Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="87905"]
Здоров'я і догляд

Коли відучувати дитину від пустушки — поради психологів

0
Коли відучувати дитину від пустушки? Давайте пошукаємо відповідь на це питання з медичної та психологічної точки зору. Утримуючи

Коли відучувати дитину від пустушки? Давайте пошукаємо відповідь на це питання з медичної та психологічної точки зору. 

Коли відучувати дитину від соски

Джерело: Burda Media

Зміст:

Коли відучити дитину від пустушки? Відповідь на це питання багато в чому залежить від дитини, зокрема — від того, на грудному або штучному вигодовуванні знаходилося ваше маля в перші місяці свого життя, протягом першого півріччя, року свого життя.

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

Коли відучувати дитину від пустушки, якщо малюк на грудному вигодовуванні

Якщо ваша дитина з народження отримує грудне молоко, то від пустушки варто відучити його негайно, в якому віці малюк не знаходився. Абсолютна більшість фахівців із грудного вигодовування вважає пустушку одним з перших ворогів грудного вигодовування. Адже пустушка дається малюкові в момент, коли він просить груди. І це на шкоду як дитині, так і її мамі, точніше процесу вироблення молока в її організмі.


Давайте спершу розглянемо питання лактації. Кількість молока, що виробляється в організмі мами, – процес гормонально залежний. А гормони, які стимулюють вироблення молока, виробляються у відповідь на стимуляцію маминого соска язичком малюка. Тобто малюк, прикладаючись до грудей за першим своїм бажанням, робить "внесок у своє майбутнє" - налаштовує мамин організм на довгу та успішну лактацію. Якщо ж замість маминих грудей, теплих, рідних, зі смачним молочком, з відчуттям стукоту маминого серця, з соском, який приймає ту форму, яка потрібна малютку, він отримує пустушку, вся природність процесу ссання згортається, замінюючись її сурогатом.

правильне навчання дитини від соски

Джерело: Fotolia

Тому відповідь на запитання «Коли відучувати дитину від пустушки?», якщо вона перебуває на грудному вигодовуванні, однозначна: негайно! До речі, зробити це дуже просто: треба замість пустушки давати малюкові груди, як тільки він захоче задовольнити одну з базових потреб — потребу в смоктанні.

Коли відучувати дитину від пустушки, якщо вона штучна

А ось у цьому випадку все складніше. Дитина, яка знаходиться на штучному вигодовуванні, нерідко дуже прив'язується до пустушки. У певному сенсі вона стає для нього "мамою", яка заспокоює, коли крихітці погано, коли він хоче спати. Тому відучити дитину від пустушки на «раз-два» не вдасться: доведеться долати глибинний зв'язок малюка з цим аксесуаром. І враховувати у своїй вікові особливості малюка.

пустушка, як відучити

Джерело: Shutterstock

До речі, на запитання «Коли відучувати дитину від пустушки» з точки зерна медицини однозначної відповіді немає. Одні лікарі вважають, що довге смоктання пустушки може сформувати неправильний прикус (відповіддю на це є створення ортодонтичних пустушок), інші вважають, що пустушки негативно впливають на процеси травлення. А треті стверджують, що шкода пустушок для дитини-штучника дуже перебільшена. Але всі лікарі одностайні у думці про те, що пустушка негативно впливає на грудне вигодовування. Але про це ми вже говорили. А питання про шкоду пустушки, якщо він досі відкритий навіть у середовищі вчених, ми в цій статті опустимо. І поговоримо про періоди, які можуть бути зручними для того, щоб відучити дитину від пустушки.

Вибір найзручнішого часу для того, щоб відучити дитину від пустушки дуже важливий. Малюк не повинен отримувати сильний стрес у процесі відвикання від пустушки! Це дуже важливо. І це означає, що потрібно вибрати час, коли потреба малюка в пустушці під впливом природних факторів слабшає. Якими можуть бути ці періоди?

відучити дитину від соски за шість місяців

Джерело: Burda Media

Спробуйте відучити дитину від пустушки у шість місяців

Першим зручним періодом для того, щоб відучити дитину від пустушки, є вік шести місяців. Після 6 місяців смоктальний рефлекс починає згасати. Відволікайте малюка від пустушки - пропонуйте цікаві ігри, більше спілкуйтеся. До року смоктальний рефлекс майже повністю зникає, потреби в пустушці у крихти вже немає. Але звичка лишається. Важливо запастися терпінням і бути готовими до того, що процес навчання може затягнутися.

Щоб прощання з пустушкою пройшло легше, використовуйте прості прийоми.

 1. Починаючи з 4-5 місяців, спробуйте привчити малюка засипати без пустушки. Відволікайте його увагу казками, колисковими.
 2. З 10 місяців пропонуйте дитині поїльник. Через деякий час приберіть кришку поильника, перетворивши його на чашку. Малята, що звикли пити з чашки, швидше розлучаються з соскою.
 3. Не дозволяйте дитині смоктати пустушку просто так, давайте її тільки в тому випадку, якщо вона схвильована, налякана.
 4. Якщо малюк відволікся або заснув, заберіть у нього пустушку.
 5. Задовольняйте потребу малюка у вивченні нових предметів.
 6. Пропонуйте альтернативу соску - шматочок банана, дитяче печиво.

  Як привчити дитину від соски після року

  Джерело: instagram@universalnannies

Як відучувати дитину від пустушки після року

Маля відсвяткувало свій перший «ювілей» — рік? Це ваш другий шанс розлучитися з пустушкою. Адже в цьому віці в його житті з'являються нові інтереси, межі його світу розширюються і пустушка може запросто втратити значення для малюка, який йде вперед. Спробуйте скористатися цим періодом для того, щоб відучити дитину від пустушки. Ми пропонуємо вам на вибір кілька способів.

 1. Щоб привчити дитину від пустушки, придумайте повчальну казку.
  Історія про фея Пустушки. В одній чарівній країні жила-була фея Пустушка. Звали її так тому, що вона приходила до малюків та приносила їм у подарунок пустушки. Великі діти допомагали феї. Фея приходила до них уві сні і забирала пустушки для новонароджених, а натомість залишала сюрприз.
  Історія про зайчика. Якось мама зайчиха прийшла в гості до Вані (Іри, Саші) і розповіла історію про своє маленьке зайченя, яке не могло спати. „Я прийшла попросити в тебе пустушку, бо бачу, що ти вже великий і можеш засинати сам, без неї. Будь ласка, допоможи моєму зайченя”, — просила зайчиха. Вані стало шкода малюка, і він подарував йому свою соску-пустушку.

  спосіб відучити дитину від пустушки

  Джерело: instagram@murashkabook

 2. Іноді відучити дитину від пустушки допомагає невеликий обман. Спробуйте „втратити” пустушку вдома чи „забути” у гостях. Але якщо дитина нервує і наполегливо шукає подружку, поверніть соску. Пам'ятайте: сильний стрес - на шкоду здоров'ю малюка.
 3. Ой! Зламалася! Організуйте поломку пустушки або дочекайтеся моменту, коли вона зламається і почніть відучувати дитину від пустушки в цей зручний момент. Якщо пустушка зламалася, поспівчуйте дитині, але скажіть, що вона вже може обходитися без неї. А нові купують лише найменшим. Залиште малюкові колечко від пустушки, нехай якийсь час носить його в кишені або засинає з ним.

Що не можна робити, коли відучуватимете дитину від пустушки

Щоб не завдати дитині психологічної травми, будьте гранично м'які і терплячі. Смоктання пустушки - це звичка, її важко позбутися раптово. Для того щоб оцінити, наскільки це складно, згадайте, як самі позбавлялися тієї чи іншої шкідливої ​​звички.

 • Не кричіть на малюка і не шльопайте його по ручках, коли він тягнеться до пустушки.
 • Не лякайте малюкам історіями про те, що його забере бабайка або Баба-яга, якщо він і далі смоктатиме пустушку.
 • Не дражніть дитину, уникайте фраз на кшталт: „Яка ганьба, така велика і з соскою”. Це викличе у малюка образу та злість.

  як відучити дитину від соски - помилки батьків

  Джерело: instagram@umnaya_sreda

 • Не починайте відучувати дитину від пустушки, якщо ви запланували привчання до горщика, вступ до дитячого садка, вихід на роботу, переїзд або якщо малюк погано почувається. Це не тільки чинить травмуючу дію, а й може погіршити стан здоров'я дитини.
 • Не змочуйте пустушку в гірчичному або солоному розчині, не мажте перцем це жорстоко.
 • Не викидайте пустушку без попередніх пояснень. Це дуже травматично для малюка!
 • Не перекладайте відповідальність на інших членів сім'ї (тата, бабусю чи дідуся). У цей період малюк більше потребує маминої підтримки.

Коли відучувати дитину від пустушки потрібно якнайшвидше

Є випадки, коли відучувати дитину від пустушки потрібно якнайшвидше.

 • Малюк смокче пустушку цілий день.
 • Смоктання пустушки перешкоджає розвитку навичок спілкування з однолітками, малюк все більше замикається в собі.
 • У дитини є проблеми із мовою чи слухом.
 • Якщо дитині більше 3 років.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти