Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="254025"]
Матеріали українською мовою, СЕЗОН ЗАСТУД: ЯК ЗАХИСТИТИ ДИТИНУ

Дитина не хоче приймати ліки: що робити батькам?

Old date:
Current date: 2022.09.27
New date: 2020.09.18
0
Жодний малюк не любить лікуватися та пити пігулки. Деякі діти більш слухняні і вони, глотаючи сльози, витримують екзекуцію. Але, дава

Жодний малюк не любить лікуватися та пити пігулки. Деякі діти більш слухняні і вони, глотаючи сльози, витримують екзекуцію. Але давайте відверто – таких героїв зовсім мало. І це нормально. Навіть правильно, коли дитина не погоджується на те, що їй неприємно, висловлює власну точку зору. Залишається відкритим питання – що робити батькам. Як лікувати дитину ефективно та не нанести їй психологічної травми?

Дитина не хоче приймати ліки

Джерело: Shutterstock

Чому ти такий?

Здавалося б, логічно — коли малюк хворий, ми хочемо зробити все можливе, щоб він почував себе краще. Який наступний крок? Обійми (не 8, не 12, а нон-стоп), поцілунки, планшет у ліжко! Ну і всілякі там зефірки, какао і навіть морожене, яке добре розтало. Але ж ми в розпачі, ми налякані. Нам здається, що швидкість та наша наполегливість допоможуть, а дитинка потім усе простить. Ми так хвилюємось, ми так страждаємо, що зовсім не враховуємо почуття нашого маленького хворого і… лише погіршуємо ситуацію.

Ошибки минулого

Ще й досі ви можете знайти в Інтернеті сумнівні поради щодо лікування та пігулок, які можуть нанести психологічні травми дитині.


  • покликати на допомогу когось із родичів, завернути дитину в одеяло, і, поки родич «обіймає» вашу дитинку, ви затискуєте їй носа та вливаєте ліки у відкритий ротик. Потім годинку-другу всі намагаються якось зупинити істерику, а ще через дві години все треба повторити. При цьому треба намагатися поцілити так, щоб уникнути смакових рецепторів (вони розташовані на передній і центральній частині мови);
  • давати ліки за допомогою лікарської крапельниці або шприца (без іголки);
  • перемішувати з їжею;
  • ділити на маленькі шматочки та давати частинами.
Дитина не хоче приймати ліки

Джерело: Shutterstock

Щодо поведінки батьків, досвідчені фахівці пропонують посміхатися перед процедурою та не вибачатися перед дитиною за «заподіяне добро». Ну що? Дитині завжди буде, що розповісти своєму психотерапевту. Хтось буде розказувати, що мама посміхалася, коли давала щось дуже гірке, і зараз будь-яка посмішка викликає мерзотність…

І ще одне – негатив під час лікування значно знижує успіх справи. І якщо дитина отримає цей поганий досвід на старті, він може перетворитися на якор, який буде нагадувати про себе щоразу, коли він отримує ліки або буде контактувати з лікарем.

А ось це працює!

МАНЕВРІ З зовсім маленькою дитиною можна спробувати бавитись, відвертати увагу і тоді давати ліки. Ну і звичайно, самі не будьте надто перелякані.

Хабар Якщо дитина вже сприймає всілякі обіцянки-цяцянки, невелика взятка може допомогти. Окей, назвемо це приз або винагороду.

ПРАВО ВИБОРУ Запропонуйте обирати самостійно, яким чином дитина вип'є ліки. Коли саме ви зробите процедуру (укол, аналіз крові). Вона відчуватиме, що має певний контроль над ситуацією. Так легше.

Дитина не хоче приймати ліки

Джерело: Shutterstock

ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ФАХІВЦЯ Деякі ліки на смак кращі, ніж інші, а деякі можна давати двічі на день замість чотирьох разів на день. Ваш лікар може вибрати ліки, які мають кращий смак або є більш концентрованими, і їх потрібно приймати рідше – зверніться за допомогою у підборі більш релевантного препарату, якщо дитина відмовляється приймати ліки та істерити.

ОБИРАЙТЕ СИРОПИ Для профілактики респіраторних інфекцій, грипу, хвороб верхніх дихальних шляхів, а також, якщо треба зміцнити імунітет, або у дитини збільшені добові потреби у витаминах (у період інтенсивного зростання та розвитку, збільшеного фізичного та розумового навантаження, при перевтомі), використовуйте натуральну біодобавку «МАВПЕНЯТКО БУЗИНЯТКО». Дітям від 3 до 7 років потрібна лише 1 ч. ложка смачного сиропу, який вони приймають разом із їжею.

Дитина не хоче приймати ліки

Ця збалансована комбінація витамину С, з інуліном, цинком та екстрактом бузини приємна на смак і точно не буде травмувати психіку дитини. Ба більше – веселе мавпенятко, зображене на пакуванні, може стати справжнім другом вашого малюка. Вигадуйте історії про Бузинятко, розповідайте, як чудово працює смачний сироп.

Важливо! Біологічно активна добавка до їжі, не є ліками. Підходити дітям від 3 років і дорослим. Не можна приймати у період вагітності та годування грудьми. Перед початком приймання рекомендується консультація з лікарем.

Дитина не хоче приймати ліки

БОЯТИСЯ МОЖНА, А ЗАЛЯКУВАТИ – НІ Дитина має право бути переляканою, панікувати. Таким чином малюк намагається захиститися від болю та невідомості. Ніколи не соромтеся, не кричите та не погрожуйте відправити у лікарню, залишити там самого. Головне завдання батьків – дати турботу, співчуття та бути опорою.

ГРАЄМО В ЛІКАРЯ Діти багато чому навчаються під час рольових ігор. Якщо ви гратимете в лікаря та зможете донести інформацію, як чудово працюють ліки, як вони допомогли ляльці, ведмедику та лисички, малюк сприйматиме спокійніше процес лікування. Поясніть, як це допоможе. Підготуйте заздалегідь.

СИЛА ПРАВДИ Не брешіть своїм дітям і не кажіть їм, що їм буде смачно, якщо це не так. Або «це зовсім не боляче», коли передбачається укол. Іноді, коли ви розмовляєте з дитиною, як зі дорослим, з повагою та ставите за мету порозуміння, це спрацьовує (і це не лише ліків стосується).


Р

Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти