Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="206497"]
Матеріали українською мовою, КОЛІР НАСТРОЮ ЗИМОВ

Хрещення Господнє: що можна, а що заборонено робити жінкам цього дня

Old date:
Current date: 2022.10.01
New date: 2022.01.14
0
19 січня православні християни святкують одну з найважливіших церковних подій – Хрещення Господнє. Як будь-яке релігійне свято, Водо

19 січня православні християни святкують одну з найважливіших церковних подій – Хрещення Господнє. Як будь-яке релігійне свято, Водохреща має свої правила та заборони, особливо це стосується жінок.

Хрещення Господнє

Джерело: instagram @pravoslavie_segodnya

Більшість заборон на Водохрещі походять не від церкви, а пов'язані з народним сприйняттям будь-якого свята. Проте, налаштовувати свою душу та думки на благочестивий лад, згадати все, що пов'язано з Христом у Євангеліях, важливо для кожного вірянина. У православії свято Хрещення Господнього входитиме до числа двонадесятих свят.

Що не можна робити на Хрещення Господньому

 • Як і на більшість церковних свят, на Водохрещі та Водохресному святвечірі напередодні не можна виконувати важку працю. Тому в цей день не треба шити, вишивати, прибирати у квартирі, а особливо – прати. Бо вважається, що пранням можна забруднити воду, яка на Водохрещі особлива.
 • Деякі вважають, що у день Хрещення Господнього не можна навіть готувати їжу, тому святкові страви краще зготувати напередодні.
 • Не можна на Хрещення сперечатися, зваритися, з'ясовувати відносини і карати дітей – негатив від цих дій може «осквернити» воду.
 • Краще намагатися напередодні Хрещення і в день свята не жалітися, уникати брехні, і виключити будь-які усілякі пересуди і плітки – все це, як вважають у народі, може зіпсувати вам весь рік.
 • Церковь забороняє будь які ворожіння та змови в день Хрещення Господнього, особливо це стосується жінок та дівча.
 • Напередодні Крещення, до самого освячення води, не можна їсти нічого, але в наші дні дозволяється відмовитися тільки від м'ясної їжі.

Джерело: facebook.com/ChurchStYaroslav

Що можна робити на Водохрещі

 • Напередодні Хрещення Господнього, 18 січня, віряни дотримуються посту. Коли приходить година Водохресного святвечора на стіл ставити «голодну» кутю та пісні страви.
 • Важливо побувати в церкві, де на Хрещення правлять святкову літургію та здійснюють хрестну ходу.
 • Одним із найколоритніших ритуалів Водохрещі є купання у крижаній воді, часто – в ополонці. Так віряни нагадують собі про Хрещення Христа у водах Йордану. Забуваючи при цьому, що вода в цій річці була теплою.
 • Освячена на Хрещення Господнє вода, як вважають у народі, має цілючу силу, тому її треба набрати в ємність, принести додому та використати на протязі року. Можна окропити стіни квартири, умиватися, навіть пити — але пити краще тільки в тому випадку, якщо вода була набрана з чистого джерела, але ніяк не річки, озера чи іншої відкритої водойми.
 • Сважається, що похрещений у день Влдохрещі малюк, буде щасливим у своїй майбутній житті.
 • Щасливим має бути шлюб, укладень у цей день, особливо якщо це церковний ритуал вінчання.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 4,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти