Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="160104"]
Здоров'я і догляд

Пустушка За і Проти — думки фахівців!

0
Пустушка - давати малюкові чи ні? Хоча думки експертів розділилися, у статті ви знайдете однозначну відповідь. Навколо пустушки хід

Пустушка — давати малюкові чи ні? Хоча думки експертів розділилися, у статті ви знайдете однозначну відповідь.

Джерело: instagram@amina_baby_store

Навколо пустушки ходить багато міфів та легенд. Наші фахівці вирішили розставити всі крапки над «і», щоб допомогти мамам визначитися, чи потрібна пустушка саме їхній дитині.

Думка "Проти": Ксенія Соловей, перинатальний психолог, консультант з лактації Центру "Молочні ріки", breastfeeding.org.ua

Наш консультант Ксенія Соловей активно пропагує грудне вигодовування, справедливо вважаючи це за основу здоров'я для кожної дитини. Проти пустушок вона виступає гаряче і дуже аргументовано. На думку Ксенії, пустушка надає негативний вплив на грудне вигодовування та здоров'я дитини. Тому її використання вкрай небажане. Але розглянемо все у деталях.


Ксенія Соловей
Ксенія Соловей
Консультант з лактації

Рецептори пролактину

Одна з головних умов успішної лактації - це часті годування груддю на вимогу. Але якщо малюк отримує пустушку, значить, він не отримує груди. Це може призвести до дефіциту ваги у немовляти, а також зниження лактації.

Вироблення молока залежить від гормону пролактину, якого у перші два місяці після пологів виробляється досить багато. Але при цьому дуже важливо, щоб у ці місяці у жінки сформувалися рецептори пролактину, які зможуть підтримувати вироблення молока і через 3-4 місяці після пологів. Ці рецептори будуть реагувати на низький рівень пролактину та допомагати виробляти потрібну кількість молока дитині. Вони формуються завдяки частим годуванням у грудях у перші два місяці. Пустушка ж, підмінюючи груди, позбавляє організм мами цієї можливості.

Різні процеси ссання

Смоктання грудей і пустушки - принципово різні процеси. При смоктанні пустушки дитина починає підтискати нижню щелепу, напружує зайві м'язи, розучується широко відкривати рот. Все це він робить для того, щоб утримати пустушку в роті. Змінюються і рухи язика: якщо до використання пустушки здорова дитина здійснює хвилеподібні рухи по довжині всього язика, то після пустушки руху стають мізерними, виникає так зване поршневе ссання. Все це призводить до неефективного висмоктування молока з грудей та зниження лактації.
Висновок: якщо ви хочете знизити вироблення молока - дайте крихті пустушку.

правильне харчування, як годуватися мамі, що не можна мамі, що годує, дієта мами, що годує, меню годуючої мами, грудне молоко, раціон мами, алергія у дитини, лактазна недостатність, чи можна мамі пити каву

Джерело: GettyImages

Під ударом - здоров'я малюка

У процесі смоктання немає дрібниць: тривалість смоктання, частота, сила потоку молока - все це важливо! Мають значення і фізичні дані дитини, а також форма материнських грудей та її «матеріал». Справа в тому, що мамині груди піддатливі і легко підлаштовуються під форму дитячого рота, завдяки чому «смоктальні тренування» проходять м'яко. Часті прикладання до грудей залучають малюка до системи легких, але багатопланових тренувань із різними навантаженнями.

Пустушка — це той самий «тренажер», форма не змінюється, тактильні відчуття не змінюються. До того ж пустушка набагато жорсткіша за груди, тому і її вплив більш жорсткий. Адже далеко не факт, що саме така форма, яку батьки купили у магазині, відповідає «технічним вимогам» дитини. Всі ми різні, і рот з язиком теж! Тому рекламний слоган для ортодонтичної форми пустушки далекий від істини. Висновок: для немовляти фізіологічно та безпечно смоктати тільки материнські груди.

Чому до пустушки потрібно «привчати»?

Дитина найчастіше отримує пустушку, коли вона плаче, тобто подає сигнал про те, що їй погано на фізичному чи душевному плані. Так, але навіть дорослі люди, коли їм погано, хочуть опинитися поряд із близькою людиною, відчути її тепло та підтримку. Немовляті потрібно те саме плюс процес ссання. Це його внутрішньоутробна звичка. Коли він був у лоні матері, йому було спокійно та комфортно. При цьому він смоктав свої пальці, кільця пуповини. Завдяки цьому у нього сформувався чіткий взаємозв'язок — якщо є процес ссання, то все добре. Тому прикладання до грудей – найлегший спосіб заспокоїти малюка. На жаль, у нашому суспільстві активно підтримується ідея про те, що для заспокоєння малюка цілком підійде і пустушка. Багато бабусі та інші дорослі люди нерідко кажуть: «Не балуй дитину, дай їй пустушку!» І дитина у скрутний для нього момент отримує гумовий/силіконовий предмет для заспокоєння. Чи цього він хотів? Ні звичайно. Тому дитина, отримавши пустушку, майже ніколи не заспокоюється негайно, як це відбувається здебільшого з маминими грудьми. Смажену пустушку дитини потрібно ще похитати, ганьбити на ручках. Немовля не готове до синтетичного «заспокоювача», тому, перш ніж почне заспокоюватися цим холодним предметом, йому ще треба навчитися це робити… Звідси й термін — «привчити до пустушки». А чи варто?

Як зняти стрес при грудному вигодовуванні

РсточниРе: Legion-Media

Сурогатне заспокоєння

Навіщо привчати дитину до пустушки? Щоб не привчити до рук? Щоб дитина росла незалежною і самостійною? Але це суперечить природному розвитку дітей першого року життя. Діти за визначенням мають бути залежними від батьків. Дитина має прожити свій перший рік у щільному спілкуванні з батьками, на руках та з грудьми у роті. І тоді він на рівні підсвідомості зрозуміє, що мама та тато готові провести його до дорослішання, що вони є надійною базою світу.

Думка «За»: Лариса Воробйова, редактор журналу «Моя Дитина»

Педіатри стверджують, що деяким дітям пустушка все-таки потрібна. Кому ж?

Питання, чи потрібна дитині пустушка, ділить світ мам на два (нерідко — непримиренних) табори. Цікаво, що у суперечках про потребу VS непотрібність цього аксесуару беруть участь не тільки мами, а й лікарі, і навіть вчені. І прихильники пустушки мають свої аргументи. Давайте постараємося неупереджено та спокійно оцінити їх.

пітниця у новонародженого

Джерело: Depositphotos.com

Смоктальний рефлекс

Широко відомі фільми про внутрішньоутробне життя дитини: малюк плаває в навколоплідних водах до певного терміну вагітності, ворушить ручками та ніжками, чіпає себе. Особливе розчулення викликають кадри, на яких малюк смокче свій пальчик або пуповинку. Звідки це бажання щось смоктати, навіщо воно? Це підготовка до ссання грудей? А може, якийсь фізіологічний акт, який впливає на розвиток мозку, органів травлення, м'язів обличчя? Вчені дотримуються саме цієї точки зору.

Вимушена міра

Як би там не було, важливість процесу ссання для гармонійного фізичного та емоційного розвитку дитини жоден із лікарів не заперечує. І це - один з найважливіших аргументів на користь прикладення малюка до грудей на першу вимогу. Але що робити, якщо мама використала всі можливості, щоб налагодити грудне вигодовування, але малюк, незважаючи на її старання, все-таки надає перевагу молочній суміші? В цьому випадку годування через пляшечку може не задовольняти смоктальний рефлекс крихти, і він починає вередувати, позбавляючи маму можливості відпочити. У такій ситуації без пустушки не обійтись. Але вибирати її потрібно правильно.

пустушка

Джерело: Shutterstock/Fotodom Ukraine

Критерії вибору

Пустушка може принести дитині шкоду, якщо при її виборі ви упустите з уваги ряд кілька найважливіших критеріїв. Купуючи пустушку, обов'язково знайдіть відповідь на запитання: Хто це зробив? Матеріал, з якого виготовлена ​​пустушка, її форма, міцність, безпека експлуатації – все це «ховається» за брендом виробника. Звертайте увагу на те, в якій країні розміщено виробництво.
А ще пам'ятайте, що форма також має значення. Лікарі стверджують: соска зі скошеним краєм дає правильне навантаження на жувальні м'язи малюка і не дозволяє розвинутися неправильному прикусу через довгий смоктання пустушки.

Пустушка потрібна, якщо

  • малюк знаходиться на штучному вигодовуванні та охоче бере пустушку. Насильницьке привчання малюка до смоктання пустушки навіть у цьому випадку вкрай небажане
  • у дитини сильно виявлений смоктальний рефлекс і без пустушки він завжди перезбуджений;
  • ви знаходитесь у громадському місці і негайне прикладення малюка до грудей неможливе.

Лікар Комаровський — за чи проти?

Знаменитий лікар не бачить у пустушці особливої ​​небезпеки для дитини, але дуже рекомендує дотримуватися правил її «експлуатації».
«…вираженість смоктального рефлексу у дитини іноді буває настільки сильною, що пустушка є єдиним (крім маминих грудей, зрозуміло) засобом забезпечення тиші у приміщенні. І все-таки за будь-яких проблем із кількістю материнського молока застосування пустушки небажано.

Правила використання пустушки такі:

  • утримувати в чистоті, стерилізувати та зберігати у спеціальній баночці;
  • самим не облизувати і не розповідати казки про звірів, які лижуть своїх дитинчат і весь бруд слиною вбивають. Звірі не курять, не ковтають антибіотики, не жують жуйок і не мають дірок у зубах;
  • пустушка складається з трьох частин: гумової соски без дірочки, кружечка, що обмежує глибину занурення соски в рот, та пластмасового фіксатора. Внутрішній кінець фіксатора іноді виступає за кружальце і часто травмує дитині ясна. Наполегливо рекомендую вам фіксатор видаляти».


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Мітки:
пустушка
Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (2 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти