Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="208137"]
Розвиток

Дитина не повзала, а відразу пішла — чи це нормально

0
Розвиток малюків відбувається за певною схемою, але діти - не машини і в процесі зростання трапляються різні відхилення. В

Розвиток малюків відбувається за певною схемою, але діти - не машини і в процесі зростання трапляються різні відхилення.

Діти повзають дитина не повзає, розвиток дитини, розвиток дитини до року, дитина 8 місяців

Джерело: Shutterstock

Взагалі, поняття «норма» у питанні розвитку малюків є досить умовним — навіть у різноманітних таблицях, як правило, враховується досить широка вилка вікових норм. Проте, природою задумано те щоб маленька людина у процесі набуття нових навичок, проходив деякі підготовчі етапи. Одним із таких підготовчих етапів до прямоходіння є повзання.

Навіщо дитині повзати

Після народження малюк продовжує формуватися і активно розвиватися і для кожного наступного етапу розвитку – перевертання, сидіння, повзання, важлива готовність як мозку, що посилає сигнали тілу, так і м'язової системи та скелета. Як правило, перші спроби повзти малюк робить приблизно до 6 місяців (+/- 2-3 місяці в будь-який бік), після того, як йому виходить самостійно сісти і перебувати в такому положенні самостійно і впевнено.

Повзання необхідне для поступового зміцнення та тренування м'язів спинки, ніжок та ручок, задіяних у процесі, але при цьому, поки що, без навантаження на хребет. Так тіло малюка адаптується до нових рухів і поступово готується до прямоходіння. Але це ще не все - повзаючи, дитина поступово відкриває для себе новий світ руху, самостійності, освоює підлогу, на яку вона має падати, коли вона встане на ніжки, освоїть способи подолання невеликих перешкод - наприклад, навчиться обходити стілець або повертати за кут кімнати . Все це сприяє формуванню нових нейронних зв'язків у мозку і допоможе простіше здолати перші кроки падіння.


Діти повзають дитина не повзає, розвиток дитини, розвиток дитини до року, дитина 8 місяців

Burda Media

Дитина пропустила повзання і одразу пішла

Сучасні педіатри вважають, що ніякої крамоли в такому варіанті розвитку дитини немає і для малюка такий процес розвитку небезпечний. Тим не менш, як педіатри, так і неврологи наполягають – батькам варто все ж таки, спробувати створити умови, за яких малюкові захочеться полті. Наприклад, виклавши малюка на животик, показати йому яскраву іграшку, піднісши з боку головки на невелику відстань. Все ж таки краще, якщо тільце крихти, особливо м'язи спини і скелет, готуються до вертикальних навантажень поступово.

Тобто, змушувати малюка повзати, якщо він рветься стати на ніжки, не має сенсу, а з погляду його фізіологи це не є небезпечним і цілком нормально. Значить такий його темперамент та темп розвитку. При цьому медики рекомендують грати з крихіткою на підлозі, нехай він поповзає хоча б у грі і недовго – це допоможе зміцнити м'язи спини та поступово зміцнить хребет. І вже ні в якому разі не стимулювати ходіння до етапу повзання, особливим досягненням такий шлях розвитку не є. А якщо виникають сумніви, чи правильно розвивається дитина, варто звернутися до свого сімейного лікаря.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти