Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="223430"]
Матеріали українською мовою

5 ознак, що дитина насправді тоне: важливо знати!

Old date:
Current date: 2022.08.12
New date: 2021.08.05
0
Статистика рятувальників відкриває жахливі факти: кожна друга дитина, що потонула, була всього за кілька метрів від батьків. Як же

Статистика рятувальників відкриває жахливі факти: кожна друга дитина, що потонула, була всього за кілька метрів від батьків. Як же так відбувається і чому дорослі не рятують потопаючих дітей?

5 ознак, що дитина насправді тоні

Джерело: Fotolia.com

Не треба звинувачувати дорослих за недбальство. Проблема в тому, що про чіткі правила безпеки на воді не говорять повсюдно, і часто ми маємо неправильне уявлення про те, як виглядає потопаюча людина. Дев'ять із десяти людей напевно будуть стверджувати, що той, хто тоне, кличе на допомогу і махає руками. Це і є фатальною помилкою.
Про інстинктивну реакцію потопаючої людини

Коли людина тоне, її організм мобілізується, виключаючи другорядні функції та активізуючи життєво важливі. Крик (голос) — це друга функція дихальної системи, вона відключається, тому що організм концентрує всі зусилля для того, щоб отримати кисень.


Широко розкинуті руки потопаючої людини роблять інстинктивні рухи, що допомагають виштовхувати тіло на поверхню води, ноги при цьому перебувають у вертикальному положенні, людина не може ними повернути, щоб виплисти. Тобто про те, щоб помахати руками, не може бути мови, це неможливо, адже саме руки тримають людину на плаву. Для рятувальника це також означає, що той, хто тоне, не зможе вхопитися за коло або за руку, його необхідно буквально витягувати. Розфокусований «скляний» погляд — ще одна перешкода у цьому стані.


5 ознак, що дитина насправді тоні

Джерело: Fotolia

 Ознаки того, що людина тоне

У вас є 20-60 секунд, щоб врятувати людину — саме на стільки вистачити мобілізаційних зусиль організму, після чого знесилене тіло порине у воду. Отже, як виглядає потопаючий?

  • Рот знаходиться чітко над водою, тоді як вся голова – у воді, відкинута назад.
  • Людина то занурюється, то спливає, як поплавок, при цьому часто і судорожно глотаючи повітря.
  • Не спостерігається рух ногами, вертикальне положення у воді.
  • Очі або розфокусовані або закриті. Може бути волосся на личку.
  • Якщо вищеописані ознаки не здаються вам чіткими, є простий спосіб виявити потопаючу людину: запитайте її, чи не потрібна допомога. Якщо немає відповіді — негайно пливіть у її бік.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм каналСтатті по темі:


Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x