Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="272966"]
Матеріали українською мовою

5 цікавих фактів про українську мову

Old date:
Current date: 2022.12.05
New date: 2022.02.22
0
Українська мова – найкрасивіша у світі! Принаймні, після італійської та французької. Чи-то наоборот… Так, упевнені, ви не раз (і наві

Українська мова – найкрасивіша у світі! Принаймні, після італійської та французької. Чись наоборот… Так, упевнені, ви не раз (і навіть не два) чули про світовий конкурс мов, на якому українська посіла або перше, або друге місце. Звичайно, такого конкурсу не було. Та і як взагалі таке можна собі уявити? Як можна порівнювати непорівнюване – мови? Навіть якщо вони належать до однієї мовної сім'ї. 

Джерело: pixabay.com

Тим паче, що насправді не потрібно жодних конкурсів для того, щоб зрозуміти, що українська мова – цікава та непересічна. Ми зібрали 5 найцікавіших фактів про нашу рідну мову, які доводять це! 

Сучасна українська мова налічує близько 256 тисяч слів

Саме такі дані надає Національна Академія Наук України. І це насправді велика кількість, особливо якщо пригадати, що для спілкування на побутовому рівні людині цілком достатньо 2-3 тисяч слів. Що цікаво: пізніше НАН України заявила, що це ще не залишкові дані, та кількість слів в українській мові може сягати 1 млн.

В українській мові іменник має 7 відмінків

Тоді як в інших східнослов'янських мовах їх 6. Чому? Бо вони не мають звичного відмінка. А саме його ми використовуємо під час звернення до будь-якої особи або навіть неживої істоти. Тобто це унікальна риса української мови, якої в інших слов'янських мовах або не було взагалі, або яка була втрачена.


Українська мова багата на синоніми

Дуже багата. У нових словниках нараховується 10 000 синонімічних рядів. Узагалі синоніми виникають у нашій мові постійно, тож ця цифра – далеко не межа. А все тому, що людина завжди прагне знайти в предметах та явищах нові риси, поглибити та розширити свої знання. До речі, найбільше число синонімів має слово «бити» - 45. Трохи відстає від нього слово завірюха, що має 40 синонімів. 

Найбільш вживаною літерою українського алфавіту є «П»

Саме з неї починається найбільша кількість слів. А від найменш уживаною стала літера «ф»: майже всі слова, що починаються з неї, є запозиченими, тобто прийшли до української мови. 

На лексичному рівні найближчою до української є

Бо ж у нас 84% спільної лексики! На іншому місці польська мова – 70% спільної лексики, і лише трохи відстає від неї чеська – 68%. А від із російською мовою українська має лише 62% спільної лексики. Але варто пам'ятати, що шкірна мова в будь-якому разі має свої особливості на фонетичному, морфологічному, лексичному рівнях. А також є неабиякі відмінності у фразеології та правописі.

В українській мові багато цікавинок, про які ми навіть і не здогадуємось. Хочете показати дітям красу рідної мови та допомогти їм позбутися русизмів та суржику? Запропонуйте їм взяти участь у конкурсі для учнів 1-11 класів «Лайфхаки з української мови» від «На Урок», який триватиме з 16 лютого до 15 березня. Діти дізнаються багато цікавого про рідну мову, навчатися швидко знаходити відповідники іншомовним словам, познайомлятися з фемінітивами та більше ніколи не сплутають ступені порівняння прикметників. До речі, за участь у конкурсі діти отримають яскраві винагороди, що стане приємним підтвердженням рівня знань.

А ще учасники конкурсу мають змогу отримати чудові подарунки від партнера – видавництва #Книголав. Це сучасне українське видавництво якісної та актуальної літератури, що пропонує книжкові цікавинки для читачів будь-якого віку. Юним читачам пропонується безліч цікавої пізнавальної літератури, мотиваційні та освітні книги, світові бестселери художньої літератури та книжки українських авторів. 

Беріть участь у конкурсі, дізнайтесь більше про рідну мову та вигравайте чудові книжки по-русски! А щоб цікаво було точно всім, #Книголав підготував книжки для трьох вікових категорій: для початкової (6-9 років), середньої (10-14 років) та старшої (15-17 років) школи. Розіграш буде проведено серед усіх учасників, тож шанси на перемогу має кожен. Також усі учасники отримають промокоди на скидку 20% для придбання книжок від #Книголав. 

Адже справді, що більше ми читаємо, то краще пізнаємо мову! 


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм каналСтатті по темі:


Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти