Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="260543"]
Матеріали українською мовою

8 ознак нестачі кальцію

Old date:
Current date: 2022.06.26
New date: 2020.12.24
0
Кальцій впливає на процес створення нових клітин, необхідних для здоров'я зубів, нервів, гормонів і головне — кісток. Дефіцит мінер

Кальцій впливає на процес створення нових клітин, необхідних для здоров'я зубів, нервів, гормонів і головне — кісток. Дефіцит мінералу може спровокувати безліч наслідків для здоров'я. Зверніть увагу на симптоми нестачі кальцію, щоб перевірити свій стан.

Як виявити дефіцит кальцію

Джерело: freepik

До дефіциту кальцію особливо схильні жінки після 30-40 років, люди з непереносністю лактози та вегетаріанці. У середньому за день людина повинна отримувати дозу кальцію від 1000 до 1300 мг. Через брак мікроелементу із зовнішньої середовища, організм добує його з кісток і зубів. Тому ті стають дуже уразливими до переломів.
Симптоми дефіциту кальцію

Щоб вчасно розпізнати проблему і розпочати терапію, важливо вивчити симптоматику недуги.

1. Зниження щільності кістки (остеопороз)

Оскільки організм застосовує кальцій для інших функцій, щільність кісткової тканини знижується. Це одна з найнебезпечніших ознак дефіциту мінералу, адже вона може призвести до частих переломів.


2. Синці

Згортання крові — ще один процес, у якому бере участь кальцій. Через дефіцит маленькі капіляри продовжують кровоточити під шкірою, що призводить до синців навіть після незначних травм.

3. М'язові судоми

Кальцій сприяє скороченню м'язів. Тому судоми в літкових частинах стегна - це застережливий сигнал про дефіцит кальцію.


4. Втрата пам'яті

Дуже серйозний симптом, адже іоні кальцію впливають на відправлення нервних сигналів. При нестачі кальцію робота нервних клітин порушується, що в результаті призводить до проблем з пам'яттю.

5. Хворобливі спазми при менструації

Сильні спазми до і під час менструації теж можуть бути викликані браком речовини, через яку виникає сильна кровотеча. Це пов'язано з тим, що кальцій позначається на згортанні крові.

Кальцій симптоми дефіциту

Джерело: freepik

6. Тендітні нігті

Дуже часто дефіцит кальцію впливає на здоров'я нігтів. При нестачі вони стають ламкими та тонкими.


7. Зубний біль

Оскільки через дефіцит організм змушує заповнювати запаси з кісток і зубів, їх стан погіршується. Тому зуби починають псуватися, страждати від карієсу і з часом кришитися.

8. Оніміння

Це симптом тяжкого дефіциту кальцію! Виникає через низький рівень елемента в крові та порушену роботу нервової системи. Обов'язково зверніться до лікаря, якщо страждаєте на подібну недугу.

Як відновити дефіцит кальцію

Як заповнити дефіцит кальцію

Джерело: freepik

Відновити дефіцит кальцію можна за допомогою правильного харчування. Перш за все необхідно переконатися, що ви вживаєте його в достатній кількості.


Людям у віці від 9 до 18 років потрібно 1300 мг кальцію щодня, адже їх організм продовжує зростати.


  • Людям від 19 до 50 років потрібно лише 1000 мг.
  • Вагітним жінкам, що годують грудьми потрібно близько 1200 мг.
  • Після 50-річного віку жінки повинні отримувати від 1200 мг на день, а чоловіки – 1000 мг.

Здобову норму мінералу добути досить просто. Для цього необхідно дотримуватися збалансованого харчування. Включіть у раціон молоко та молочні продукти (якщо немає проблем з лактозою), сардині та шпроти в олії, зелень петрушки, білоголову або морську капусту, креветки, сметану чи зелений лук.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x