Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="68390"]
Здоров'я і догляд

Загартовування дітей, народжених навесні: 5 найкращих способів

Old date: 2015-04-29
Current date: 2023.03.24
New date: 2021.04.23
0
Існує думка, що дітки, народжені навесні, більш схильні до застудних захворювань. Бажаєте, щоб малюк не знав, що таке просте

Існує думка, що дітки, народжені навесні, більш схильні до застудних захворювань. Бажаєте, щоб малюк не знав, що таке застуда? Загартовуйте дитину з перших днів життя!

Всі батьки мріють, щоб їх малюк був здоровий. І тут немає нічого складного: використовуйте у щоденному догляді за малюком елементарні правила загартовування і вчіть найпростішим азам здорового способу життя - не боятися протягів, любити прогулянки на свіжому повітрі, харчуватися правильно. Від природи організм малюка отримав все для правильної адаптації до навколишнього середовища, і батькам потрібно просто дозволити цим механізмам увімкнутися та підтримати.

1. Домашній клімат

Слідкуйте за температурою та вологістю повітря в кімнаті. Ідеальна температура у дитячій – 18оС, вологість – 60-70%. Це деяким дорослим буває холодно за такого режиму, а для малюків – якраз. Перегрів дуже небажаний для новонародженого, тому що теплообмін у немовляти влаштований інакше, ніж у дорослого. При найменшому перегріві організм малюка починає втрачати воду, і з'являється купа проблем: пітниця, підвищення температури тіла, запори та інші неприємності.

Залишайте вікно на провітрювання у будь-який час доби та року – свіже повітря дуже важливе для малюка, особливо під час сну. Побоюєтеся протягів? Простежте за тим, щоб дитяче ліжечко стояло правильно.


2. Повітряні ванни

Загартовування повітрям – це найпростіший і найефективніший спосіб тренування терморегулюючих механізмів організму малюка. Змінюєте підгузок крихітці? Нехай полежить голенький - спочатку 1-2 хвилини, потім збільшуйте час повітряних ванн. Температура тіла малюка вище за кімнатну, і при поступовому збільшенні часу прийому повітряних ванн організм дитини набуває стійкості до температурних коливань навколишнього середовища.

Не кутайте малюка, враховуйте особливості теплообміну новонародженого та здатність до швидкого перегріву. Не надягайте на малюка сто одягу, купуйте повзунки та кофточки тільки з натуральних тканин, які дозволять повітрю вільно циркулювати, не викликати пітниці та подразнення. Вдома не надягайте на малюка шапочки та теплі шкарпетки – це зовсім не потрібно.

3. Прогулянки на свіжому повітрі

Починаючи з другого тижня життя, привчайте малюка до прогулянок на свіжому повітрі. Прогулянки з немовлям повинні стати в сім'ї природною та щоденною необхідністю, відхилятися від якої можна лише у виняткових випадках. У перші дні виходьте на повітря на 10-15 хвилин, поступово збільшуйте тривалість прогулянок, а в хорошу літню погоду гуляйте з малюком якнайдовше. Якщо навіть малюк захворів, але у нього немає температури – важливо подихати свіжим повітрям.

Слідкуйте, щоб дитині не було душно і вона не перегрілася. Слідкуйте за тим, щоб візок не знаходився на сонці тривалий час, в яскравий сонячний день вибирайте тінисті місця для прогулянок.

4. Водні процедури

Щойно відпаде пупочек, щодня купайте малюка. Купуйте малюка за кімнатної температури – не потрібно фанатично нагрівати повітря у ванній за допомогою обігрівачів! Починайте з температури води у ванночці 36-37оС і поступово доводьте її до 25-26оС. Закінчуйте купання обливанням водою, температура якої на кілька градусів нижче, ніж у ванні. Потім обітріть дитину рушником і дозвольте побути кілька хвилин голеньким. Повітряні ванни після купання – чудовий спосіб загартовування, профілактики шкірних висипів та подразнень.

5. Сонячні ванни

Оскільки вітамін Д синтезується у шкірі під впливом УФ-випромінювання, найкраща профілактика рахіту у дітей – сонячні промені. Однак важливо пам'ятати, що шкіра у новонародженого тонка та ніжна, захисного пігменту меланіну виробляється в ній набагато менше, ніж у дорослих, тому висока небезпека сонячного опіку. Оскільки механізми терморегуляції в малюків ще тільки формуються, підвищується і можливість теплового удару.

Тому для дитини першого року життя достатньо отримати порцію сонечка, перебуваючи в тіні, під покровом дерев, під навісом. Цілком буде достатньо «вимушеної» дії прямих променів при переміщенні по відкритому сонячному місцю разом з мамою, на руках або в колясці. Дитині старше року спеціально засмагати також не потрібно, їй досить активних ігор на сонечку, але обов'язково з можливістю іноді перебиратися в тінь. Правило про те, що в жарку пору року сонячне світло приносить користь до 11 години вранці і після 17 години ввечері, залишається в силі.


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти