Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="281496"]
0-1

Що таке шкала Апгар: параметри, за якими оцінюють новонароджених

0
Використання шкали Апгар дозволяє медичному персоналу швидко оцінити стан новонародженого малюка та при необхідності вжити відп�

Використання шкали Апгар дозволяє медичному персоналу швидко оцінити стан новонародженого малюка та при необхідності вжити відповідні заходи для його підтримки.

новонароджений, немовля Що таке шкала Апгар: параметри, за якими оцінюють новонароджених

Джерело: freepik

Оцінюваних ознак лише п’ять і по кожній дитина може отримати від 0 до 2 балів, набравши максимум десять. Нуль — це завжди тривожно — означає відсутність ознаки, а одиниця — її недостатню виразність.

Назва таблиця оцінок отримала від імені її автора — американської лікарки-анестезіолога Вірджинії Апгар, також це ще й абревіатура п’яти параметрів, за якими відбувається оцінка (APGAR):

  • Appearance — зовнішність, мається на увазі оцінка кольору шкірних покривів.
  • Pulse — пульс новонародженого або частота серцевих скорочень.
  • Grimace — гримаса, реакція на роздратування.
  • Activity — активність, наявність м’язового тонусу.
  • Respiration — дихання.

Коли проводиться оцінювання новонародженої дитини по шкалі Апгар

Оцінка за шкалою Апгар для новонароджених проводиться лікарем-неонатологом, який присутній на пологах. Її проводять два рази: до кінця першої хвилини життя дитини і на п’ятій хвилині.


КОЛІР ШКІРИ НОВОНАРОДЖЕНОГО МАЛЮКА

Колір дитячої шкірки дуже важливий! Якщо вона рожева по всьому тілу — двійка, якщо тільки на тулубі, а долоні та підошви синюваті — одиниця, ну а якщо малюк посинів цілком або став дуже блідим, він отримує нуль балів, і йому проводять реанімаційні заходи.

РЕФЛЕКСИ НОВОНАРОДЖЕНОЇ ДИТИНИ

Рефлекси становлять основу життєдіяльності малюка. У пологовому будинку подивляться, як він реагує на подразнення слизової оболонки спеціальним катетером. Якщо тільки злегка зморщився, слабо смикнувся — одиниця, видав бурхливу реакцію (закашлявся, закричав) — двійка!

ПУЛЬС НЕМОВЛЯТИ

Пульс новонародженого мінливий. Нормальним вважаються 120-140 ударів за хвилину, але може сповільнюватися до 70-80. Такий пульс тягне на один: стільки отримують дітки, чиє серце робить менше ніж сто ударів за хвилину. Ті, хто має більше, — два бали. Це чудовий результат!

новонароджений, немовля Що таке шкала Апгар: параметри, за якими оцінюють новонароджених

Джерело: freepik

М’ЯЗОВИЙ ТОНУС НОВОНАРОДЖЕНОГО МАЛЮКА

М’язовий тонус у дитини має бути досить високим. Завдяки напрузі згинальних м’язів ручки-ніжки зігнуті в суглобах і притиснуті до живота. Така поза допомагала дитині компактно проходити родовими шляхами. Якщо все так і є, при цьому малюк активно тремтить ручками-ніжками — отримуй заслужену двійку. Якщо тонус та рухова активність знижені, дитині поставлять одиничку. А якщо у крихітки ручки-ніжки звисають, рухів немає — оцінка нульова: дитиною мають зайнятися реаніматологи!

ДИХАННЯ МАЛЮКА ПРИ НАРОДЖЕННІ

За дихання в шкалі Апгар, наприклад, одиницю отримують дітки, які плачуть тихо, дихають повільно і нерегулярно, а на тверду двійку може розраховувати дитинка, яка голосно заплакала відразу після народження (сама по собі або після відсмоктування слизу), закашляла, задихала рівно (нормою вважаються 40-45 вдихів за хвилину).

А щоб зробити свій перший вдих, малюк повинен випробувати кисневе голодування — достатнє, щоб у крові накопичився надлишок вуглекислоти, необхідний стимуляції дихального центру.

Щоправда, якщо родова діяльність матки не надто порушила плацентарний кровообіг, та й пуповину перетнули не відразу, а трохи згодом, малюк може з’явитися на світ із достатнім запасом кисню в організмі. І тоді свій перший вдих він зробить на другій-третій хвилині після народження, а протягом першої оцінювальної, відповідної ознаки не проявиться. Таку затримку дихання називають апное новонароджених. Якщо воно трапилося, перша оцінка — круглий нуль, натомість друга, яку виставлять за 5 хвилин, вже може виявитися максимальною.

Що таке шкала Апгар

Що таке шкала Апгар

Шкала Апгар — це перший крок у визначенні стану новонародженого, але для повноцінної медичної оцінки важливо провести додаткові дослідження та спостереження. Усі ці елементи допомагають забезпечити належну медичну допомогу та підтримку для новонародженого, якщо це необхідно.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты