: будь-які симптоми потрібно відстежувати й в разі погіршення здоров’я звертатися до лікаря. В іншому слідувати простим розпорядженням фахівців, якщо у вас легка форма, — багато пити, краще їсти, рахувати дні з появи ознак, збивати тільки високу температуру (не нижче 38 градусів).

Як відновитися після хвороби

Лікарі відзначають, що після ковіду, якщо він пройшов в легкій або середній формі, ніяких особливих змін в образі життя не потрібно. Досить слідувати правильному харчуванню, вживати більше фруктів і овочів, а також зберігати активний спосіб життя. Все це допоможе активізуватися імунну систему і налаштуватися на захист від інших збудників.

У разі ж важкого перебігу COVID-19 пацієнтам після виписки ще потрібно пройти реабілітацію, а вже потім повертатися в річище життя. Медики закликають все ж продовжувати слідувати всім правилам індивідуального захисту, оскільки невідомо під що може мутувати інфекція.


Не можна виключити можливість повторного зараження. Зараз вже відкриті 22 мутації вірусу. Зараз ще немає повної ясності, як надалі поведеться вірус.

Как не заразиться коронавирусом повторно

Джерело: freepik

Тому, після перенесеного захворювання будь-якій людині слід перш за все обстежитись у терапевта. У разі виявлення наслідків почати реабілітацію і лікування ускладнень. При необхідності лікар направить на огляд до кардіолога, пульмонолога, ендокринолога та інших спеціалістів.

Як уберегти себе від повторного зараження

Щоб уберегти себе, важливо не плутати коронавірус з ГРВІ в сезон застуд. Лікарі відзначають, що на початковій стадії у хвороб є деякі відмінності. Ось кілька з них.

При ГРВІ:

 • інкубаційний період коротший,
 • хвороба розвивається швидше (тобто відразу з’являються симптоми),
 • інтоксикація незначна,
 • температура підіймається ненадовго,
 • присутні нежить і мокрий кашель,
 • симптоми згасають швидко.

При COVID-19:

 • хвороба розвивається поступово (можливо легке підвищення температури, потім наростає),
 • одночасно наростає інтоксикація,
 • на тлі виникають кашель, задишка та інші характерні ознаки,
 • при важкому розвитку знижується рівень кисню в крові, що призводить до пневмонії.
Как восстановить здоровье после COVID-19

Джерело: freepik

Після будь-яких захворювань медики рекомендують продовжувати користуватися засобами індивідуального захисту. Не варто забувати, що вчені не раз спостерігали випадки повторного інфікування коронавірусом. Пояснюється це тим, що в перший раз пацієнт міг підхопити низьке вірусне навантаження.

Не факт, що друге зараження буде відчутно — можуть спрацювати антитіла, імунний захист швидко нейтралізує вірус. Але всі ці питання все ще погано вивчені. Вчені сходяться лише в тому, що кожен організм протистоїть коронавірусу індивідуально, тому слід максимально берегти себе і своє здоров’я.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты