Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="100437"]
Здоров'я і догляд

7 ознак зневоднення у немовляти: перевірте прямо зараз

0
Намагаючись пережити спеку з новонародженим, ми готові переселитися з ним у ванну чи краще... просто в холодильник! Часто діти капризні

Намагаючись пережити спеку з новонародженим, ми готові переселитися з ним у ванну або краще просто в холодильник! Часто діти вередують або багато сплять, деякі навіть не хочуть прикладатися до грудей… Чи потрібно допоювати немовля і як не допустити зневоднення організму немовляти в спеку?

ознаки зневоднення у немовляти

Джерело: Shutterstock

Грудне вигодовування влітку – найкращий спосіб пережити спеку з новонародженим. Головне — не панікуйте, коли немовля реагує на груди дивно, не накидається з жадібністю, як завжди. У будь-якому випадку: грудне молоко – найкраще харчування для новонароджених!

По-перше, пам'ятайте, що спекотну погоду апетит знижується у всіх. Так що якщо малюк гірше бере груди, це означає, що вашим молоком «щось не так». Не пов'язано з якістю грудного молока!

По-друге, обов'язково будіть свого малюка для годування, якщо минуло вже багато часу (довше 3-3,5 години в денний час, довше 5 годин – у нічний) з останнього годування. Пропонуйте груди частіше, частіші і короткі годування краще втамовують спрагу. Діти, які стали рідше пити молочко вдень, зазвичай прикладаються частіше увечері, вночі або рано-вранці; якщо годування стали рідше вдень і при цьому не почастішали в інший час доби - обов'язково намагайтеся пропонувати груди за своєю ініціативою, є сенс і в тому, щоб будити дитину вночі та під ранок.


ознаки зневоднення у немовляти

Джерело: shutterstock

Годування грудьми – як задоволення голоду, а й зміцнення зв'язку між матір'ю і дитиною. Тому, як би ви не втомлювалися, намагайтеся ставитися до процесу годування груддю не як формальної процедури. Передавайте своє кохання разом з молочком, спілкуйтеся, посилайте позитивні емоції та думки про щастя та здоров'я. А здоров'я буде неодмінно: тільки обов'язково збережіть грудне вигодовування.

Всесвітня організація охорони здоров'я вважає, що до 6 місяців немовля слід годувати лише грудьми і рекомендує продовжувати ГВ до 2 років (а довше – за бажанням).

Від народження до 6 місяців немовля набирає мінімум:

 • 18 г на день
 • 125 г на тиждень
 • 500 г на місяць

Щоб перевірити, чи малюк наїдається, зробіть тест на мокрі пелюшки. Їх має бути не менше 12 на день. Сеча світла, без запаху. Якщо ви прямий завжди в підгузниках, то після 5 діб з дня народження, це приблизно 6 важких (повністю промоклих) підгузків.

У спеку, якщо немовля здоровий, його не потрібно допаювати водою. Пропонуйте груди частіше, частіші і короткі годування краще втамовують спрагу. Дитину на штучному вигодовуванні потрібно обов'язково допаювати спеціальною дитячою водою!

У спеку для зниження ймовірності зневоднення можна обтирати малюк теплою водою, пропонувати груди під час купання у ванні, легше одягати. Кількість сечовипускань і збільшення у вазі можуть трохи впасти під час спекотної погоди. Це нормально, якщо немає ознак зневоднення.

Ознаки зневоднення організму дитини:

 • сеча концентрована, пофарбована та з характерним запахом;
 • мокра пелюшка 2-4 рази на добу,
 • млява шкіра, яка не відразу розправляється після відтягування;
 • запале тім'ячко;
 • довгий сон і мляву поведінку;
 • сухі слизові оболонки (рот та очі);
 • підвищення температури тіла.

Дитині, які виявляють такі ознаки, потрібно обов'язково допаювати і якнайшвидше звернутися до лікаря!

Небезпека зневоднення насамперед у тому, що із втратою рідини організм залишають запаси солей та мікроелементів, тому при серйозному зневодненні пропонується не вода, а сольові розчини.Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (3 оцінок, середнє: 4,00 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти