Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="87718"]
0-1, Розвиток

Дитина 5 місяців: перші ігри та забави

Old date:
Current date: 2022.12.02
New date: 2016.03.05
1
Малюк хныкає, коли йому стає нудно. Може здатися, що він став більш вимогливим чи навіть примхливим. Але насправді

Малюк хныкає, коли йому стає нудно. Може здатися, що він став більш вимогливим чи навіть примхливим. Але насправді малюк став… більш розвиненим!

preview_MASH_11-2012-1(44)

Не поспішайте одразу брати дитинку на ручки! Запропонуйте дитині нову іграшку. Нехай він намагається навчитися заспокоюватись і займати себе не лише на ручках.

Облаштовуємо простір

Малюк вже зовсім освоївся і звик і до світу навколо, і до власного тіла. Тепер його „розуму палата” (тобто головний мозок) починає активно розвиватися та вимагати не лише звичної інформації, а й якихось нових вражень. І для того, щоб не довелося постійно носити малюка на руках, щоб цю новизну забезпечувати, було б дуже зручно влаштувати в кожному куточку квартири затишні місця для дитини. Це можуть бути шезлонг, гойдалка, автокрісло, манеж, та просто ковдра на підлозі. Хороші також великий диван, обкладений подушками, дитяче ліжечко, коляска, яку можна прикотити у вітальню. Ваш маленький дослідник освоює тепер простір квартири, але поки що з вашою допомогою.


нові вимоги

 • Крихітка може засмутитися, якщо іграшка зникла з поля його зору, і навіть почати гірко плакати. Це дуже важлива віха розвитку: дитина починає жити не тільки зараз, тепер вона вміє пару хвилин пам'ятати те, що перестала бачити. Ця здатність ляже в основу довготривалої пам'яті.
 • Маля дуже незадоволене, коли не може досліджувати ротом те, що тримає в руках. Може хникати і навіть плакати. Підбирайте іграшки, які не будуть засмучувати вашого малюка і зручно помістяться в ручках і в роті.

Іграшки-подружки

 1. Яскраві шкарпетки і м'які браслети, які можна надіти на ручку або ніжку і з задоволенням розглядати.
 2. Брязкальця, що складаються з безлічі каблучок, різних на дотик: їх зручно тримати, а різні комбінації з кілець дадуть можливість малюкові довго сприймати цю іграшку як нову.
 3. Велике безпечне дзеркало: діти у віці люблять розглядати своє відображення. Дивляться уважно, повторюють свої гримаси, хоча не розуміють, що той малюк у дзеркалі — це лише відображення. Є одна досить поширена забобона, що нібито дитині не можна бачити дзеркало, нібито „від пристріту”. І як це може ускладнити життя довірливій мамі і збіднити можливості емоційного розвитку малюка! Пам'ятайте, іграшки з дзеркалами – одні з найкращих для малюка на цьому етапі.
 4. Великі циліндричні подушки для покращення огляду. Подушку можна підкладати під плечі у положенні на животі, у подушки можна сідати крихту.

Перші ігри та забави

Малюк на п'ятому місяці дуже любить потішки з ритмічним підкиданням та постукуванням, завжди дуже жваво реагує на знайому гру.

 1. „Ходики”
  Покладіть дитину животиком на м'яч, притримуючи за обидві ніжки однією рукою та катаючи м'яч іншою.
  Тік-так, тик-так,
  Весь годинник стукає ось так (говоріть тонким голосом, хитаючи дитину вперед-назад з невеликою амплітудою).
  Тікі-так, тики-так (говоріть басом, хитаючи дитину сильніше),
  Ходики стукають ось так.
  Ця гра стимулює дитину піднімати та довго утримувати голову, а також чудово розвиває його почуття ритму.
 2. Перші ігри у хованки
  Накрийте хусткою іграшку, яку малюк розглядав. Це викликає в нього повне захоплення. Гучно та емоційно кажіть: „Ку-ку!”
 3. „А ну забери” Наміряно віддаляйте іграшку, яку малюк майже схопив, примовляючи: „Наздожени-наздожени, брязкальце наздожени”. Ця забава теж викликає бурхливу радість.
 4. Гра для купання

Легке суденце (похитувати дитину на витягнутих руках праворуч і ліворуч),
Золоте денце.
Блакитні небеса, вітер дмухнув у вітрила (легенько дути на обличчя та щоки).

5. Гра з жартівливим обливанням
А вода текуча (примовляйте, обливаючи малюка під час купання),
А дитя росте.
З гуски вода, з лебедя вода,
А з нашого Ванюшеньки
Вся худорлявість (ніжно погладжуйте
тіло малюка знизу вгору).


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Один коментар на «Дитина 5 місяців: перші ігри та забави»

 1. Четвертий місяць новий ступінь у розвитку малюка. Дитина помітно змінюється зовні і ще більше змінюється психологічно.

  Відповісти

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти