Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="215503"]
Здоров'я і догляд

Дитина вдарилася головою – коли обов'язково потрібний лікар!

Old date:
Current date: 2023.01.28
New date: 2021.09.23
0
Якщо малюк до року впав і вдарився головкою, необхідно спостерігати за крихіткою ще деякий час, щоб зрозуміти – все обійшлося або

Якщо малюк до року впав і вдарився головкою, необхідно спостерігати за малюком ще деякий час, щоб зрозуміти - все обійшлося або лікареві показати все ж таки потрібно.

Дитина вдарилася головою, Комаровський

Джерело: Fotolia

Звичайно, залишати дитину без уваги в жодному разі не можна. Але якщо неприємність все ж таки відбулася, малюк упав і вдарився головкою, важливо не упустити небезпечні ознаки. Педіатр Євген Комаровський розповідає, коли можна не перейматися, а в яких випадках консультація лікаря потрібна.

Євген Комаровський
Євген Комаровський
Дитячий лікар, телеведучий, автор книг про здоров'я дітей та здоровий глузд.

Принциповою особливістю дітей першого року життя є той факт, що кількість рідини в порожнині черепа набагато перевищує таку у старших дітей. Крім того, є джерельця, а також податливі та рухливі шви між кістками черепа. Все це створює можливість амортизації та знижує ризик від ударів головою та по голові.

Абсолютна більшість травм голови у немовлят закінчується благополучно, але будь-який удар по голові вимагає серйозного ставлення до себе, оскільки можливі дуже небезпечні пошкодження речовини мозку і кровотечі в порожнині черепа.


Батьки зобов'язані знати симптоми, що свідчать про те, що травма голови потенційно небезпечна і вимагає обов'язкового та невідкладного звернення за медичною допомогою:

? втрата свідомості будь-якої тривалості;

? неадекватна поведінка;

? незвичайна сонливість;

? судоми;

? більше одного нападу блювоти;

? нездатність рухати рукою чи ногою;

? зіниці різного розміру;

? поява темних (темно-синіх) плям під очима або за вухами;

? кровотеча з носа чи вух;

? виділення безбарвної чи кров'янистої рідини з носа чи вух.

Зверніть увагу: небезпечні симптоми можуть з'явитися не відразу, тому батьки повинні уважно спостерігати за дитиною щонайменше протягом 24 годин після травми голови, навіть якщо ця травма здається незначною.

Джерело


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти