Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="87144"]
0-1, Здоров'я і догляд, Розвиток

Питання до дитячого невролога: що важливо знати батькам дитини до року

Old date:
Current date: 2023.01.28
New date: 2016.03.01
0
Вперше невролог огляне новонародженого малюка в пологовому будинку, потім ще кілька разів протягом першого року під час планування.

Вперше невролог огляне новонародженого малюка в пологовому будинку, потім ще кілька разів протягом першого року під час планових оглядів фахівців. Ось відповіді на запитання, які найчастіше ставлять батьки діток до року неврологу

Немовля з мамою у лікаря.

Burda Media

планові огляди

Якщо дитина народилася доношеною та пологи пройшли нормально, чи треба показувати малюка спеціалісту-неврологу?

За існуючими правилами, що народилися здоровими, малюк дитячий невролог повинен оглянути в місячному віці, а потім в 3 і 6 місяців і потім ще на рік. Адже у малюків, що навіть отримали при народженні хорошу оцінку за шкалою Апгар, у процесі зростання та розвитку можуть виявлятися порушення центральної нервової системи (ЦНС). Важливо виявити їх якомога раніше, щоб ефективно допомогти малюкові.

Повторні неврологічні огляди потрібні навіть у тому випадку, якщо під час попередніх консультацій жодних відхилень у діяльності ЦНС малюка не виявлялося — вони можуть проявитися пізніше.


Новонароджений - фото

Legion-Media

Неврологічний молоточок

Навіщо під час огляду лікар використовує молоточок?

Неврологічний молоточок – незамінний помічник невролога при постановці діагнозу. Лікар робить неврологічним молоточком різні маніпуляції. Наприклад, звертається до малюка з проханням постежити за молоточком очима. По реакції дитини лікар судить про стан його окорухових нервів, вестибулярного апарату та мозочка. Завдаючи молоточком легкі удари по сухожиллям м'язів, по реакції у відповідь він визначає рівень і характер пошкодження нервової системи дитини. А за допомогою вмонтованих у молоточок пристроїв — голочки та пензлика — перевіряє чутливість та шкірні реакції.

Новонароджений з мамою та лікарем.

Legion-Media

Дитина та телевізор

Чи можна дитині до року проводити час біля телеекрану — демонструвати мультики чи програми, що розвивають? Кажуть, є якась небезпека у його мерехтіння.

Немовлятам не можна не лише дивитися телевізор, а навіть перебувати в кімнаті, де він працює! Задоволення від перегляду мультфільмів не йде в жодне порівняння зі шкодою для нервової системи та вічко крихти, які ще не готові до таких серйозних навантажень. В результаті, дитина стає нервовою, примхливою, у неї порушуються розвиток, зір та сон. Непомітне мерехтіння екрана здатне спровокувати у малюка судоми. За існуючими на сьогоднішній день санітарними нормами дивитися телевізор дитині можна з 4 років по 15 хвилин 2 рази на день, у 5 років – по 20 хвилин, у 6 – по 30 хвилин. Прийміть це до уваги!

Діти дивляться телевізор.

Fotolia

Спокійний сон

Дитина раптом почала плакати і кричати ночами. Як налагодити сон малюка без ліків?

1. Насамперед, чітко дотримуйтесь режиму дня. Більше часу проводіть із дитиною на повітрі.
2. Не спізнюйтеся з годуванням та сном.
3. Захищайте дитину від будь-яких несподіванок, стресів.
4. Підтримуйте сприятливий мікроклімат у сім'ї.
5. Покладіть у голову дитини подушечку з м'ятою або лавандою. Корисно також напувати малюка дитячим чаєм із цих трав — але тільки після того, як йому виповниться півроку.

Сплячий малюк

Fotolia

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

ОСОБЛИВОСТІ ДОГЛЯДУ ЗА НОВОРОДЖЕНИМ

У ВАС КЕСАРЕНОК? ВИ ПОВИННІ ЦЕ ЗНАТИ!


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти