Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="53330"]
Розвиток

Розвиваючі іграшки до року: 9 причин купити їх для малюка

0
Під час першого року життя, як вважають психологи, провідною діяльністю, що впливає розвиток дитини, є предметна. 

Під час першого року життя, як вважають психологи, провідною діяльністю, що впливає розвиток дитини, є предметна. 

розвиваючі іграшки, розвиток дитини

Джерело: instagram@tmmacik

Тому завдання батьків — створити для малюка розвиваюче середовище, де він отримав би максимум зорових, слухових та тактильних вражень та можливість експериментувати з різними предметами. Оточений іграшками, малюк буде рости допитливим та активним.

Які навички допомагають розвивати іграшки?

 1. Зорове зосередження. У нормі, коли до 3 місяців малюк дивиться на іграшку не менше 3-5 секунд.
 2. Звукове зосередження. Вже в 2 місяці малюк пожвавлюється, почувши звук брязкальця, починає махати ручками та ніжками.
 3. 3-місячна дитина повинна шукати очима джерело звуку. Привертайте увагу дитини, трусячи брязкальце або натискаючи на пищалку. Спочатку немовля лише шукає джерело звуку очима, трохи пізніше він тягнеться до іграшки. Вибирайте іграшки, що видають тихі та приємні звуки.
 4. Для розвитку слухового зосередження можна купити забави з гумкою, що одягалися на руку або ногу малюка. Хаотичні рухи немовляти викличуть приємні звуки, які привернуть його увагу. Такі іграшки легко зробити і самим, пришивши до гумки для волосся, наприклад, бубонці.
 5. Розвинути концентрацію уваги допоможе мобіль чи музична карусель.
 6. При маніпуляціях з іграшками завжди відбувається щось цікаве, наприклад, брязкальце гримить. Це допоможе дитині отримати уявлення про причинно-наслідкових зв'язках і переконатися у власних силах: адже це його дії призводять до такого приголомшливого результату!
розвиваючі іграшки, розвиток дитини

Джерело: instagram@tmmacik

Працюємо пальчиками

Навіть найперші іграшки сприяють розвитку дрібної моторики.

 1. К 6 місяців у дитини в нормі формується так зване долонне захоплення: малюк захоплює невеликий предмет пальцями, як грабельками.
 2. К 9 місяців дитина вчиться брати предмети дрібкою, притискаючи великий палець до вказівного та середнього. Деяким дітям до цього віку вже піддається і пінцетне захоплення, тобто захоплення предмета великим та вказівним пальчиками.
 3. У іграшок мають бути якісь невеликі деталі, які малюк зможе захоплювати пальцями. Тільки обов'язково стежте, щоб маленький дослідник не відірвав дрібні деталі та не засунув до себе в рот. Малюк у грі вчиться перекладати предмет із руки в руку, маніпулювати з ним однією рукою, тримаючи його в іншій. Для цієї мети підійдуть іграшки, в яких потрібно тягнути за шнурок для того, щоб іграшка виконала якусь дію, наприклад, завібрувала.
Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти