Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="271264"]
Матеріали українською мовою

5 правил екологічного спілкування, яким потрібно навчити дитину

Old date:
Current date: 2022.10.01
New date: 2022.08.05
0
Виховуючи дитину, батькам важливо не просто виховувати самодостатню та відповідальну людину, а й гарного співрозмовника. Всі ми

Виховуючи дитину, батькам важливо не просто виховувати самодостатню та відповідальну людину, а й гарного співрозмовника.

спілкування з дітьми

Джерело: Freepik

Всі ми намагаємось бути добрими співрозмовниками та вчити цьому наших дітей – поважати оточуючих та стежити за словами. Але іноді емоції зашкалюють і від тактовності не залишається сліду.

Як навчити дитину на своєму прикладі поводитися екологічно з людьми, не порушувати між і при цьому залишатися собою? Насамперед, важливо пояснити дитині, що екологічне спілкування — це повага до себе та співрозмовника, яка дозволяє зробити спілкування комфортним та легким.

Щоб допомогти навчити дитину стати добрим співрозмовником, називаємо 5 правил екологічного спілкування, які обов'язково допоможуть будувати здорові стосунки в майбутньому – як з коллегами, так і з членами сім'ї.


спілкування з дітьми

Джерело: Freepik

Навчіть уникати зайвої емоційності

Усі ми за своєю природою емоційні, і це нормально. Головне – вміти висловлювати свої емоції коректно та навчити цьому своїх дітей. Не варто на емоціях розповідати сусідові, як вам поцарапали машину, адже ваша дитина обов'язково наслідуватиме вас і може розповісти цю історію шкільним друзям і навіть «прикрасити» її.

Поясніть дитині, що ваші емоційні реакції не дуже цікаві стороннім людям і можуть викликати подив і роздратування. Надмірна емоційність та невміння тримати собі в руках – найгірша стратегія для спілкування. Навчіть дитину спостерігати за реакціями свого співрозмовника і бути чуйним, щоб розуміти, чи варто продовжувати ту чи іншу розмову, чи краще її закінчити.

Поясніть, що не можна порушувати особисті межі

Особисті межі — важлива частина життя, як дорослого, так і дитини. Поясніть дитині, що не варто ставити дуже прямі та особисті питання. Наприклад, не потрібно цікавитись, скільки заробляє тато шкільного друга. Людям потрібно залишати можливість мати особистий простір та не порушувати їх межі.

Пам'ятайте, що бажання продовжувати спілкування виникає лише тоді, коли співрозмовнику комфортно у вашому суспільстві, та пояснити це вашим дітям.

спілкування з дітьми

Джерело: Freepik

Навчіть думати двачі перш, ніж безглуздо пожартувати

Почуття гумору — відмінна риса характеру, однак іноді шутка може зовсім не підняти настрій співрозмовника, а зіпсувати його. Поясніть дитині, що почуття гумору у всіх людей є різним. Тому деякі шутки можуть зачепити співрозмовника і перетворитися на знущання.

Навчіть вашу дитину вибачатися, якщо вона зрозуміла, що сказала дурну шутку і образила людину. Це набагато краще, ніж завершувати розмову на негативній ноті.

Поясніть, чому не варто нав'язувати свою думку

Основа екологічного спілкування – ніколи не нав'язувати комусь свою думку. Безумовно, дитина може висловлювати свої думки та свою позицію, але не доводити ситуацію до крайності. Наприклад, якщо ваша дитина любить клубничне морожене і вважає його найсмачнішим, вона не повинна наполягати на тому, що воно краще, ніж ванільне морожене, від якого без розуму друг.

Всі ми різні люди і кожен має свою думку і свої переваги. Поясніть дитині, що люди мають різні погляди і не потрібно намагатися переробити весь світ.

спілкування з дітьми

Джерело: Freepik

Поясніть, що не треба давати пораду, коли про це не просити

Непрохані поради — безглузда витрата своїх емоцій та емоцій співрозмовника. Поясніть, що коли ми даємо непрохані поради, то ми можемо образити співрозмовника і показати йому своє явне перевагу. А це, погодьтеся, дуже дратує.

Поговоріть з дитиною про те, чи хоче вона сама, щоб їй давали поради, коли вона про це не проситиме? Порада без запиту – це неповага до іншої людини.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти