Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="268787"]
Матеріали українською мовою

Година для себе: 6 ознак того, що мамі пора відпочити

Old date:
Current date: 2022.06.26
New date: 2022.02.25
0
Ви можете прочитати цю статтю російською
Мами звикли ставити всіх на перше місце, але тільки не самих собі. Однак це може позначитися на їхньому психічному здоров'ї. Безумовно

Мами звикли ставити всіх на перше місце, але тільки не самих собі. Однак це може позначитися на їхньому психічному здоров'ї.

втомлена мама

Джерело: Unsplash

Безумовно, бути мамою — це найвідповідальніша робота у світі. У прагненні бути доброю мамою і дати своїм дітям і батьківщині все краще жінки часом забувають про те, що вони — такі ж люди, які потребують відпочинку.
Важливо чути собі і своє тіло, а також вчасно розпізнавати ознаки того, що вам терміново потрібна перерва. Можливо, ви чудово знаєте, що вам потрібно кілька днів відпочинку для себе, але не відчуваєте, що можете їх собі дозволити, тому що у вас дуже багато справ. У такому випадку нагадайте самій собі, що відсутність відпочинку негативно позначиться не тільки на вас, а й на оточуючих, включаючи дітей.

Називаємо 6 ознак того, що мамі терміново потрібно відпочити і присвятити трохи годині собі.


Ви відчуваєте себе більш змученою, ніж раніше

Не дивно, що між заняттями спортом, школою, домашніми завданнями, роботою і багатьма іншими промовами, ви відчуваєте таку сильну втому. Багато мам добре знайомі з втомою, але, повірте, ви відчуєте різницю, коли мова йтиме про справжнє виснаження. Воно зачепить ваше тіло і здоров'я, проявляючись такими симптомами, як головний біль, сплутаність свідомості, запаморочення та інші. Пам'ятайте, що така сильна втома і шлюб сну можуть призвести до серйозних проблем у майбутньому, тому не стесняйтесь просити про допомогу.

Якщо ви дійсно відчуваєте себе змученою, а не просто втомленою, то попросіть когось підмінити вас, щоби просто виспатися. Коли ви недосипаєте, ви можете стати небезпечною для себе та інших, тому знайдіть годину, щоби трохи подбати про себе і проспати цілий день без почуття провини.


Ознаки виснаження у мами

Джерело: Unsplash

Вас легко засмутити чи розсердити

Ви помітили, що стали більше злитися чи плакати? Це є ознакою того, що вам потрібно зробити перерву.

Якщо ви помічаєте, що починаєте сердитись, коли дитина просто розкидає іграшки по кімнаті, то вам, швидше за все, потрібний відпочинок. Адже діти роблять це регулярно, але раніше ви абсолютно інакше реагували на подібні речі!

Прийшов час підзарядитися. Позвоніть подрузі, щоб просто поговорити про це або зверніться за консультацією до фахівця. Психологи переконані: якщо ви переходите на крик через будь-яку найменшу дрібницю, то «мамі терміново потрібен вихідний».


У вас з'явилися проблеми з пам'яттю

Коли ви займаєтеся будинком, побутовими справами, ганяєтеся за малюками і працюєте, то дуже легко про щось забути. Але потім забудькуватість наростає, як снігова куля, і раптово ви згадуєте, що забули відправити важливий електронний лист або забрати речі з хімчистки. Щоб допомогти собі, записуйте важливі справи, які потрібно зробити. Не робіть довгий список справ, просто подумайте про найважливіше. Ви можете відчути полегшення, просто сівши і записавши, що вам потрібно зробити.

Повна відсутність часу для себе

Доктор Санам Хафіз, нейропсихолог, стверджує: коли ви виявляєте, що відчуваєте нестачу у індивідуальних потребах, то це ознака того, що вам потрібно зробити перерву. Знайдіть годину, яку зможете присвятити виключно собі. Цю годину можна витратити на читання, медитацію, перегляд телевізора, прогулянку або косметичні процедури. Якщо ви будете доводити собі до межі, не знаходячи години на те, щоб розслабитися, ви будете рухатися в безодню депресії та апатії. Співчувати іншим важливо, але не менш важливо співчувати собі!

мама та дитина

Джерело: Unsplash

Відсутність мотивації

Якщо ви відчуваєте, що ваша мотивація пішла у відпустку, то настав час дати собі можливість відпочити. Якщо ви так і не пішли на тренування, на яке давно хотіли піти, або з відразою дивіться на кошик грязного білизни, підходячи до якого опускаються руки, то це вірна ознака того, що вам пора відпочити.


Пора вийти з дому і повеселитися на свіжому повітрі. Відведіть дітей у парк і подивіться, як вони грають, поки ви насолоджуєтеся сонечком. Або просто відвезіть дітей туди, де ваша сім'я ніколи не була раніше. Також можна відвезти дітей до бабусі та дідуся на недовгу годину, щоб ви могли просто прочистити голову та змінити фокус.


Ви ставите собі на останнє місце

Ми настільки захоплені метушкою повсякденної життя, що можемо легко поставити собі на останнє місце. Однак це вредно для здоров'я і може торкнутися психоемоційного стану тих, кого ви любите. Для вас життєво важливо зробити перерву (і для вашого партнера, якщо він відчуває те саме), щоб ви могли бути здоровими не лише для себе, але і для своєї сім'ї. Як тільки ви почнете це робити, ви помітите різницю в собі і своєму повсякденному настрої. Також, якщо ви відчуваєте сильну депресію і не знаєте, з чого почати, проконсультуйтеся зі своїм лікарем.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x