Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="282571"]
Здоровье и уход

Все про щеплення БЦЖ: як захищає та коли потрібно робити

0
У Міністерстві охорони здоров'я підкреслило важливість вакцинації новонароджених від туберкульозу. У цій статті ми розглянемо, чо

У Міністерстві охорони здоров’я підкреслило важливість вакцинації новонароджених від туберкульозу. У цій статті ми розглянемо, чому це важливо, як працює вакцина БЦЖ і чому вона є надійним захистом від цієї хвороби.

Все про щеплення БЦЖ: як захищає та коли потрібно робити

Джерело: freepik

У світі медицини іноді зустрічаються відкриття, які не лише змінюють хід історії, але й рятувати життя мільйонів людей. Одним з таких відкриттів стала вакцина БЦЖ — захисний щит проти туберкульозу, що став символом перемоги над однією з найстрашніших інфекційних хвороб людства. Створена понад століття тому двома французькими лікарями, Альбером Кальметтом і Камілем Гереном, ця вакцина досі залишається одним із найефективніших інструментів у боротьбі з туберкульозом.

Коли роблять щеплення БЦЖ?

Згідно з рекомендацією ВООЗ, одна доза БЦЖ потрібна всім немовлятам у країнах, де досі поширений туберкульоз, якою, на жаль, є і Україна. Щеплення БЦЖ роблять новонародженим у пологовому в перші дні життя.

Чому важливо вакцинувати немовлят?

Туберкульоз у маленьких дітей зрідка вражає лише легені і проявляється кашлем. Натомість ця хвороба уражає внутрішні органи, лімфатичну систему, кістки і навіть оболонки мозку. Імунна система дитини не в змозі впоратися із підступним збудником туберкульозу і дитина може померти. Саме тому дітей важливо вакцинувати проти туберкульозу – ефективний захист триває щонайменше п’ять років.

Якщо в пологовому не зробили щеплення, чи потрібно робити його пізніше?

Якщо дитині з якихось причин не зробили щеплення в пологовому, то його необхідно наздогнати якнайшвидше. Зверніться до педіатра, щоб отримати направлення на вакцинацію.
Коли роблять щеплення БЦЖ?

Джерело: freepik

Чи безпечна вакцина БЦЖ?

Вакцинація БЦЖ не може викликати жодної хвороби, навіть якщо імунна система ніяк не зреагує – у бактерії БЦЖ відсутні гени, потрібні для атаки організму. Ці гени втратилися тоді, коли Кальметт і Герен 250 разів “пересівали” культуру бактерії.

Догляд за місцем щеплення БЦЖ 

Батькам і дитині після щеплення слід продовжувати звичайний спосіб життя. Будь ласка, утримайтесь від:

  • Масажів руки дитині;
  • Нанесення крем або мазів на місце щеплення;
  • Накладень на місце щеплення пластирів;
  • Видалень або розчісувань скоринки.

Якщо вас щось непокоїть у здоров’ї вашої дитини — зверніться до лікаря. Повідомте його про симптоми, вкажіть дату і час щеплення.


Догляд за місцем щеплення БЦЖ 

Джерело: freepik

Довідково

Туберкульоз — інфекційна хвороба, що викликається мікобактеріями туберкульозу (бактеріями комплексу Mycobacterium tuberculosis). Найбільш поширеним є туберкульоз легень, але хвороба може вражати й інші органи та системи організму, крім волосся та нігтів.

Передається туберкульоз від людини, яка має відкриту форму ТБ (з активним бактеріовиділенням) до іншої людини повітряно-крапельним шляхом під час кашлю, розмови, чхання. Ризик інфікування залежить від тривалості та інтенсивності контакту та від кількості бактерій, які вдихає здорова людина. Вірогідність розвинення хвороби після контакту з бактеріями залежить від стану імунної системи. Якщо вона не здатна стримувати інфекцію, розвивається туберкульоз.

! Найголовніше, що потрібно запам’ятати, – це ефективність, безпечність і безумовна необхідність вакцинації новонароджених проти туберкульозу. Вакцина БЦЖ добре захищає дітей від дисемінованого туберкульозу і смерті через нього.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты