Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="201783"]
Здоров'я і догляд

Комаровський про використання пустушки: соску не облизувати

0
Питання, чи давати дитині пустушку, напевно, постає перед усіма батьками. Про шкоду сурогатного ссання написано чимало, особливо

Питання, чи давати дитині пустушку, напевно, постає перед усіма батьками. Про шкоду сурогатного ссання написано чимало, особливо у популярній літературі та журналах. Не залишив без уваги тему пустушки і Комаровський.

Комарівка про пустушку

Джерело: GettyImage

Категорично проти того, щоб пропонувати дитині пустушку виступають консультанти з грудного вигодовування. Але тут поза зоною уваги виявляються мами, які з різних причин не можуть годувати грудьми. А як же малюки штучні? Педіатри не такі категоричні, проте визнають, що є ситуації, коли пустушка відверто шкідлива. У своїй книзі «365 порад на перший рік життя вашої дитини» Євген Олегович Комаровський висловлює своє ставлення до смоктання пустушки та наводить правила її безпечного використання.

Євген Комаровський
Євген Комаровський
Дитячий лікар, телеведучий, автор книг про здоров'я дітей та здоровий глузд.

Сучасні педіатри ставляться до застосування пустушок абсолютно спокійно (хоча більшість, мабуть, «за»), перекладаючи вирішення цього питання (доцільність застосування) на плечі батьків.

ПОРАДИ З ВИКОРИСТАННЯ ПУСТЫКИ:

  • утримувати в чистоті, стерилізувати та зберігати у спеціальній баночці;
  • самим соску не облизувати і не розповідати казки про звірів, які лижуть своїх дитинчат і весь бруд слиною вбивають. Звірі, між іншим, не лежать у лікарнях, не курять, не ковтають антибіотики, не жують жуйки та не мають дірок у зубах;
  • вибір пустушок величезний. Відмінності - у формі, розмірах, матеріалі. Вгадати, що сподобається саме вашій дитині, неможливо. Але якщо щось сподобалося, раджу закупити аналогічне, щоб не експериментувати надалі.

Суть ссання - поглинання материнського молока. Свідомо відволікаючи дитину від ссання грудей, ми мимоволі зменшуємо інтенсивність впливу дитини на сосок мами, що визнано сильним стимулятором лактації.


Комарівка про пустушку

Джерело: Shutterstock

Але в більшості випадків пустушка не надає жодного негативного впливу ні на дитину, ні на маму в цілому, ні на кількість молока, зокрема. Навпаки: вираженість смоктального рефлексу у дитини нерідко буває настільки сильною, що пустушка буде єдиним (крім маминих грудей, зрозуміло) засобом забезпечення тиші у приміщенні. Вищевикладене, проте, дозволяє сформулювати дуже

ВАЖЛИВЕ ПРАВИЛО: за будь-яких проблем з кількістю материнського молока застосування пустушки небажане.

І ще одна дуже істотна інформація до роздумів: низка серйозних досліджень підтвердили, що застосування пустушки статистично достовірно зменшує ймовірність синдрому раптової смерті немовляти.

Джерело


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (2 оцінок, середнє: 4,50 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти