Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="162108"]
Здоров'я і догляд

Вчені назвали найголовнішу перевагу грудного вигодовування

0
Дослідники з Новозеландського університету Отаго з'ясували, що той гормон, який стимулює вироблення молока для лактації,

Дослідники з Новозеландського університету Отаго з'ясували, що той гормон, який стимулює вироблення молока для лактації, також діє на мозок, встановлюючи зв'язок між матір'ю та новонародженою дитиною.

грудне годування

Джерело: Burda Media

Останні дослідження вчених підтвердили дуже цікавий факт, що передача сигналу гормоном пролактином особливим рецепторам у певному районі мозку необхідна жінці, щоб виробити схеми поведінки матері та малюка.

Результати дослідження були оприлюднені в науковому журналі PNAS та підтвердили, що грудне вигодовування сприяє розвитку батьківського піклування, що вкрай важливо для малюка у перші місяці життя.

Пролактин - це гормон, який відповідає за вироблення грудного молока у жінок, що виробляється в гіпофізі та в клітинах імунної системи. Гіпофізу підконтрольні багато важливих життєвих процесів організму людини, незважаючи на його невеликий розмір і вагу.


Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

Під час вагітності концентрація цього гормону в організмі жінки зростає у рази. Синтез пролактину суворо регулюється та відповідає за цей процес центральна нервова система. Дослідники відзначають, що дія гормону пролактину в даний час не вивчена до кінця і цілком можливо, що цей гормон виконує ще якісь функції, про які поки що медицині нічого не відомо.

Дослідницька група Центру нейроендокринології Університету цілеспрямовано видалила рецептори пролактину в преоптичній ділянці мозку дорослих самок піддослідних мишей. Співавтор дослідження доктор Розі Браун каже, що група дослідників помітила, що ці миші без рецепторів пролактину змогли завагітніти та народити нормальне потомство, але залишили своїх дитинчат уже через 24 години після народження.

«Наші дослідження підтверджують важливу роль пролактину у багатьох процесах, а не лише у виробництві молока. Це перше у своєму роді дослідження, яке показало, що гормон пролактин буквально рятує життя малюкам, оскільки він відповідає за батьківську турботу, яка забезпечує виживання потомства», — каже автор дослідження.

Порушення здатності пролактину впливати на мозок може призвести до проблем встановлення зв'язку матері зі своєю дитиною. Це частково пояснює випадки, коли деякі види самок ссавців залишають своє потомство.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти