Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="224999"]
Здоров'я і догляд

9 особливостей грудного вигодовування після кесаревого розтину

0
Якщо після операції кесаревого розтину дитина знаходиться окремо від вас, це може вплинути на її почуття безпеки та закономірності.

Якщо після операції кесаревого розтину дитина знаходиться окремо від вас, це може вплинути на її почуття безпеки та закономірно позначитися на поведінці, сні, рівні збудливості, манері прикладатися до грудей, вимогливості до контакту з матусею.

кесарів розтин, грудне вигодовування після кесаревого розтину, як годувати дитину грудьми після кесарева, як правильно прикладати малюка, недоношену дитину, лактацію після кесарева, грудне молоко, пологи, спільне перебування в пологовому будинку

Джерело: GettyImages

Будьте готові до того, що малютку-кесарятко необхідно «доносити». Адже пологи, перехід із затишного «будиночка» до незнайомого і поки що чужого світу — дуже непростий процес для будь-якого малюка. А якщо вони сталися за допомогою операції, дитині може бути складніше. Новонародженому після кесаревого розтину може знадобитися набагато більше доказів, що світ довкола безпечний, а мама тепер завжди буде поруч. Як ніщо інше, у цьому можуть допомогти спільний сон, слінгоношення та контакт «шкіра до шкіри».

ТОП-особливостей грудного вигодовування після кесарева

Новонародженим та маленьким дітям взагалі життєво необхідно відчувати себе у безпеці. Саме мама є ключем для задоволення цієї потреби. Дбайлива, любляча мама, що постійно знаходиться поруч. Якщо малюк народився за допомогою кесаревого розтину, то:

1. Насамперед поговоріть з малюком. Поясніть простими словами, що відбуватиметься. У разі запланованої операції на це точно є час. Якщо необхідність кесаревого розтину з'ясувалась у процесі пологів, знайдіть момент і зверніться до малюка зі словами підтримки. Навіщо? Не розуміючи сенсу, дитина почує рідний голос і мамині слова стануть острівцем стабільності, заспокоять. Сама мама, звертаючись до малюка, таким простим способом переходить у позицію дорослої людини, яка може пережити майбутні складнощі.


2. Обговоріть з акушерською бригадою, як буде організовано контакт «шкіра до шкіри» після вилучення новонародженого. Якщо технічно не буде можливості пробути з малюком всі 2 години, нехай дитину прийме у свої обійми тато. Це означає, що для тата має бути надана можливість лежати з дитиною на грудях. У більшості сучасних пологових будинків це можливо.

3. Найбільш бажане постійне спільне перебування мами та немовляти. Очевидно, що після операції кесаревого розтину знадобиться додаткова допомога членів сім'ї у догляді за малюком і самою матір'ю.

4. Вкрай важливо прикласти дитину до грудей у ​​перші години після народження, якщо стан мами та новонародженого це дозволяє.

5. Якщо все ж таки дитину довелося догодовувати сумішшю, бажано це робити без використання пляшок та сосок. Наприклад, із одноразового шприца без голки. Також важливо не використовувати пустушки. Смоктання сторонніх предметів погано відбивається на правильності прикладання малюка до грудей. Який ланцюжок подій? Суміш із соски, пустушка в перші дні - неправильне (дрібне) захоплення соска - боляче годувати - тріщини на сосках - молоко прибуває, а годувати все ще боляче - лактостази, хворобливі «розціджування» ... Чим більше дитина смокче груди в перші дні (за умови правильного захоплення соска), тим сприятливіше протікає процес становлення лактації.

кесарів розтин, грудне вигодовування після кесаревого розтину, як годувати дитину грудьми після кесарева, як правильно прикладати малюка, недоношену дитину, лактацію після кесарева, грудне молоко, пологи, спільне перебування в пологовому будинку

Джерело: GettyImages

6. Зверніться до консультанта з грудного вигодовування. Така послуга доступна і може бути ефективною у налагодженні годування груддю. Особливо це важливо в перші дні, коли необхідно і дитину навчити правильно брати груди, і самій навчитися справлятися з новим завданням.

7. Ресурс e-lactancia.org допоможе точно дізнатися, чи сумісні препарати, призначені мамі після кесаревого розтину, із грудним вигодовуванням. Зверніть увагу, що вводити в рядок пошуку потрібно діючу речовину препарату латинською, а не торгову назву.

8. Подбайте про себе. Ваше життя після народження малюка гарантовано та сильно зміниться. Не слід намагатися бути ідеальною мамою. Використовуйте найпростіші можливості для відновлення свого ресурсу. У цьому допоможуть регулярне харчування, делегування побутових обов'язків помічникам, душевне спілкування з близькими.

9. Сон. Так, так, для відновлення сил. Саме сон. Давайте собі перепочинок у денний час і спати разом з малюком. Якщо ви відчуваєте втому - цілком можна пожертвувати прогулянкою та купанням. Дитині потрібна мама, що відпочила, в стабільному душевному стані. Сон добре допомагає відновлювати сили.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти