Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="75097"]
Живлення

Комфортне ГВ: в якому положенні краще годувати дитину грудьми

0
У перші тижні після пологів груди – універсальний заспокійливий засіб для малюка. Важливе правило – не терпіти неприємні відчуття.

У перші тижні після пологів груди – універсальний заспокійливий засіб для малюка. Важливе правило - не терпіти неприємні відчуття під час годування. Як тільки ви відчуваєте біль, заберіть у немовля груди і прикладіть його наново.

Щорічно з 1 по 8 серпня у всьому світі проходить тиждень підтримки грудного вигодовування. Підтримаємо грудне вигодовування разом!

При якісному ефективному смоктанні груди спорожняються рівномірно у будь-якій позі. Інша річ, що не завжди смоктання ідеальне. Багато факторів можуть вплинути на те, як малюк смокче. Прислухайтеся до відчуттів після годування – чи немає напруги у грудях, болю, дискомфорті. Вважається, що краще спорожнюється та частка грудей, що знаходиться під нижньою щелепою у дитини. Але це правило спрацьовує не завжди, тому дуже важливо у будь-якій позі дотримуватися певних принципів.

Поліна Ликова
Поліна Ликова
Лікар-фахівець з лактації, IBCLC, консультант з грудного вигодовування АКЕВ.

У кожній позі для годування мама щільно притискає малюка до себе рукою – тоді його голова та тіло будуть в одній площині. Це важливо для того, щоб сосок опинився глибоко в роті і дитині не потрібно було б робити додаткових зусиль для ковтка. Слідкуйте, щоб ніс малюка був би якнайдалі від грудей, а підборіддя притискалося до ваших грудей. Тоді голова виявиться закинутою, а рот широко розкритим. Виходить, ви створюєте найкращі умови для глибокого захоплення грудей.


Найпоширеніша поза для годування «Колибелька». Вона може бути двох варіантів. У першому - мама притягує малюка до правих грудей, поклавши його на праве передпліччя, мамина долоня притримує спинку дитини в районі крижів. Це положення зручніше використовувати для дітей, що підросли.

Для новонароджених більше підійде другий варіант - мама тримає немовля під шию долонею лівої руки, а прикладає до правих грудей. Голова дитини тримається пальцями маминої лівої руки. Передпліччя в цьому випадку теж підтримає спину немовляти, але в районі крижів виявиться частина руки ближче до ліктьового згину. У будь-якому варіанті «Колиска» має дотримуватися становище дитини суворо на боці, а чи не на спині.

Важлива поза лежачи. Вона може бути у двох варіантах положення мами – на боці або на спині. Це поза дозволяє легше годувати вночі, адже можна одночасно подрімати або навіть заснути. Не забувайте створювати опору для спини малюка своєю рукою.

Ще одна поза для годування називається «з-під руки». Мама тримає малюка під пахвою, лівою долонею під шию, і прикладає його до лівих грудей. Можна використовувати подушки для цієї пози, але не забувайте про те, що карапуз повинен бути щільно притиснутий до вашого тіла.

У будь-якому годувальному положенні для утримання дитини бере участь одна мамина рука. Друга, вільна рука, вам знадобиться для того, щоб зробити складочку, на яку ви одягнете малюка. Зазвичай зручніше робити складку великим та вказівним пальцем. Між цими пальцями розмах більший, ніж між рештою. Зверніть увагу на те, що складочка завжди повинна бути сплющена таким чином, щоб бути паралельною маленькому ротику.

Автор: Поліна ЛиковаДумка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти