Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="129596"]
Здоров'я і догляд, Привіт, малюк 21 століття!

Як полегшити новонародженому процес адаптації до світу: 5 дієвих способів

Old date: 2017-01-16
Current date: 2022.12.09
New date: 2018.01.24
0
У перші три місяці життя дитини вона адаптується до умов життя у зовнішньому світі. І цей період часто виявляється найважчим н

У перші три місяці життя дитини вона адаптується до умов життя у зовнішньому світі. І цей період часто виявляється найважчим не лише для нього самого, а й для батьків. Багато мам згадують цей період як час, коли малюк постійно плакав, затихаючи тільки на руках і біля грудей, та й це допомагало не завжди.

Джерело: pixabay.com

Перші три місяці називають четвертим триместром вагітності через те, скільки часу малюк проводить на руках у мами, і тому, що його потреби та відчуття максимально наближені до потреб плода. Антропологи кажуть, що ціною прямоходіння і великого мозку людини стала крайня незрілість, з якою народжується дитинча.

Йому б треба було перебувати в материнській утробі ще місяці три, але тоді жінка не змогла б народжувати сама через велику головку у плода. Отже, дев'ять місяців — це компроміс між готовністю до життя та великим розміром мозку у людей як біологічного виду.

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!Малята, народжуючись, ще погано підготовлені до розриву зв'язку з мамою. Найкращим станом у перші місяці для них є те, що схоже на повернення в маминий животик, де завжди було темно і тепло, малюка оточували м'які та пружні тканини матки, він постійно був у контакті з мамою і чув биття її серця, лежав, згорнувшись калачиком. , постійно отримуючи харчування через пуповину і насолоджуючись.

догляд за новонародженим

Burda Media

А що після пологів?

З чим стикається новонароджений? Яскраве світло, нові звуки та запахи, холодне та грубе порівняно з маминим організмом середовище. Незнайомі та неприємні відчуття голоду та спраги; до ніжної шкіри торкаються жорсткі холодні тканини; із затишного становища його розгинають, домагаючись, щоб він лежав прямо. Кожен поділ з матір'ю сприймається як розлука назавжди (мама скоро візьме малюка на руки, але він цього не знає). А оскільки нервова система у малюка незріла, не дивно, що йому важко впоратися з таким потоком нових відчуттів, тому багато малюків довго плачуть… Ваше завдання — полегшити адаптацію малюка до нового для нього світу.

Контакт з мамою чи татом

Є дослідження, що показують, якщо дітей носили на руках довго (по кілька годин на день), кількість епізодів плачу скорочувалася на 40%. А контакт шкіра до шкіри з мамою (коли малюк на мамі голенький і прикритий зверху пелюшкою) має цілющу дію!

психіка новонародженого

shutterstock

У немовляти стабілізується дихання та серцебиття, мамине тіло задає потрібну температуру та знижує рівень гормонів стресу.

Татове тіло в цьому плані не таке ефективне, але теж заспокоює. Загалом, малюк хоче на ручки не через каприз, а тому, що йому це об'єктивно полегшує життєдіяльність!

Часте годування

У маминому животику харчування надходило дитині безперервно, так що немовля не готове до тривалих перерв у їжі. Приступи голоду призводять до сліз та криків. Різкі перепади рівня глюкози в крові, коли мама годує не на вимогу, а коли малюк сильно зголодніє, створюють різкий дисбаланс аж до больового синдрому і стресу. Сам процес ссання стимулює вироблення гормонів спокою та умиротворення, а також допомагає кісткам черепа зайняти правильне положення після їх деформації під час пологів.

Якщо є явна асиметрія черепа, малюк нервово спить, довго і часто смокче, заспокоюючись тільки на грудях, - шукайте хорошого лікаря-остеопату, який допоможе зняти м'язові затискачі та повернути кістки черепа в їхнє законне становище.

годування новонародженого

shutterstock

Теплі ванни

Іноді швидко заспокоїти малюка, що плаче, може адаптаційне купання у воді комфортної для немовляти температури 37–38°С. Купатися на руках у мами або тата теж гарний варіант, який запускає синтез гормону спокою окситоцину як у малюка, так і у батька. Декому підходить купання в пелюшці (це повертає до відчуттів у матці) - загорніть вільно і так мийте.

Після купання відразу ж укутайте малюка в теплий пухнастий рушник і запропонуйте груди, лише потім одягайте вже спокійного, розімлілого малюка. Звичайно, туге сповивання сучасні фахівці не рекомендують. Але теплі, м'які покриви, що огортають крихту, нагадують йому час, проведений у матці. Тому багато діток заспокоюються при вільному сповиванні і люблять ніжну текстуру пелюшок або ковдру, що огортають тільце. Носіння в слінгу теж відмінно допомагає повернути вашому малюку відчуття тепла та безпеки, тільки слінг має бути дуже м'яким.

сон новонародженого

shutterstock

«Поза ембріона»

Для немовляти не дуже комфортно розтягування на плоскій твердій поверхні, багато дітей неспокійно сплять на жорсткому матрацику. Більш фізіологічна «поза ембріона» із закругленою спинкою та підтягнутими до живота ніжками та ручками. Спеціальні матрацики типу кокона, де малюк може звернутися, як у гніздечку, заспокоюють і сприяють гарному сну за рахунок м'якого підтримання знайомої крихті пози.

Спільний сон

Доведено, що сон менш ніж за метр один від одного синхронізує ритми сну, дихання та серцебиття у парі мати – дитина. Це дозволяє спокійніше спати і краще висипатись обом. Головне — пам'ятати про правила безпеки спільного сну, і тоді сон буде довшим і комфортнішим, ніж при перекладанні дитини в окреме ліжечко.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти