Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="270707"]
Матеріали українською мовою

 9 ознак того, що ваша застуда це щось серйозне

Old date:
Current date: 2022.12.09
New date: 2021.11.22
0
Ознаки застуди нам усім відомі - це і нежить, і закладеність носа, і чхання з кашлем. Ми всі про це знаємо. Але хто сказав, що всі ці
ознаки застуді

Джерело: freepik

Як дізнатися, застуда це чи щось більше? Читайте нашу нову статтю та поважно стежте за здоров'ям.

Але пам'ятайте! Ця стаття не є матеріалом для діагностики захворювань та заміною візиту до лікарні. Якщо ви захворіли — негайно звертайтеся до лікаря, оскільки гуглити симптоми — це найостаннє діло.

1. Симптоми виявляються довше за чотири дні

Звичайна застуда має тенденцію проходити протягом трьох-чотирьох днів. Зазвичай вона починається з болю та дискомфорту в горлі, а потім підключається нежить, кашель та закладеність носа. Але її можна перемогти через пару днів — достатньо лише достатньо пити теплої рідини, сидіти в постелі та добре відпочивати.

Але якщо симптоми застуди зберігаються протягом чотирьох днів та більше, то це може бути або грип, або мононуклеоз, або навіть коронавірус. Так чи інакше, треба йти до лікаря, якщо застуда зберігається на довше ніж чотири дні.


2. У вас висока температура

Чи може піднятися температура при застуді? Так, але не дуже. Якщо у вас під час застуди температура вища від 37,5 градусів, варто звернутися до лікаря, оскільки це може бути симптомом серйозного захворювання, наприклад грипу.

3. Ви нещодавно були у закордонній мандрівці

Якщо ви недавно повернулися із закордонної поїздки, особливо з екзотичних країн, звертайте увагу на свій стан здоров'я. Якщо у вас виникли якісь симптоми, негайно звертайтеся до лікаря.

4. Вас лихоманити

Якщо лихоманка продовжується протягом декількох днів, це може бути ознакою того, що організм бореться не лише із застудою. Лихоманка - це вірна ознака грипу або мононуклеозу. Бігом до лікаря!

5. У вас проблема зі шлунком

Тошнота, рвота та діарея не є симптомами застуди. Саме тому вони можуть сигналізувати про серйозні захворювання, наприклад – грип. Якщо під час застуди ви відчуваєте ці симптоми, негайно звертайтеся до лікаря.

6. Ви відчуваєте біль у грудях, проблеми з диханням

Кашель під час застуди - це окей і абсолютно нормально, але він не повинен бути сильним, викликати задишку, мешати спати. Крім цього під час звичайної застуди не повинно бути хрипів або болю в грудях. Ці симптоми не можна ігнорувати, оскільки проблеми з диханням під час застуди можуть бути наслідком коронавірусу, пневмонії, бронхіту. А якщо виникла раптова задишка та стиснення в грудях — це може свідчити про емболію легеневої артерії.

На симптоми з цього пункту треба звертати підвищену увагу!

7. Симптоми локалізуються в одному місці

Якщо симптоми інтенсивні та локалізуються в одному місці, варто піти до лікаря. Наприклад, стрептококи викликають сильний біль у горлі, але інші частини тіла поводяться, як звичайно. А інфекції пазух можуть стати причиною головного болю, зубного болю, закладеності у вухах, у той час, як легені будуть у порядку.

8. Симптоми закономірні

Аллергія та застуда мають однакові симптоми, тому їх часто плутають. Прослідкуйте: якщо ваші симптоми виявляються за певною схемою – ви контактуєте, скажімо, з котиком, і потім починаєте чхати – швидше за все у вас алергія.

9. У вас болі в тілі

Звичайна застуда — це неприємно, але болів у тілі вона викликати не винна. Водночас грип може стати причиною ломоти у м'язах та тілі.

Будьте уважні та обережні!

Джерело


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти