Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="269496"]
Материалы на украинском языке

6 ознак, що у вас утворився тромб

0
Тромбоз - це небезпечний стан, при якому утворюються згустки крові всередині судин і серця. Вони перешкоджають нормальному кровото

Тромбоз — це небезпечний стан, при якому утворюються згустки крові всередині судин і серця. Вони перешкоджають нормальному кровотоку в певній частині тіла, а в результаті й надходженню кисню до органів. Дізнайтеся, які ознаки вказують на необхідність негайної медичної допомоги.

 6 ознак, що у вас утворився тромб

Джерело: Freepik

Наслідки тромбозу можуть бути різними, найчастіше це інсульт або інфаркт. Але все залежить від розміру і місця утворення тромбу — може бути як оніміння кінцівок, так і летальний результат. Хто перебуває в зоні ризику утворення тромбу і як зрозуміти, що у вас з’явився тромб — розповідаємо далі.

Хто схильний до тромбозу

Є кілька причин утворення тромбів: крихкість і ламкість судин, уповільнення припливу крові, підвищене згортання крові, лейкоз та інші. На підставі цих даних фахівці склали список з 15 факторів, які вказують на схильність людини до утворення тромбів в певний період життя або в цілому. Якщо ви помічаєте у себе схожість із зазначеними ознаками, обов’язково обстежте свій організм.

 •  Вік понад 40 років
 • Ожиріння (індекс маси тіла вище 30)
 • Операції та подальше лікування лежачи
 • Травми й переломи ніг, через які довелося дотримуватися постільного режиму понад 3 доби
 • Вагітність і післяпологовий період
 • Вживання гормональних ліків і оральних контрацептивів
 • Регулярні й тривалі авіаперельоти
 • Варикозне розширення вен
 • Хронічна серцева недостатність
 • Онкологія і пов’язана з нею хімієтерапія
 • Важке ураження легень
 • Перенесений інсульт
 • Інфекційні захворювання з тяжким перебігом
 • Перенесений венозний тромбоз або генетична схильність

 Симптоми, які вказують на те, що утворився тромб

 6 ознак, що у вас утворився тромб

Джерело: Freepik

Судоми

Судоми, через які аж «зводить» кінцівку, говорять про порушення кровообігу. Імовірність виникнення тромбу в такому випадку дуже висока, тому варто обов’язково перевірити здоров’я.


Набряклість кінцівок

Якщо тромб утворився в судинах руки або ноги, ця частина тіла може набрякати. При цьому набряклість може бути як локальна, так і поширитися по всій кінцівці. Якщо ніяких фізичних ушкоджень, здатних викликати набряк не було, ймовірною причиною може бути тромб.

Зміна кольору шкіри

Оскільки тромб перешкоджає надходженню крові до певних ділянок тіла, в одному місці судини можуть бути виснажені, а в іншому — навпаки. В такому випадку на одній частині хворої кінцівки буде почервоніння, а поруч більш бліда шкіра, можливо, з синюватим відтінком.

Зміна температури шкіри

У місці достатнього припливу крові шкіра буде гарячою, а там, куди кров не надходить через тромб, сухішою і холодною.

Різкі болі в кінцівках

Це один з небагатьох симптомів, що вказують на тромбоз глибоких вен. Через тромб утворюється серйозне порушення кровообігу. Зазвичай воно проявляється пульсуючим болем біля литкового м’яза або м’язів стегна.

Безпричинні напади нудоти та блювоти

За даними фахівців, симптоматично виявити тромб у внутрішніх органах набагато складніше. Однак раптові напади нудоти без причини можуть бути спровоковані саме порушенням кровопостачання в кишечнику. Теж саме стосується блювоти, яка не дає почуття полегшення.

Обов’язково зверніться до лікаря, якщо помічаєте у себе зазначені ознаки.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты