Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="189044"]
Здоров'я і догляд

Правильно одягаємо малюка: на прогулянку та вдома

Old date: 2018-07-11
Current date: 2022.10.03
New date: 2021.05.17
0
Чи правильно ви одягаєте малюка? Як визначити, чи достатньо йому тепло і чи не перегрівся він? Прислухайтеся до порад педіатра.

Чи правильно ви одягаєте малюка? Як визначити, чи достатньо йому тепло і чи не перегрівся він? Прислухайтеся до порад педіатра.

як одягати малюка на прогулянку, як одягати дитину вдома, правила одягу для малюка, перегрів, малюк замерз, дитяча психологія, дитячі хвороби, ГРВІ, ГРЗ

Джерело: Shutterstock

Новонароджений виглядає таким слабким і вразливим! Звісно, ​​мамі хочеться захищати його! Навіть від холоду. Справді, терморегуляція немовлят далека від досконалості. Але не тільки переохолодження, а й перегрів завдає крихітному дискомфорту і може стати причиною занепокоєння. Як визначити, чи правильно одягнений малюк?

На прогулянку!

Якщо малюк народився в холодну пору року, починати прогулянки на вулиці радять не раніше десятого дня його життя. Весняно-літнім діткам пощастило більше. Крихітка абсолютно здорова? Виходити на прогулянки можна раніше: на 3-5 день після виписки з пологового будинку. І не забувайте: у жодному разі не можна піддавати новонародженому впливу прямих сонячних променів! Влітку найкращий час для прогулянки — до 10-ї та після 16–17 години.
Не менш важливо підібрати комфортний одяг. На щастя, сповивання поверх повзунків і оранок вже в минулому. Зараз випускають безліч ніжних бавовняних бодіків з рукавами і без (їх зручно одягати, там немає швів і не утворюються складочки) та комбінезонів-чоловічків. Для сну на вулиці замість традиційних конвертів для новонароджених мами використовують зручні спальні мішечки «сліпи», в яких малюк може звернутися в клубочок. Якщо стоїть спека, краще надіти бодік і захопити з собою легке покривальце або той самий легкий сліп. Жодних прогулянок під прямими променями сонця!

терморегуляція малюка, якщо дитина спітніла, піт, як правильно одягати малюка на прогулянку, як одягати дитину вдома, правила одягу для малюка, перегрів, малюк замерз, дитяча психологія, дитячі хвороби, ГРВІ, ГРЗ

Джерело: Shutterstock

Не варто взувати новонародженогоо (Хоча вони дуже симпатичні - всі ці пінеточки), натягувати на нього штани: такий одяг і взуття заважає малютку приймати зручну позу і не дає використовувати власний ресурс терморегуляції. Якщо йдеться про вуличну прогулянку в холодну пору року або прохолодний літній день, врахуйте той факт, що малюк, який спит у колясці, на відміну від вас, активно не рухається. Можна "утеплити".


Home, warm home!

У пологових будинках часто підтримують режим +25 ° С, але така температура виправдана лише для перших днів життя новонародженого. Після виписки малюк чудово почувається і при 18–21 °С.
Вдома малюкові перших днів життя цілком достатньо підгузника та легкої «чоловічки», а ніч, на сон, — слипа. Шапочка вдома дитині не потрібна. Щоб не порушувати терморегуляцію, не надягайте одяг із зашитими рукавами, що закривають пальчики (так звані подряпини). Є просте правило, яке дозволяє створити немовляті найкомфортніші умови, але яким батьки, на жаль, часто нехтують: вдома надягайте на крихту не більше одягу, ніж на себе.

терморегуляція малюка, якщо дитина спітніла, піт, як правильно одягати малюка на прогулянку, як одягати дитину вдома, правила одягу для малюка, перегрів, малюк замерз, дитяча психологія, дитячі хвороби, ГРВІ, ГРЗ

Джерело: Fotolia

Не перегріти і не перекутати: поведінка крихти

Як зрозуміти, що малюк відчуває дискомфорт через перегрівання чи переохолодження?

 1. Найочевидніший ознака перегріву - це піт. Малюки пітніють в області шиї та потилиці. Проведіть рукою по цій галузі: якщо ви відчуваєте вологу, - малюк перегрівся, його потрібно переодягнути у щось легше.
 2. Орієнтуйтесь на колір шкіри. Почервоніння (особливо це видно у зоні підгузника) – симптом перегріву. Якщо підгузник сухий, але шкіра попки і в паху червона та волога, крихті спекотно. Настав час змінити одяг!
 3. Через втрату рідини при перегріві малюк відчуває спрагу і вимагає грудей частіше, ніж звичайно.
 4. Якщо немовляті холодно, воно починає турбуватися, активно рухається, намагаючись зігрітися. Шкіра у замерзлого малюка блідне, він тремтить. Також можуть з'явитися такі ознаки, як легке посинення шкірного покриву навколо рота, тремтіння нижньої губи та гусяча шкіра.
 5. Зазвичай дитина швидко заспокоюється, якщо усунути причину температурного дискомфорту: роздягніть перегріту дитину або, навпаки, одягніть трохи тепліше, візьміть на руки, зігріваючи теплом свого тіла.
 6. Увага! Є кілька ознак, які мами помилково сприймають як переохолодження. Це прохолодні кінцівки (долоні та стопи) та носик малюка. Насправді це нормальний стан, укутувати малюка не треба!

Крихітка на прогулянці спокійно спить? З ним все гаразд! Якщо йому спекотно чи холодно, він неодмінно заявить про це гучним плачем.

терморегуляція малюка, якщо дитина спітніла, піт, як правильно одягати малюка на прогулянку, як одягати дитину вдома, правила одягу для малюка, перегрів, малюк замерз, дитяча психологія, дитячі хвороби, ГРВІ, ГРЗ

Джерело: фотобанк Лорі

Чого варто боятися?

 • Дуже часто батьки думають: щоб малюк не застудився, його треба укутати тепліше. Насправді перегрів для новонародженого навіть небезпечніший, ніж легке переохолодження!
 • При перегріванні малюк починає потіти. А це велике навантаження на дитячий організм, оскільки з потом немовля втрачає рідину та мінеральні речовини. Для нестійкого імунітету малюка це не найкращий стан, адже зараз він усі сили кидає на адаптацію до нового, позаутробного життя.
 • Спітніле маля може серйозно переохолодитись — досить невеликого вітерця.
 • Ніжна шкіра новонароджених миттєво реагує пітницею та попрілістю на перегрів, що викликає додаткове занепокоєння крихти. Це не означає, що потрібно дозволяти малюкові мерзнути, просто у всьому гарна міра!

Консультант: Тетяна Барзенок, лікар-педіатр


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти