Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="222384"]
Материалы на украинском языке

10 фраз, які люблячі батьки ніколи не скажуть дівчаткам

0
Виховання дитини - прекрасний, але дуже відповідальний процес, особливо, якщо мова йде про дівчинку. Адже всі вчинки і фрази, сказан�

Виховання дитини — прекрасний, але дуже відповідальний процес, особливо, якщо мова йде про дівчинку. Адже всі вчинки і фрази, сказані мамою або татом, можуть несвідомо відбитися в її пам’яті і потім впливати на самооцінку і світогляд. Звичайно, помилки будуть, без них — ніяк, але щоб їх мінімізувати, батькам краще знати, які установки не можна давати дитині своїми випадковими і необережними фразами.

виховання дівчинки, особливості виховання дівчинки

Джерело: instagram @beridze.oksana

Батьки, беріть до уваги, і намагайтеся уникати цих 10 фраз!

ТИ ДЛЯ ЦЬОГО ЩЕ ДУЖЕ МАЛА

Багато дівчат з раннього дитинства малюють у себе в голові свої мрії, навіть можуть з серйозним обличчям відповісти, ким вони стануть у майбутньому. Дітям не властиво плисти за течією, вони постійно знаходять собі нові захоплення, заняття, що надихають.


І якщо раптом одного разу дочка попросить, щоб ви записали її в секцію з сучасних танців або на уроки гітари, не відповідайте: «Ти ще маленька». Дитина може зрозуміти цю фразу як: «Ти з цим не впораєшся» або «Ти недостатньо хороша для цього».

Замість цього підбадьорте доньку і скажіть, що вона може досягти будь-яких вершин, якщо буде намагатися і трошки почекає.

ОБЕРИ ЩОСЬ ПРОСТІШЕ

Звичайно, далеко не з кожної дитини виростає музикант, актор або художник, але, з іншого боку, як їм стати, якщо не пробувати себе у творчості. Підтримайте дочку в її починаннях, хваліть і надихайте її на успіхи. А якщо бачите, що у дитини не дуже виходить, не радьте переключитися на щось ще.

Поки дитині подобається заняття і воно робить її щасливою — нехай займається і розвиває свій талант. А перші успіхи при великому бажанні обов’язково прийдуть.

виховання дівчинки, особливості виховання дівчинки

Джерело: instagram@yourkidssmile

ЦЕ ЗАНЯТТЯ ДЛЯ ХЛОПЧИКІВ

Попри те, що навколо нас активно йде пропаганда гендерної рівності, до цього нам ще далеко. Навіть сучасні батьки примудряються ділити деякі побутові речі на категорії «для хлопчиків» і «для дівчаток», не кажучи вже про професії.

Але світ динамічно змінюється, змінюються вимоги до співробітників, і рамки між «чорним» і «білим» потихеньку стираються. Тому не варто бути консервативними і кардинально заявляти: «Це не для дівчаток». Важливо з ранніх років показувати малечі, чим займається мама, а що робить батько, тоді дочка зможе сама приймати рішення і вибирати, в чому вона може брати участь.

Крім того, немає нічого поганого в тому, що допомагаючи батькові в гаражі, в майбутньому дівчинка зможе сама поміняти лампочку або знати, як швидко перекрити воду, якщо протекла труба в будинку. Дозвольте дитині самій вирішувати і вибирати собі хобі.

виховання дівчинки, особливості виховання дівчинки

Джерело: instagram @eva_taro

НЕ ВИТРАЧАЙ НА ЦЕ ЧАС

Ця фраза особливо часто звучить в будинку, де є підліток. Так, вам може здаватися, що новий хлопець доньки їй не підходить, а курси крою та шиття — не для неї, адже її тип характеру не дозволить їй довго цим займатися, а значить — це марна трата часу і енергії. Але психологи одностайні: як би вам не хотілося все це висловити вашому чаду, краще утриматися.

Наскільки б вам не хотілося захистити дитину від тих занять, які, на вашу думку, є неефективними, краще дайте їй дізнатися це самостійно. Життєві пошуки неможливі без помилок. Але нові знайомства і досвід, який вона отримає, можуть допомогти їй в майбутньому і зроблять мудрішою.

Підтримайте дівчинку і скажіть: «Якщо ти дійсно цього хочеш і будеш щаслива, то звичайно, зроби це!».

ЦЕ ДРІБНИЦІ, НЕ ПЕРЕЖИВАЙ

Батьки дуже часто просто не бачать дитячих переживань і душевних страждань, оскільки те, що для дорослого — суща дрібниця, для дітей може бути — трагедією всього життя.

Пам’ятайте, що з дітьми потрібно говорити, слухати і чути їх. Тим більше дівчатка зазвичай охоче розповідають мамам свої проблеми. Не варто заспокоювати дитину фразою: «Не хвилюйся, це дрібниці, в твоєму житті буде ще багато таких моментів». Швидше за все, дитина подумає, що ви не хочете перейматися її проблемою або зробить висновок, що ви її не розумієте.

Обов’язково скажіть дитині, що прекрасно розумієте її і запропонуйте свою допомогу.

 виховання дівчинки, особливості виховання дівчинки

Джерело: Shutterstock

Я ЗРОБЛЮ ЦЕ ЗА ТЕБЕ

Дійсно, іноді простіше зробити самому, ніж 10 раз повторити і нагадати про це дитині. Але це — замкнуте коло. Чим більше ви будете «спускати на гальма», тим більше вам доведеться робити.

Тим самим ви позбавите дитину самостійності, а також відповідальності за свої вчинки. І якщо хлопчик може залежати в першу чергу від мами, а потім від дружини в побутових питаннях (хоча, це не дуже хороша перспектива), то дівчинка в такому випадку точно буде залежна від чоловіка і не здатна прийняти жодного рішення на свій розсуд.

Щоб цього не сталося, завжди заохочуйте бажання дитини зробити щось самостійно. Але повідомте, що якщо раптом не вийде, ви із задоволенням допоможете.

ДІВЧАТКА ТАК СЕБЕ НЕ ПОВОДЯТЬ  

Дуже часто уявлення мами про те, як повинна виглядати і поводитися дівчинка дисонує з реальністю. Адже діти — це люди зі своїми мріями, характерами та уподобаннями, і не завжди вони будуть збігатися з вашими.

Не поспішайте панікувати і критикувати дочку, якщо вона одягається як хлопець, любить скейт і дружить з хлопчиками. Можливо, таким чином вона хоче виділитися і незабаром це переросте. А практика показує, що так воно і відбувається, і з «бешкетників» виростають дуже жіночні і красиві леді.

виховання дівчинки, особливості виховання дівчинки

Джерело: instagram @yourkidssmile

НЕ ЇЖ ТАК БАГАТО!

Біч багатьох мам — стежити за фігурою своєї дочки. Іноді це доходить до того, що батьки намагаються контролювати якість і кількість їжі, яку споживає дитина. А якщо донька дозволяє собі щось шкідливе, або намагається насолодитися добавкою, чує фразу: «А ти не луснеш?»

І навіть якщо у вас все не так кардинально, а зауваження про їжу ви робите тільки жартома, психологи рекомендують ставитися до цього серйозно. Зауваження з приводу зайвої ваги можуть стати причиною таких серйозних захворювань, як анорексія, булімія, виразка або гастрит.

Багато дівчат, які пережили анорексію або булімію в підлітковому віці, зізнавалися, що перестали їсти саме внаслідок постійних знущань щодо їх фігури з боку близьких.

Так що, дорогі мами, якщо хочете, щоб дочка була здорова і красива, надихайте її на гімнастику своїм прикладом.

 виховання дівчинки, особливості виховання дівчинки

Джерело: Shutterstock

БЕРИ З НЕЇ ПРИКЛАД!

Хоча багато хто стверджує, що без порівняння не було б розвитку, але постійні перегони за «кращим» не роблять людину щасливою. Фраза батьків: «Ось яка Машенька молодець, бери з неї приклад», ніколи ще не давала дівчинці більше впевненості в собі і не підвищувала самооцінку.

Порівняння дитини з іншими, не важливо з ким: сестрою, подругою, дочкою вашої знайомої, не додадуть дитині мотивації, швидше за все посіють в її душі незадоволеність собою і установку «все навколо краще за мене».

Ніколи не порівнюйте дочку ні з ким і вчіть її приймати і любити себе такою, яка вона є. Якщо дитина завинила або повелася негідно, вкажіть на її промах і поясніть, чому не можна так поступати.

ТИ ЗАНАДТО ГАРНА ДЛЯ ЦЬОГО

Гірше невпевненості в собі і постійної самокритики може бути тільки нічим не підкріплена самовпевненість. Саме цю рису культивують в дочки батьки, коли заявляють: «Ти у мене краще за всіх» або «Ти занадто гарна для цього / нього / них».

Психологи впевнені, що думка батьків важлива для дітей в будь-якому віці, і такими фразами можна не тільки зруйнувати особисте життя дочки, постійно критикуючи її хлопців, але і зробити з неї розпещену «принцесу».

Якщо не хочете зробити дитині ведмежу послугу — не потрібно співати їй оди, а всіх інших критикувати. Дайте зрозуміти донці, що в будь-яких конфліктних ситуаціях винні обидві сторони, і не можна постійно шукати крайніх.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (1 оценок, среднее: 3,00 из 5)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты