Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="281972"]
Здоровье и уход

Коліки, закреп та інші проблеми з травленням у малюків: як допомогти?

0
Проблеми з травленням у немовлят є досить поширеними. Вони можуть викликати дискомфорт у дитини та стурбованість у батьків. Розгля

Проблеми з травленням у немовлят є досить поширеними. Вони можуть викликати дискомфорт у дитини та стурбованість у батьків. Розгляньмо ті, що зустрічаються частіше за інші, з’ясуємо причини та способи їх вирішення.

Коліки, закреп та інші проблеми з травленням у малюків

Джерело: freepik

Найпоширеніші порушення з боку шлунково-кишкового тракту у немовлят, на щастя, є функціональними, тобто не пов’язаними зі зміною структури органів. Зазвичай вони виникають через недостатню зрілість рухової, секреторної та всмоктувальної функцій системи органів травлення. Найпоширенішими функціональними порушеннями ШКТ у дітей першого року життя є метеоризм, кишкові коліки, синдром регургітації (зригування), закрепи або розлади шлунка.

Здуття живота (метеоризм, газоутворення)

У малюків на першому році життя ще слабка, моторика шлунка та недостатньо розвинені травні ферменти, тому навіть при невеликих порушеннях правил годування виникає метеоризм. Це може бути занадто часте і/або надмірне годування, неправильний баланс білків, жирів та вуглеводів та інше. Крім того, немовлята можуть ковтати багато повітря під час годування, що також спричиняє утворення газів.

Зригування їжі (малюкова регургітація

Регургітація — це пасивний викид їжі зі шлунка через стравохід у ротову порожнину. Цей процес є абсолютно нормальним для дітей до року, оскільки шлунково-кишковий тракт та стравохід в цьому віці ще досить маленькі й не можуть засмоктати велику кількість споживаного молока або суміші. Дитині необхідно визволити шлунок від рідини, яку вона ковтнула разом з повітрям, тому зригування не повинне бути причиною хвилювання для батьків. Якщо ж дитина зригує велику кількість їжі (3 і більше столових ложок), часто плаче, погано набирає вагу, у неї змінюється форма випорожнень — обов’язково потрібно звернутися до фахівця для консультації.


Коліки, закреп та інші проблеми з травленням у малюків

Джерело: freepik

Коліки

Неконтрольований і тривалий плач малюка протягом кількох годин може бути спричинений коліками, особливо якщо дитина зазвичай спокійна та добре їсть. Кишкові кольки — це приступи болю в животику через спазм кишківника та підвищене утворення газу. Коліки у немовлят не є небезпечними для здоров’я, але, звичайно ж, хвилюють батьків.

Кишкові коліки можуть початися у віці двох-трьох тижнів і тривати до трьох-чотирьох місяців. Часто плач виникає ввечері, хоча може спостерігатися й у будь-який інший час доби. Допомога при коліках полягає у зменшенні дискомфорту та у полегшенні стану малюка.

Закреп

Закреп — одне з найпоширеніших функціональних порушень у немовлят, коли інтервали між актами дефекації збільшуються, а кишківник систематично не повністю спорожнюється. Кожне четверте немовля першого року життя страждає від цього неприємного стану. Поки дитина зовсім маленька, закреп може доставляти мамам велике занепокоєння, оскільки малюк капризує, плаче, але не може пояснити, що саме його турбує. У період до року, коли дитина активно розвивається, разом з нею розвивається і її травна система, тому існує ймовірність виникнення закрепу.

Візит до лікаря не варто відкладати, оскільки закреп може бути симптомом багатьох небезпечних захворювань. Якщо педіатр не бачить тривожних ознак, мама отримає рекомендації з лікування, які перш за все стосуватимуться харчування малюка.

Діарея

У новонароджених протягом перших тижнів життя може спостерігатися від 4 до 10 актів дефекації на добу. Така частота випорожнень у малюка вважається абсолютно нормальним явищем. Молодим батькам важливо розрізняти нормальні рідкі випорожнення та діарею у немовляти. Невідкладна допомога потрібна у випадку, якщо малюк дивно швидко набирає або втрачає вагу, а його виділення занадто пінисті та водянисті. Причину такого стану може виявити лише лікар після ретельного огляду дитини.

Коліки, закреп та інші проблеми з травленням у малюків

Джерело: freepik

Що можна зробити, щоб полегшити стан малюка?

Правильне годування

Щоб знизити ризики здуття живота, наприклад, після годування, потрібно тримати дитину в вертикальному положенні протягом 20-30 хвилин. При грудному вигодовуванні мамі слід перевіряти, чи правильно новонароджений захоплює пипку. Правильне прикладання до грудей зменшує регургітацію. Якщо малюк вживає суміш, то при її приготуванні не слід занадто інтенсивно струшувати пляшечку, щоб в неї не потрапляла велика кількість повітря. Годувати малюка потрібно часто, але невеликими порціями.

Розумне використання засобів для полегшення стану малюка

Батькам важливо обрати дієвий засіб, який допомагає впоратися з порушеннями шлунково-кишкового тракту: дбайливо та натуральним образом.

Такі характеристики має АльпеКід ХЕПІ ДРІНК – комплексний продукт на основі екстракту квітів ромашки та листя меліси, ефірної олії кропу та анісу, що рекомендується до споживання немовлятам та дітям раннього віку з метою нормального функціонування шлунково-кишкового тракту.

ромашка

Джерело: freepik

АльпеКід ХЕПІ ДРІНК — рішення трьох основних занепокоєнь малюка:

дитячі коліки

зміна раціону або режиму харчування

регуляція дефекації (випорожнення)

меліса

Джерело: freepik

Натуральні складові АльпеКід ХЕПІ ДРІНК – ромашка, меліса, трансатенол – надають йому комплексної спазмолітичної, антисептичної, протизапальної, седативної та антидепресивної дії, завдяки чому цей комбінований фітозасіб може застосовуватися при дитячих коліках для зменшення тривалості епізодів крику, поліпшення самопочуття немовлят і покращення психоемоційного стану батьків.

Любов і терпіння батьків допоможуть малюку почувати себе впевнено,

АльпеКід ХЕПІ ДРІНК буде сприяти зниженню дискомфорту і хворобливих відчуттів.

Коліки, закреп та інші проблеми з травленням у малюків: як допомогти?

! Перед вживанням проконсультуйтесь з лікарем та ознайомтеся з листком-вкладишем.

Масаж при коліках і закрепах

Лікувальні масажі живота за годинниковою стрілкою та лінійно у напрямку до пупка, приведення ніжок до животика, викладання на живіт один раз на день також є дуже ефективною процедурою, яка стимулює правильну роботу кишківника. Також корисно робити з малюком вправи «велосипед» і «жабка».

Контакт із дитиною

Дуже важливий контакт «шкіра до шкіри». Щоб дитина почувала себе комфортно, частіше носіть її на руках або сядьте в крісло і покладіть крихітку голим животиком на ваш живіт.

Створення спокійної атмосфери вдома

Спокійна, впевнена у своїх діях мама здатна допомогти малюку набагато ефективніше, ніж тривожна. Навіть нічого не розуміючі новонароджені дуже тонко відчувають емоційний фон у родині. Мама може розмовляти з дитиною, співати колискову, поставити запис з монотонними негучними звуками (шум хвиль, шум вентилятора, стукіт серця) або спокійну класичну музику.

Коліки, закреп та інші проблеми з травленням у малюків

Джерело: freepik

Забезпечення достатньої рухливості дитини

До закрепу та виникнення інших проблем може привести й те, що малюк просто мало рухається. Можна робити масаж, спеціальну гімнастику. Якщо малюк вже грається, слід слідкувати за тим, щоб рухливих ігор було більше. Дуже важливо, щоб одяг не обмежував рухи дитини та дозволяв їй самостійно в процесі пізнання світу вдосконалювати свої рухові навички.

Метеоризм, коліки та закрепи у новонароджених і немовлят — неприємне, але досить часте явище. Терпіння та увага мами, своєчасне звернення до педіатра допоможуть полегшити стан малюка і пережити цей неприємний момент з мінімальними втратами якості життя.

! Інформація в цій статті має довідковий характер і не замінює професійної консультації лікаря.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты