Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="280842"]
Розвиток

12 досягнень першого року: як розвиватися ще швидше

0
Звіряйтесь з нашою програмою-мінімум на кожен місяць першого року, але враховуйте індивідуальні особливості. Не квапте малюка – з

Звіряйтесь з нашою програмою-мінімум на кожен місяць першого року, але враховуйте індивідуальні особливості. Чи не квапте малюка - стимулюйте його розвиток!

малюк, новонароджений

Джерело: freepik

У перший рік відбувається найінтенсивніший розвиток дитини! Вона зростає і змінюється щогодини, щодня, щомісяця. Не проґавте цей дорогоцінний час, насолоджуйтесь тим, що можете показати дитині новий світ! Наведені показники за кожен місяць умовні. Але якщо малюк істотно відстає у розвитку, покажіть його фахівцям.

1 місяць Малюк пристосовується до зовнішнього світу. Він пізнає маму за запахом і найбільше хоче, щоб вона була цілу годину поряд. Пам'ятайте, що зараз дитині дуже важливі ваші прикмети. Якщо провести пальцем по стопі, вона відсмикне ніжку; доторкніться пальцем до губ малюка — і він складе губки трубочкою; вкладіть палець дитині в ручку — і вона міцно стисне його.

розвиток дитини на 1 році життя

Джерело: pixabay.com

2 місяці Малюк зосереджує погляд на обличчі дорослого чи нерухомого предмета. Повертає головку на звук. Два місяці, а вже посміхається! Знайомте малюка з предметами різних форм та кольорів.


3 місяці Тримає голову, пожвавлюється побачивши маму, гукає. Активно махає ручками та ніжками. Говоріть з малюком, використовуючи різну інтонацію.

4 місяці Бере іграшки, відрізняє близьких від незнайомих. Дитина вже легко перевертається зі спини на животик. Називайте кольори іграшок та предметів.

5 місяців Агукає, намагається повторювати нові звуки. Малюк все тягне до рота, вже краще орієнтується у просторі. Використовуйте м'яч у щоденних іграх.
6 місяців Реагує на своє ім'я, белькоче. Навчився сідати, намагається повзати, бере іграшку з різних положень. Грайте в хованки, накриваючи предмети хусткою чи ховаючи обличчя.
7 місяців Повзає та сидить. Знаходити поглядом предмет у звичайному місці. Малюк впевненіше володіє своїм тілом. Любити стукати брязкальцем. Показуйте книжки із цупкого паперу.

розвиток дитини на 1 році життя

Джерело: freepik

8 місяців Сам сідає та лягає. Крихітка вільно повзає у всіх напрямках. Маля вже встає та опускається, тримаючись за опору. Дає ручку і махає нею. Запитуйте «Де?» — малюк буде шукати предмети.
9 місяців Повторює склади, знаходити предмети в нових місцях. Крихітка намагається стоять без опори, намагається ходити, тримаючись за опору. Малюк уміє сідати і вставати з будь-якого положення. Якщо малюк п'є із чашки, то вже сам тримає її. Пропонуйте брати ручками яблуко, печиво.

10 місяців Подає названу іграшку. Крокує вдоль опори, стоїть, тримаючись за неї. На ваше прохання малюк готовий щось відкрити, закрити, витягти або покласти предмети. Просити!
11 місяців Стоїть сам. Освоїв пірамідку, встає, нагинається. Ходити за руку, тримає іграшку, жмакає папір.
12 місяців Намагається ходити. Грає із сюжетними іграшками (машинки, посуд, будиночок). Дуже радіє похвалі.

ГОВОРИМО І ПОКАЗУЄМО!

Для малюка важливими є всі елементи спілкування: погляд, голос, емоції, прикмети. Діти мам та татусів, які активно спілкуються з малюком, більш ініціативні, краще використовують засоби самовираження, демонструють різні емоції. Не забувайте про пальчикові ігри. Вибирайте малюкові іграшки за віком, які розбудять його фантазію та інтерес до пізнання навколишнього світу. Крихітка почав повзати, вставати, ходити — забезпечте безпеку. Цікаві ручки люблять залазити всюди: насамперед біля розетки. На них мають стоять заглушки!


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти