Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="84975"]
0-1, Розвиток

Розвиток дитини на перший місяць життя

0
У перший місяць життя власних умінь у немовляти практично немає, але багато чому він навчається за перші години і навіть хвилини життя.

У перший місяць життя власних умінь у немовляти практично немає, але багато чому він навчається за перші години і навіть хвилини життя. І протягом першого місяця йде звикання до всіх цих нових навичок.

розвиток перший місяць

Фізичний розвиток

1.Рефлекси новонароджених - це ті мимовільні вміння, якими природа забезпечила новонародженого малюка, щоб він міг вижити і рости. Рефлекси — це не те, що немовля робить саме за своїм бажанням, а те, що з ним відбувається, як реагує його тіло на зовнішні події. Надалі, за 3-4 місяці, рефлекси зійдуть нанівець, поступившись місцем довільній (свідомій) поведінці малюка.

  • Рефлекс кляпа: захисний рефлекс, за допомогою якого виштовхуються пустушки. Він допомагає малюкові виганяти з рота будь-які сторонні тіла.
  • Ще один захисний рефлекс: якщо немовляті щось потрапляє на обличчя, воно починає крутити головою, намагаючись позбутися того, що заважає дихати.
  • Рефлекс, що допомагає освоїти ссання, такий: якщо малюкові легенько постукати пальцем по щічці, він поверне голову в той самий бік. Якщо потім постукати по нижній губі, то рот автоматично відкриється і можна буде вкласти туди сосок. Знання про цей набір рефлексів допоможе вам при налагодженні лактації.

2. Звикання до свого тіла. Завдяки дослідженням психологів та фізіологів ми знаємо, що так звана внутрішня зосередженість перших тижнів життя пов'язана з тим, що малюк звикає до відчуттів від власного тіла. Новонародженому потрібен час, щоб звикнути до того, що ручки та ніжки рухаються, кишечник функціонує і все тіло має певну вагу. Весь перший рік у дитини йде те, щоб взяти своє тіло під контроль.


перший місяць розвитку, рефлекси

3.Ритми сну та неспання. Приблизно до десятого дня після народження малюк відновлює масу тіла, яка була у нього на момент пологів, і з цього часу починає надавати у вазі. Приблизно до цього терміну проходить жовтяниця новонароджених, пов'язана з надлишком білірубіну в крові. До цього часу у мами налагоджується лактація і, як правило, відновлюються сили. Дуже корисним для більшості немовлят після перших 10 днів життя вважається налагодження ритмічності щоденного життя. Зараз не така популярна ідея життя за суворим режимом і годування точно по годинах, але відносна ритмічність і розміреність підходить більшості малюків.

емоційний розвиток

Специфіка першого місяця життя в тому, що немовля не вступає ще в безпосередній емоційний контакт з іншими людьми, він внутрішньо зосереджений, занурений у відчуття, що йдуть від власного тіла. Він активно висловлює негативні емоції, коли йому некомфортно, а усміхається здебільшого уві сні. Але саме материнська увага та чуйний догляд пробуджують у дитині здатність до емоційного контакту. А якщо дітей не доглядають (як у будинках дитини, наприклад), то виникає затримка розвитку емоцій. Усміхайтеся крихті, кличте його на ім'я, співайте йому ніжні колискові та веселі пісеньки.

роль мами у розвитку дитини

Роль мами

Після пологів мамі та дитині потрібно відновити зв'язок, який існував між ними раніше. І для цього потрібні кілька найважливіших умов:

  • контакт „шкіра до шкіри”;
  • відсутність післяпологової депресії у мами;
  • грудне вигодовування (проте, якщо з якихось серйозних причин лактація у вас не налагодилася, не варто себе звинувачувати: можна мати чудовий контакт з малюком, якщо ви на це налаштовані, навіть не годуючи грудьми).

Сенсорний світ матері – це її тепло, її запах, звук її голосу та стукіт серця. Все це дуже важливо чути та відчувати новонародженому. Тому що саме контакт з мамою асоціюється у нього з комфортом та спокоєм.
Як забезпечити дитині комфорт? Якомога частіше тримайте малюка на руках. Не завжди і коли він спить, але довше під час його неспання.
.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти