Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="283447"]
Здоровье и уход

Пелюшковий дерматит: коли терміново потрібен лікар

0
Одна з найчастіших причин звернення батьків малюків до лікаря – різні висипання на шкірі. І оскільки дитяча шкіра, особливо ніжна �

Одна з найчастіших причин звернення батьків малюків до лікаря – різні висипання на шкірі. І оскільки дитяча шкіра, особливо ніжна та чутлива, має безпосередній контакт із зовнішнім середовищем, дуже важливо звертати увагу на найменші зміни на тілі малюка. Про те, як їх попередити, чим можна допомогти самостійно, а коли варто звернутися до лікаря, розповіла педіатр В-Sana Майя Альюсеф.

Пелюшковий дерматит

Джерело: Shutterstock

Майя Альюсеф
Майя Альюсеф
Педіатр клініки Into-Sana 

Пелюшковий дерматит (англ. napkin dermatitis, diaper dermatitis, далі в тексті — ПД) — найбільш поширений вид висипання на шкірі у немовлят і малюків. Термін з’явився у 60-х роках минулого століття, співпав із початком використання одноразових підгузків. Захворюваність та вік початку ПД варіюються по всьому світу, це пов’язано з відмінностями у використанні підгузків, навчанні користування туалетом, гігієні та практиці виховання дітей у різних країнах, але загалом поширеність коливається від 7% до 35%.

♥♥♥

Пелюшковий дерматит може розвинутися вже у віці одного тижня, але пік захворюваності припадає на період від 9 до 12 місяців. Зазвичай ПД виникає на опуклих шкірних поверхнях, які знаходяться у безпосередньому контакті з підгузком, включаючи сідниці, нижню частину живота, геніталії та верхню частину стегон. Починається все з невеликого почервоніння внаслідок тривалого контакту шкіри з фекаліями, сечею, а також тертям у тісному приляганні підгузка. Надалі може з’явитися лущення, мокнучі ділянки, бульбашки, а у важких випадках навіть ерозії та інфільтрації.


Пелюшковий дерматит

Джерело: Shutterstock

Хоча в більшості випадків пелюшковий дерматит є однією з форм контактного дерматиту, висипання на шкірі можуть вказувати на загострення інших захворювань шкіри, таких як себорейний або атопічний дерматит. У зв’язку з цим батьки малюка повинні знати основні заходи щодо профілактики ПД.

  1. Підгузки повинні бути підібрані за розміром та не обмежувати рухи дитини. Цифри на упаковці підгузків, що позначають вагу — досить умовний показник, слід звертати увагу і на пропорції дитини. Підгузок обраний правильно, якщо він дістає рівно до пупка, манжети від протікань знаходяться зовні та щільно облягають ніжки малюка, а застібки симетрично закріплені.
  2. Рекомендується часто змінювати підгузки для зниження часу контакту сечі та калу зі шкірою.
  3. Гігієна області промежини під час кожної зміни підгузка включає підмивання теплою водою (36–38℃), а якщо такої можливості немає — протирання вологими дитячими серветками без спирту.
  4. Не поспішайте надягати новий підгузок одразу після купання. Нехай малюк пару хвилин спонукає голеньким (так звані повітряні ванни).
Пелюшковий дерматит

Джерело: Shutterstock

Якщо ви все-таки виявили невелике почервоніння на шкірі, яке займає менше як 10% поверхні, що покривається підгузком, легку сухість і поодинокі папули, а дитина не турбована, то не поспішайте одразу бігти до педіатра. Легкий ступінь ПД зазвичай усувається простими заходами догляду з використанням дитячих емолентів* та дермато-репаративних засобів на основі декспантенолу (провітаміну В5).

*Емоленти – це косметичні засоби, які заповнюють дефекти рогового шару, пом’якшують та зволожують шкіру, утримуючи воду у необхідній кількості.

Однак якщо висип яскраво виражений, займає 10-50% поверхні під підгузком, на попріллях є папули, гнійнички, набряк, а дитина неспокійна, це може говорити про середньо-тяжкий перебіг пелюшкового дерматиту, і малюка слід показати педіатру. Якщо ви виявили у свого малюка інтенсивне почервоніння на великій площі, яка може виходити за межі підгузка, сильне лущення, набряк і виразки — це може вказувати на тяжкий перебіг ПД, і вам слід негайно звернутися до педіатра, оскільки цей стан може бути ознакою іншого захворювання, наприклад, дефіциту поживних речовин чи вроджених аномалій.

Нехай ваші малюки ростуть здоровими!


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты