Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="259700"]
Здоров'я і догляд

Гемангіома: якщо дитина народилася з міткою

0
Кожна десята мама стикається з діагнозом гемангіома новонародженого, що, безумовно, стає предметом великих переживань.

Кожна десята мати зустрічається з діагнозом гемангіома новонародженого, що, безумовно, стає предметом великих переживань для батьків. Що має насторожити і як діяти, якщо на тілі малюка є ця «мітка», розповідає лікар клініки CALM, на рахунку якого не одна сотня віддалених гемангіом.

Гемангіома

Джерело: freepik

Андрій Лисецький
Андрій Лисецький
Дерматоонколог, головний лікар клініки CALM, засновник соціального проекту SkinScan: Я бережу свою шкіру!

Гемангіома – доброякісна освіта на тілі малюка – дуже часте явище. І хоча лікарі з перших хвилин говорять батькам ключове слово доброчесне, це не приносить заспокоєння: акцент припадає на слово освіта. У міру зростання мітки - а таке теж трапляється часто - занепокоєння збільшується. Вважається, що максимального розміру гемангіома досягає двох років. Іноді освіта зростає вглиб, іноді завширшки. Але є й хороша новина: деякі гемангіоми мають здатність до самоліквідування.

«Незважаючи на те, що гемангіома справді може сама собою розсмоктатися, все одно не варто відкладати візит до лікаря, краще зробити це якомога раніше з метою діагностики та контролю. Досвідчений лікар швидко ухвалить рішення, чи варто лікувати негайно, тому що очікування не принесе результатів, або у видаленні немає необхідності», – радить Андрій Лисецький.

Гемангіома

Джерело: freepik

Як виглядає гемангіома?

Гемангіома являє собою судинну рельєфну освіту на шкірі. Існує кілька видів гемангіом, вони можуть проявлятися по-різному.


Абсолютний лідер за кількістю випадків – поверхнева капілярна гемангіома: яскраво-червона, іноді з характерною поверхнею текстурованою.
Буває таке, що доброякісне утворення сформоване в глибших шарах шкіри і виглядає блякло. Третій тип - глибока, синього відтінку, прикрита шкірою гемангіома розташовується глибше. Вона називається кавернозною.

Гемангіоми можуть бути будь-якого розміру та локалізації, можуть виглядати як плоска цятка або опуклий наріст.

Гемангіома

Джерело: freepik

Де і чому виникає гемангіома?

Підступність цієї «мітки» в тому, що вона любить утворитися на голові: у 50% всіх випадків обличчя та волосиста частина. По тілу може бути будь-яка локалізація: ручки, ніжки, спина, живіт і іноді інтимні зони також.

Гемангіома – давно вивчена освіта, однак точну причину виникнення поки що сказати не можуть. Згідно з одним із новітніх досліджень з «Програми дитячої судинної біології», гемангіоми походять зі стовбурових клітин.

Хто в зоні ризику?

На це питання також немає відповіді: поява гемангіоми неможливо передбачити, профілактувати або тим більше усунути до народження малюка. Освіта виникають або в період перебування в утробі, або до досягнення дитиною двох місяців.

Доведено лише, що гемангіоми втричі частіше вибирають дівчаток, ніж хлопчиків. Велика ймовірність виникнення «міток» у недоношених дітей.

Мамам, які переживають, що щось зробили не так, не варто відчувати провину. Ні з харчуванням, ні з активністю під час вагітності, ні з способом життя, ні з ліками виникнення утворень не пов'язане. Потрібно просто прийняти освіту як особливість та контролювати її динаміку.

Гемангіома

Джерело: freepik

Що робити, якщо у вашого малюка гемангіома?

Насамперед, гемангіому не потрібно турбувати – чимось мазати, припікати і тим більше намагатися самостійно вивести! Як і у випадку з родимками, освіту треба стабільно спостерігати та відслідковувати динаміку: чи зростає чи ні, чи змінює колір. Дуже важливо стежити, щоб малюк не травмував її. Мамі необхідно регулярно фотографувати пляму в тому самому масштабі, щоб на черговому прийомі у лікаря можна було продемонструвати всю динаміку розвитку. Особливо важливо мати зображення плями в режимі «було/стало», якщо раптом з якоїсь причини довелося поміняти лікаря.

Чи небезпечна гемангіома?

В абсолютній більшості випадків лікарі оптимістично налаштовані на результат, проте є моменти, які мають насторожити та спонукати батьків негайно діяти. Не можна відкладати візит до лікаря, якщо гемангіома знаходиться на обличчі або в незручному місці, особливо якщо це місце постійно піддається тертю, на нього потрапляють шви одягу. Звичайно, не можна залишити поза увагою освіту, яка швидко зростає і взагалі спочатку велика.

Постійне медичне спостереження з перших днів рекомендовано тим діткам, у яких кавернозна гемангіома – велика та синюшна. Якщо малюк постійно травмує цятку, це теж привід негайно звернутися до лікаря та усунути.

Гемангіома

Джерело: freepik

Видаляти чи ні?

Навіть якщо гемангіома невеликого розміру і не турбує дитину, то все ж таки варто показати її дерматологу, судинному хірургу або хоч би досвідченому педіатру. Зовсім не обов'язково, що малюкові відразу призначать видалення, цілком можливо, що потреби в цьому немає.

Але якщо лікар все ж таки радить видалення, не варто хвилюватися: сучасна медицина чудово справляється з цією процедурою. Існує кілька видів боротьби з гемангіомою, але між скальпелем та лазером, сьогодні краще вибрати другий спосіб. Це безпечно, швидко та ефективно, лазерне втручання не залишає шансів жодним ускладненням.

Як це працює? Лазерний промінь прогріває патологічні судини, внаслідок чого відбувається їх склеювання. Здорові судини при цьому не страждають. Таким чином, освіта виявляється «в ізоляції» від системи кровообігу і, втрачаючи джерело «живлення», просто розсмоктується, практично не залишаючи слідів. Що важливо, процедура не потребує анестезії і не потребує особливого догляду після процедури.Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм каналСтатті по темі:


Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти