Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="274750"]
Здоров'я і догляд

Як одягати немовля влітку: 5 правил та 3 поради

0
Питання особливо актуальне в період шаленої спеки, але і в прохолодні літні дні так само важливо одягати малюка не за сезоном, а від

Питання особливо актуальне у період шаленої спеки, але й у прохолодні літні дні так само важливо одягати малюка не за сезоном, а відповідно до погоди та врахування особливостей його терморегуляції.

Як одягати немовля влітку

Джерело: shutterstock

Крихітна людина народжується ще не до кінця розвиненими системами життєзабезпечення – саме тому вона так потребує адекватної маминої турботи. Медики неодноразово говорили про те, що перегрів для дитини з її недосконалою системою теплообміну набагато небезпечніший, ніж переохолодження.

ЯК ВОДЯГИ МАРОК В СПІКУ

1. Насамперед потрібно розуміти, що вберегти малюка від холоду куди простіше, ніж від спіки – у холодну годину багатошаровий одяг створить потрібний температурний режим, а в спеку можна лише роздягнути догола, але при цьому все одно буде жарко. Оскільки у поміщенні створити нормальні для дитини умови простіші, постарайтеся утриматися від прогулянок, якщо на градуснику більше ніж 30 градусів.

2. Сучасні педіатри, у тому числі доктор Комаровський, вважають, що одягати немовля у спеку в шапочки, чепчики та косиночки не потрібно, у тому числі й після купання, коли волосся мокре. Єдине призначення головних уборів влітку – захистити дитячу головку від прямих сонячних променів, але ж ніхто не виносить малюка до року на відкрите сонце.


3. Цілком підійдуть для маленької дитини влітку боді, футболочки, шортики з тонкого хлопка тканини, бажано світлі, в ідеалі – білі.

Як одягати немовля влітку

Джерело: instagram@amina_baby_store

4. Якщо малюк ще не ходити, не варто одягати на його ніжки та носки – на ступнях і на ладонках, знаходиться безліч кров'яних судин, які беруть участь у процесі терморегуляції. Босі ніжки, які обдуває вітерець, допоможуть трохи знизити температуру.

5. Завдання одягу в спеку - не перешкоджати притоку повітря, але при цьому дуже важливо оберігати ніжну шкіру від сонячного проміння. Якщо дуже хочеться захистити малюка від насекомих чи сонця – накрийте його тонкою пелюшкою.

НЕ БІЙТЕСЯ ПРОТЯГІВ

Вічний страх більшості батьків – протяг, виявився не таким уже й небезпечним для немовляти. Чому ж діти та часом дорослі люди хворіють після того, як посидіти на протязі? Проблема в тому, що організм немовляти дуже адаптивний, малюк пристосовується до тих умів, у які потрапляє — помірний вітерець (без фанатизму, зрозуміло), допомагає налагодити теплообмін і привчає маленького людини до перепаду температур.

Якщо в будинку є кондиціонер, постарайтеся підтримувати температуру повітря в межах 20 градусів (Комаровський називає цифру 18-19), при цьому малюка потрібно одягнути так, щоб він відчував себе комфортно, але, зрозуміло, він не повинен знаходитися поблизу струменя холодного повітря з кондиціонера . Оскільки потові залози у немовляти майже не розвинені, переважно теплообмін відбувається з диханням – вдихаючи прохолодне повітря і видихаючи гаряче, маленький організм регулює температуру тіла.

При нормальній одязі температура 18° для більшості дітей близька до температури комфорту. – педіатр Євген Комаровський.

Як одягати немовля влітку

Джерело: instagram@olya_kleinhans

ЯК ДІЗНАТИСЯ ЩО ДИТИНІ ЖАРКО

Чим молодша дитина, тим інтенсивніший обмін речовин у її організмі, а отже, виробляється у кілька разів більше тепла, ніж у дорослого людини. Це говорити лише про одне – коли температура для мами та тата комфортна – малюкові жарко, якщо спекотно батькам – дитина ризикує перегріванням. Це також слід враховувати і в спеку, і в холод, вдома і на вулиці, оскільки перегрів малюка небезпечний не лише шкірними проблемами (можна заробити пітницю, попрілості, з якими доведеться боротися довго), але й тепловим ударом і зневодненням і, як не парадоксально. , застудою.

Таким чином, орієнтуючись на власні відчуття, можна приблизно зрозуміти, що відчуває дитина, якщо температура повітря навколо неї вища за 30 градусів.

Основні ознаки перегріву дитини:

  • Дитя неспокійне, постійно плаче, після годування не заспокоюється.
  • Шкіра волога, з'являється почервоніння (попрілості) у пахвинній ділянці, у пахвових ямках, на спинці, потилиці.
  • "Синдром підгузка" - під одноразовим підгузком шкіра малюка більш червона, ніж на інших ділянках тільця.
  • Підвищується температура тіла на кілька десятих градусів.
  • Шкіра в надключичній ямці (шийка під підборіддям) гаряча та волога.
  • Якщо ви помітили ознаки перегріву, вживайте термінових заходів — запропонуйте водичку (навіть якщо він знаходиться на грудному вигодовуванні), увлажніть ладони, ступні, зніміть підгузок, вирушайте у прохолодне місце та забезпечте малюкові доступ свіжого повітря.

Ну а гуляти з новонародженим краще у ранкові та вечірні години, коли сонце ще не розсмажило повітря – до 10 ранку та після сьомої вечора.Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 2,00 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти