Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="281146"]
Здоровье и уход

Як зрозуміти, що дитина замерзла на прогулянці?

0
Коли температура за вікном стрімко рухається до позначки зі знаком мінус, не дуже хочеться скасовувати прогулянки з немовлям на с�

Коли температура за вікном стрімко рухається до позначки зі знаком мінус, не дуже хочеться скасовувати прогулянки з немовлям на свіжому повітрі. З дітками старшого віку все набагато простіше, достатньо запитати спекотно дитині або, може, вона замерзла і отримати виразну відповідь. А як бути з малюками, котрі ще не можуть розповісти про те, що відчувають? Ми зібрали для вас дієві поради, які допоможуть визначити – замерз ваш малюк чи все гаразд.

Новонароджений, немовля, прогулянка Як зрозуміти, що дитина замерзла на прогулянці?

Джерело: freepik

СПИНКА ПІДКАЖЕ

Один з універсальних способів визначити чи комфортно дитині в одязі, який ви для неї вибрали, це помацати спинку, шию і під ручками після прогулянки. Якщо шия і спина теплі, а під пахвами навіть є невелика вологість, то дитині спекотно в тому вбранні, яке ви для неї обрали. У такому випадку потрібно прибрати один із шарів одягу (якщо ви практикуєте багатошаровість) або вибрати менш теплий верхній одяг.

Якщо ж після прогулянки спина та шия у дитини помітно холодні, то слід наступного разу одягати дитину тепліше. Додайте ще одну кофтинку або змініть осінню курточку на зимову.

ЕКСТРЕНА ПЕРЕВІРКА

Описаний вище спосіб актуальний вже, коли прогулянка закінчилася. Але як визначити, що настав час вирушати з малюком додому, поки ви ще на вулиці? Для такої ситуації також є кілька способів.


Перший і, мабуть, найпростіший – доторкнутися до ручок, носика і щічок малюка. Якщо вони дуже холодні і червоні, то дитина напевно замерзла. Також подихайте на ручки малюка – при замерзанні така дія викликає дискомфорт.

зимова прогулянка з немовлям Як зрозуміти, що дитина замерзла на прогулянці?

Джерело: freepik

Уважно подивіться на губи малюка. Якщо він замерз, то вони будуть неприродно блідими, а по краю матимуть синюватий віддтінок. Не дарма існує висловлювання: губи посиніли.

Ще одна ознака переохолодження під час зимової прогулянки – гикавка. Якщо малюк на вулиці ні з того ні з чого починає гикати, значить він точно замерз і потрібно негайно повертатися додому. Також гикавка може супроводжуватися тремтінням по всьому тілу. У такому разі візьміть дитину на руки і притисніть до себе, щоб зігріти.

ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ, ЯКЩО ВОНА ЗАМЕРЗЛА?

У жодному разі не намагайтеся зігріти дитину, помістивши її в гарячу ванну. Сильний перепад температур зіграє з дитиною злий жарт і загрожує різними неприємними наслідками. Існує кілька методів зігріти дитину. Для початку переодягніть її в одяг із натуральних тканин. Ручки та ніжки можна м’яко розтерти рушником або власними руками, щоб посилити кровообіг.

Наберіть у грілку теплу (не дуже гарячу!) воду і покладіть її в ліжко, а потім поряд покладіть дитину та вкрийте – тепло від грілки зігріє малюка.

Важливо! Не треба занадто ретельно кутати дитину, це дуже шкідливо для неї. Намагаючись зігріти її, ви зробите лише гірше. По-перше, занадто укутана дитина потітиме, а через те, що волозі буде важко випаруватися, дитина буде мокрою і буде мерзнути. А по-друге, у довгостроковій перспективі подібний підхід викличе низку проблем, адже у малюка буде порушено терморегуляцію. І, як наслідок, слабкий імунітет та постійні хвороби.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты