Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="49204"]
0-1, Здоров'я і догляд

Топ-10 питань до дитячого невролога

Old date:
Current date: 2022.12.05
New date: 2014.06.16
0
Дитячий невролог - один із перших лікарів, які оглянуть вашого малюка. Перед відвідуванням медичного кабінету у мами може бути
Малюк у невролога (фото: Thinkstockphotos/fotobank.ua)

Малюк у невролога (фото: Thinkstockphotos/fotobank.ua)

Дитячий невролог - один із перших лікарів, які оглянуть вашого малюка. Перед відвідуванням медичного кабінету у мами може виникнути низка уточнюючих питань. Варто підготуватися та заздалегідь дізнатися відповіді на найпоширеніші з них!

1. Який вплив на нервову систему малюка має процес пологів?

Під час пологів мати і дитину відчувають колосальні стресові та фізичні навантаження. Якщо цей процес проходить сприятливо, то жодних негативних наслідків він не тягне за собою, а випробуваний немовлям стрес допомагає адаптуватися до нових умов життя.

Якщо під час пологів було туге обвитня пуповиною, тривалий безводний період або пологи були стрімкими, малюк відчув брак кисню — це може згубно позначитися на його здоров'ї.

2. Що в поведінці малюка при виписці з пологового будинку має насторожити матусю в першу чергу?

Найпростіше — відсутність смоктального рефлексу. Крім того, малюк може не відкривати очі, кричати, не рухати ніжками або ручками. Це найбільш очевидні ознаки, що свідчать, що з дитиною щось не так і потрібно негайно показати немовля спеціалісту.


3. Які неврологічні захворювання найчастіше зустрічаються у новонароджених останнім часом?

Зросла кількість пологових травм та гіпоксії під час пологів. Трапляються і порушення здоров'я, пов'язані з тими чи іншими впливами на нижні поверхи ЦНС. Це може бути, наприклад, парез (послаблення довільних рухів) ніг чи рук.

4. У чому особливості внутрішньочерепного тиску немовлят?

Коли тиск підвищений, це часто призводить до порушення діяльності нервової системи. Симптоми, що вказують на підвищений внутрішньочерепний тиск, можуть бути: поганий сон. постійне занепокоєння і крик, плаксивість, часті відрижки. тремтіння ручок, ніжок і підборіддя, випинання джерельця, а також швидке збільшення кола голови в розмірах.

5. Що означає гіпертонус та гіпотонус м'язів у новонародженого? Яке з цих відхилень гірше для малюка?

М'язовий тонус властивий будь-якому живому організму, він дозволяє м'язам розслабитися повністю. Майже всі діти народжуються з підвищеним тонусом, що природно: дев'ять місяців дитина провела з щільно притиснутими до тулуба підборіддям, ручками та ніжками.

Після народження фізіологічний тонус тримається зазвичай до 3-3,5 місяців, потім поступово приходить у норму. Діти з підвищеним тонусом (Гіпертонусом) дуже неспокійні, часто плачуть, вередують, їх ручки і ніжки як би приведені до тіла і не розпрямляються.

Малята з гіпотонусом, навпаки, рідко плачуть багато сплять, часто пропускають годівлі, мало рухають незвичайно гнучкими кінцівками. Важливим є своєчасне неврологічне обстеження. У найважчих випадках гіпер- та гіпотонус м'язів призводять до рухових порушень. неправильної поставі, ході, клишоногості, кривошої, частим головним болям, заїканню. Найкращі немедикаментозні способи лікування – це масаж, лікувальна фізкультура та ванни. Усі процедури та ліки призначає лікар.

6. Чи існують універсальні правила здорового сну для малюків?

Щоб дитина добре спала, потрібно, по-перше, вчасно міняти підгузник, підмивати дитину. По-друге, малюк має бути ситий. Якщо молока не вистачає, намагайтеся прикладати дитину частіше до грудей, годуйте на вимогу. По-третє, не забувайте регулярно влаштовувати йому повітряні ванни та провітрювати приміщення в дитячій, гуляйте не вздовж жвавих трас, а в лісі чи парку.

7. Чи справді розвиток усіх дітей має відбуватися за тією самою схемою? Чи можливі деякі індивідуальні затримки розвитку?

До кожного віку характерні певні фізіологічні можливості. Так, в 3 місяці дитина повинна утримувати голову у вертикальному положенні і наштовхуватися руками на іграшки, в 4 - повертатися зі спини на животик, в 5 - брати іграшки з рук дорослого і утримувати їх, в 7 - добре повзати, в 8 - самостійно сідати , о 12 - ходити без опори. Звичайно, на два тижні раніше або на два тижні пізніше — нісенітниця, але якщо у півроку дитина не перевертається, а в 1.5 року не ходить, це вже проблема. Шукайте спеціалістів, які вам допоможуть!

8. Дитина весь час ходить на шкарпетках. З чим це пов'язано?

При бігу або під час емоційного сплеску при швидкій ходьбі допускається неповна опора під час руху. Але в спокійному стані малюк має ходити. спираючись на повну стопу. Навіть коли дитина тільки починає пересувати ніжками та ходить із підтримкою. Ходьба на шкарпетках має насторожити батьків, потрібно спробувати за допомогою фахівців (педіатра, невропатолога та ортопеда) виправити ситуацію, не чекаючи. поки дитина подорослішає.

9. У малюка іноді тремтить підборіддя, а також мимоволі сіпаються ніжки та ручки. Чи це нормально?

Посмикування (тремор) ручок або підборіддя при крику або плачі до 3 місяців патологією не вважається. Якщо подібні «приступи» залишаються довше, це може свідчити про будь-які пошкодження нервової системи дитини – під час вагітності або під час пологів. Малюка обов'язково має оглянути фахівець. Пам'ятайте, що нервова система новонародженого досить податлива і динамічна і за правильного і. що дуже важливо, своєчасне лікування вона може повністю відновитися і прийти в норму.

10. Які іграшки найкращі для найменших діток?

Іграшки повинні відповідати віку та особливостям малюка, відповідати всім вимогам безпеки. «Розумні» іграшки це ті. які вимагають комбінації (пірамідки, цеглинки, циліндри, тригранні призми тощо). Занадто багато іграшок бути не повинно, це стомлює та розсіює увагу дитини.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти