Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="281155"]
Здоровье и уход

Пакунок малюка: як отримати одноразову допомогу від держави

0
Пакунок малюка (бебі-бокс) - це набір з різних якісних засобів і виробів, який надається державою новонародженим дітям або їх батька

Пакунок малюка (бебі-бокс) — це набір з різних якісних засобів і виробів, який надається державою новонародженим дітям або їх батькам. Цей пакунок містить необхідні речі для догляду за немовлям у перші місяці його життя.

Пакунок малюка: як отримати

Що включає «пакунок малюка»?

Кожна сім’я, в якій народилася дитина, має право на одноразову допомогу від держави, яка має назву «пакунок малюка». Цей набір включає понад 90 якісних засобів та виробів, необхідних для догляду за новонародженим, таких як підгузки, пелюшки, ковдри, матрац, рушник, засоби гігієни, іграшки та інше.

Скільки коштує «пакунок малюка»?

Всі предмети у бебі-боксі перевірені та сертифіковані. Вартість закупівлі цього «пакунка малюка» для держави складає 6778 гривень, але, якщо батьки придбають його в роздріб, вартість буде значно вищою.


За даними цього року, послугою уже скористалося майже 31,9 тисяч сімей. Лідерами з отриманням «пакунка малюка» є Дніпропетровська, Одеська, Вінницька, Житомирська та Київська області. 99% батьків отримують бебі-бокси безпосередньо в пологових будинках.

Наразі наявні достатні запаси бебі-боксів, щоб задовольнити потреби всіх батьків, які бажають отримати цю допомогу.

Хто і де може отримати «пакунок малюка»?

Отримати «пакунок малюка» можуть не лише біологічні батьки новонародженої дитини, але й усиновлювачі, опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі та патронатні вихователі. Заяву на отримання можна подати прямо в пологовому будинку після народження дитини. Якщо бебі-бокс відсутній, заяву можна подати до органів соціального захисту населення чи Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) протягом 30 календарних днів з дня народження дитини.

Скільки коштує "пакунок малюка"?

У випадку, якщо народження відбулося не в пологовому будинку, необхідно подати заяву, свідоцтво про народження та документ, що підтверджує факт народження дитини, виданий медичним закладом чи медичною консультативною комісією.

Для тих, хто народився за межами України, необхідно подати заяву, копію свідоцтва про народження (чи документа, виданого компетентним органом країни, з перекладом на українську мову). Переклад має бути засвідчений нотаріально.

Батьки мають отримати відповідь та бебі-бокс, або мотивовану відмову, протягом 21 календарного дня після подання заяви. Важливо зазначити, що отримання цієї допомоги не обмежує право сім’ї на інші види соціальної підтримки, передбачені законодавством України.

Чи можна  відмовитися від «пакунку малюка»?

Так, можна відмовитися від отримання «пакунка малюка». Замість цього, батьки мають можливість обрати грошову компенсацію. На даний момент, ця компенсація становить 6816 гривень, що відповідає не менш як трьом розмірам прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років. Звертатися за такою допомогою потрібно протягом 12 місяців з дня народження дитини, якщо батьки вирішать скористатися альтернативою «пакунку малюка».

Додаткову інформацію та відповіді на поширені питання можна знайти за посиланням.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты