Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="263200"]
Матеріали українською мовою

7 ознак гастриту, які не можна пропускати

Old date:
Current date: 2022.10.03
New date: 2021.03.04
0
Гастрит - це запалення слизової оболочки шлунка, що призводить до порушень його основних функцій. Як виявити у собі захворювання? Р

Гастрит — це запалення слизової оболочки шлунка, що призводить до порушень його основних функцій. Як виявити у собі захворювання? Розповідаємо у нашій статті.

Що таке гастрит

Джерело: freepik

Причини розвитку гастриту

Найчастіше гастрит викликаний неправильним харчуванням, зловживанням алкоголю та лікарськими препаратами, у тому числі аспірину та болезаспокійливих засобів.

Також розвиток хвороби може бути спровокований бактеріями, які мешкають у слизовій шлунку, попаданням жовчі в шлунок та інфекціями, викликаними бактеріями та вирусами.

Як виявити гастрит: симптоми.

Визначити можливу наявність гастриту можна, звернувши увагу на свій стан здоров'я. Якщо ви помічаєте у собі зазначені симптоми гастриту, варто негайно звернутися за консультацією до лікаря.


Спеціаліст може додатково визначити низку аналізів, які підтверджують хворобу. Серед таких: верхня ендоскопія, аналіз крові та копрограма.

Отже, запам'ятовуйте ознаки гастриту.

  • Втрата апетиту.
  • Гикавка.
  • Біль або дискомфорт у верхньому відділі шлунка.
  • Печіння або дискомфорт у шлунку між прийомами їжі, а також у нічний час.
  • Тошнота або рецидивний розлад шлунку.
  • Звичайно блювота і з домішкою крові.
  • Чорний кал.
Як вилікувати гастрит

Джерело: freepik

Лікування гастриту

Лікування гастриту визначається виходячи з причин виникнення хвороби. Залежно від форми захворювання лікар назначає спеціальні препарати. Це можуть бути засоби, які стабілізують кислотність шлунка, в'яжучі ліки або препарати проти печії.

Іноді медики прописують антибактеріальну терапію, якщо недуга спровокована бактерією Helicobacter pylori. Крім того, можуть бути призначені ферментні препарати та спазмолітики.

Обов'язковим доповненням лікування гастриту є спеціальна дієта, без якої ефективність препаратів просто неможлива.

Дієта при гастриті

Як і підбір препаратів для лікування, вибір системи харчування теж залежить від форми захворювання. При цьому вживання їжі має бути дробовим. При гастриті ж з підвищеною кислотністю дієта підбирається з метою зниження активності роботи шлунково-кишкового тракту.

Тому лікарі закликають пацієнтів виключити з раціону такі продукти: м'ясо з жилами, рибу з дрібними кісточками, хліб з муки грубого помелу, продукти з висівками, копчені та мариновані продукти, газовані напої, соки, каву та міцний чай , капусту, бобові, молоко

Якщо вас останнім часом сильно турбує самопочуття через розлади шлунка, варто обов'язково пройти обстеження. Чим раніше ви виявите порушення у здоров'ї, тим ефективніше буде лікування.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти