Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="220269"]
Здоров'я і догляд

4 триместр: як упоратися з труднощами материнства у перші 3 місяці

0
Немовлята плачуть, прокидаються ночами, хочуть на ручки, страждають від кольк, їдять кожні півгодини... І їх не змінити! Але є і хороша н

Немовлята плачуть, прокидаються ночами, хочуть на ручки, страждають від кольк, їдять кожні півгодини ... І їх не змінити!  Але є й хороша новина – можна змінити саму. І по-новому подивитися на проблеми материнства.

новонароджений, як пережити труднощі материнства, як мамі все встигнути, як полюбити дитину, депресія, мама нічого не встигає, як доглядати новонародженого, розвиток дитини до року

Джерело: Shutterstock

Дивно, але зазвичай мами хочуть дізнатися все про вагітність та пологи, а ось періодом дитинства цікавляться набагато менше. З чим асоціюється дитинство? З зворушливими фотографіями, зі стандартними фразами: "Ой, у нас у сім'ї всі немолочні, і я годувати не зможу"; "Тепер попереду безсонні ночі, коліки".

І лише одне хвилююче всіх питання: «Чи давати пустушку?» Тому, коли раптом ви бачите маму, яку не турбує все це, на думку не спадає, що з вами щось не так, адже це «їй просто пощастило»!

І я постійно чую від подруг: "Тобі пощастило, у тебе так не було!" Мої діти так, сплять ночами, і в роду у мене всі молочні, а головне — на ручках ніхто не сидить, усі самі, усі самі. Що ж, бажаєте, щоб про вас говорили так само, читайте уважно!


новонароджений, як пережити труднощі материнства, як мамі все встигнути, як полюбити дитину, депресія, мама нічого не встигає, як доглядати новонародженого, розвиток дитини до року

Джерело: Shutterstock

5 важливих правил успішного материнства

1. Ваш новонароджений немає нічого спільного з іншими. Я утрирую, але порівняння з іншими дітьми і справді до добра не доведуть. Навіть в тих самих батьків діти виходять дуже різні.
2. Новонародженість мами та малюка – це 4 триместр вагітності. Якщо ви наївно вважаєте, що відразу після пологів перед вами утворюється особистість, яка може і повинна бути окремо від вас, то вам буде тяжко. Перед вами немовля, яке потребує вас так само, як потребувало всі 9 місяців вагітності.
3. Годувати грудьми можуть, а головне мають, практично всі. Ви зараз у серцях заявите, що мати має право на вибір? Так, має, але до того, як сталося зачаття. Якщо у вас вже з'явилася дитина, її здоров'я – ваша відповідальність. А грудне вигодовування – запорука здоров'я. І до речі, не лише дитину, а й мами.
4. У немовля не може і не повинно бути режиму, воно постійно змінює свої звички, а головне — спроби дотримуватися режиму здатні нашкодити грудному вигодовуванню.
5. З немовлям можна з'являтися у громадських місцях, подорожувати, жити! Не всім мамам ці правила здаються важливими та очевидними, поговоримо про деякі пункти докладніше.

Якщо сумніваєтеся у своїх силах, згадайте, що малюк вибрав мамою не мене, не вашу подругу, він вибрав вас, а отже, ви найкраща мама для нього!

новонароджений, як пережити труднощі материнства, як мамі все встигнути, як полюбити дитину, депресія, мама нічого не встигає, як доглядати новонародженого, розвиток дитини до року

Джерело: GettyImages

Не порівнюйте свою дитину з іншими

Народилася дитина, і мало не з перших днів починається порівнювання її з іншими дітьми. Здається, у сусідів немовля не було таким червоним, а у подруги не плакало і заговорило майже відразу після пологів.

  • Чому порівняння часто виявляється не на користь своєї дитини? Справа в тому, що з дітьми, з якими ми невпинно порівнюємо своїх, ми не живемо, а отже, все те, що нам здається з боку, — тільки здається і не має нічого спільного з дійсністю. Більше того, на чужу дитину ми дивимося побіжно, а свою завжди під пильною увагою.
  • Не чекайте від дитини на миттєву адаптацію. Не сподівайтеся, що зараз здійсняться ваші заповітні дитячі мрії — гарне ліжечко, легке балдахін, немовля і, як за помахом чарівної палички, все ваше життя перетвориться на казку про маму. Звичайно, всі ми пам'ятаємо приказку, в якій йдеться про те, що перша дитина — це остання лялька, а ось перший онук — перша дитина, але не піддавайтеся на цю провокацію.
  • Якщо ви не дограли в ляльки, забудьте, не дограєте вже ніколи, або купіть собі лялечку. Тому що немовля не має нічого спільного з уявленням про материнство з наших дитячих мрій. Він кричить, якщо ви його одягаєте, він кректить і червоніє, коли хоче пукнути, він пихкає, коли писає, він прокидається від найменшого шереху.

Щоб материнство приносило радість

Треба згадати, що факт народження не означає відокремлення від вас дитини, малюк ще повністю залежить від мами! І після пологів у вас розпочинається четвертий триместр! Вагітність не закінчується пологами. Якщо ви запам'ятаєте це, вам не буде так сумно, що відразу після пологів ви не зможете втекти в спортзал за своєю колишньою фігурою.

Повірте, мине час, і розтяжки стануть менш помітними, а якщо докласти небагато зусиль, то стрункість повернеться.

Але що ніколи не стане таким, як раніше, то це ваша жіночність! Після пологів вона набуває неймовірних масштабів!

І це не про розкішні стегна, це про внутрішній світ. Про те, що в очах матері — новий всесвіт, нове життя.

тайм-менеджмент мами з новонародженим, новонароджений, як пережити труднощі материнства, як мамі все встигнути, як полюбити дитину, депресія, мама нічого не встигає, як доглядати за новонародженим, розвиток дитини до року

Джерело: GettyImages

Дитина – це кохання!

Як же відчував себе ваш малюк в утробі?

  • йому там було досить тісно, ​​він сидів, скрутившись калачиком.
  • він був у водах і постійно чув шум, серцебиття мами.
  • його оточувало тепло, завжди була одна температура — мамина.
  • його хитало, якщо ви не лежали всю вагітність.

Удома на дитину чекає рівний кокосовий матрацик, пелюшка, запас пустушок, газовідвідних трубочок та соплевідсмоктувачів. Нове життя прийшло, щоб вчасно пукати, какати, їсти, спати та мовчати!

А що ж насправді потрібне немовляті?

Любов. Завжди запитуйте себе, якщо в чомусь сумніваєтеся: «Так чинять, коли люблять?» Чи треба спати разом? Вирішуйте самі, чи ви з чоловіком спите разом? Чи зустрічаєтеся на запит? Чи потрібно носити весь час на ручках? А ви з чоловіком обіймаєтеся щоразу, коли вам хочеться, або лише за графіком, щоб коханий не звик? Якщо ви знаєте, що таке кохання, у вас не виникне питань про побут з немовлям!

Що робити з животом, якщо крутить? А що вам хочеться, коли ви здуття живота? Покласти теплі руки на живіт, плакати, щоб пошкодували. Чи, може, вам хочеться газовідвідну трубочку?

Крихітка плаче? Просто впевнено притисніть до себе, похитайте, поспівайте. Переймається і не може заснути? Дайте на якийсь час дитину татові, бабусі, вийдіть з кімнати, прийдіть до тями, поверніться з новими силами.

Весь побут з немовлям перетворюйте на любов. Крихітка беззастережно вам довіряє, і не прислухатися до його потреб — справжня зрада!

Дитина не дає поїсти та помитися?

Хто у цьому винен? Ну, звичайно, дитина! Мені з дітьми пощастило, тому я все встигаю, а у вас росте тиран та відірва! Менше місяця від народження, а маніпулює всією сім'єю! …Якщо ​​чесно, у нас теж є дитина-оторва. Але! Адже важливо не поведінка дитини, а ставлення мами. Замість того, щоб прийняти зміни, мама обурюється і бореться за волю, явно програючи малюкові, для якого мама — весь його світ. Дуже важливо прийняти той факт, що немовля нерозривно пов'язане з вами і це надовго.

Що допоможе та додасть впевненості?

Пам'ятайте, що всі немовлята цікавлять 24 години на добу, з цим треба навчитися жити. Знайте, дитина ловить ваш настрій. Якщо ви ногоєте або, що ще гірше, плачете над дитиною, вона повністю повторить вашу емоцію.

Не сюсюкайте з немовлям, йому потрібна впевнена мама, говоріть з ним нормально, ніжно, але чітко, наприклад: Хто в нас тут плаче так голосно? Розумниця, поплач у мене на ручках, я поруч, ось який молодець мій синок (донечка)».

У будь-якій незрозумілій ситуації дайте дитині груди, молоко це не тільки їжа! Малюк не вміє, як дорослі, плакати на плечі, скаржитися і пояснювати свій настрій, він уміє прикластися до маминих грудей і бути щасливим із мамою.

Не забувайте, що доросла в цій парі ви. Якщо ви не справляєтеся, дитина й поготів не впорається. Влаштовуйте свій побут, починайте боротися зі своєю безпорадністю, тому що діти на все життя — легше не стане ніколи, вони назавжди у вашому серці, не ниттям, так його відсутністю. Стати мамою раз і назавжди. Визнайте зміну! Назад дороги немає.

Автор тексту: Ліза Мока, багатодітна мама, доула, блогер, автор книги «Пологи просто»


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (4 оцінок, середнє: 2,00 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти