Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="258044"]
Здоров'я і догляд

Фіолетовий плач немовляти: чи небезпечно це знайоме багатьом явище

Old date:
Current date: 2022.09.27
New date: 2022.02.10
0
Немовлята плачуть. Багато й часто. І це їхня природна поведінка, яка не завжди говорить про проблеми, але завжди дуже важко для р

Немовлята плачуть. Багато й часто. І це їхня природна поведінка, яка не завжди говорить про проблеми, але завжди дуже тяжка для батьків. Але фіолетовий плач педіатри виготовлять особливо.

Фіолетовий плач, коліки

Джерело: pixabay

Отже, сама назва «фіолетовий» плач походить від англійського Purple Crying і це абревіатура, а не позначення кольору немовля, що плаче. Таке явище зустрічається досить часто, причини досі не відомі, а інша назва такого невтішного плачу немовляти – коліки. Слово Purple складається з перших букв ознак такого плачу, а саме:

 • пік (Пік, наростання) - інтенсивність плачу наростає, період кольк починається приблизно з другого тижня життя дитини і досягає піку 2 місяців, після чого починається поступовий спад і до 3-4 місяців, як правило, фіолетовий плач припиняється.
 • Несподіваний (Несподіваний) - дитина починає плакати без жодних видимих ​​причин, зовсім раптово. Так само раптово плач припиняється. Теж без видимих ​​причин.
 • Resists soothing (Не піддається заспокоєнню) - малюк не заспокоюється, щоб не робили батьки. Не допомагає ні годування, ні вода, ні газовідвідна трубочка.
 • Pain-like (схоже на біль) – при такому гіркому, гучному та невтішному плачі, завжди здається, що у дитини щось болить. Батьки у цьому практично впевнені, але джерело болю виявити не вдається.
 • тривале (тривалий) - фіолетовий плач, якщо вже почався, то триває досить довго, іноді до кількох годин.
 • Вечір (Вечірній) – такий плач починається приблизно в той самий час, як правило, увечері або в другу половину дня.

Таке явище, як фіолетовий плач, трапляється з кожним третім малюком – а це дуже багато. Причини його досі не відомі, хоча існують різноманітні версії – від недосконалості вестибулярного апарату до перебудови нервової системи та недосконалості ШКТ. Як би там не було, вчені вважають, що дитина не зазнає болю, а плач провокує щось інше.

Фіолетовий плач, коліки

Джерело: pixabay

Пережити цей період досить складно, найнеприємніше те, що немає жодної реальної можливості допомогти дитині. Головне, постаратися зберегти залишки власної нервової системи, а для цього вам знадобиться допомога близьких. Як кажуть педіатри, у період фіолетового плачу найчастішою проблемою є не сам плач, а спроби батьків його припинити. Так синдром струшеної дитини найчастіше трапляється саме в цей період, і це дуже небезпечно.


Фіолетовий плач дитини

Джерело: pixabay

Декілька порад, як пережити період фіолетового плачу

 • Пам'ятати, що це не завжди, але потерпіти доведеться приблизно 2-3 місяці. Хоч це й непросто.
 • На заході батьки використовують цікавий спосіб - укладають малюка в автокрісло і катають на машині. Говорять, це трохи допомагає. Якщо це так, то версія з вестибулярним апаратом стає схожою на правду.
 • Ігнорувати плач так само неправильно. Візьміть малюка на руки, притисніть його животик до себе, походіть, співайте йому пісеньку.
 • Якщо ви відчуваєте, що нерви на межі, покладіть дитину в ліжечко або віддайте комусь із помічників. У жодному разі не струшуйте різко немовля, це загрожує проблемами, які не пройдуть самі, як фіолетовий плач.
 • Хоч фіолетовий плач вважається природним і безпечним явищем, якщо подібне починається, варто порадитись зі своїм педіатром, щоб бути впевненим, що причина саме в цьому, а не у проблемах зі здоров'ям малюка.

Терпіння та витримки вам!


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти