Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="144039"]
Живлення

Скільки суміші давати дитині, якщо не вистачає грудного молока

0
Сумніви в тому, що дитині вистачає грудного молока, "накривають" дуже багатьох мам, діти яких перебувають на грудному вигодовуванні.

Сумніви в тому, що дитині вистачає грудного молока, «накривають» багатьох мам, діти яких перебувають на грудному вигодовуванні. З першого питання логічно випливає друге: скільки молочної суміші потрібно дати дитині, щоб її харчування було повноцінним.

Грудне годування

shutterstock

Щоб зрозуміти, чи потрібен малюку догодовування молочною сумішшю, необхідно звернутися до педіатра, який активно підтримує грудне вигодовування, або до консультанта з лактації. М'які груди, які нібито не встигають наповнитися молоком і забезпечити малюка необхідною йому кількістю молока, а також плач малюка, який багато мами сприймають як «голодний бунт», не є підставою для введення догодовування. Щоб переконатися, що дитині не вистачає грудного молока, можна скористатися тестом на мокрі пелюшки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кривошия у дитини: який небезпечний симптом мами не можуть помітити

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

Тест на мокрі пелюшки

Щоб перевірити, чи вистачає дитині грудного молока, зробіть тест на мокрі пелюшки. Їх має бути не менше 12 на день (6 підгузків). У вас менше? Організуйте спільний сон, прикладання на вимогу, приберіть пустушку, проконсультуйтеся у спеціаліста з грудного вигодовування щодо методів, що допомагають посилити лактацію. Покажіть дитині педіатру - можливо, недостатня кількість мокрих пелюшок свідчить не про недостатню лактацію, а про наявність більш серйозних проблем зі здоров'ям. Довіртеся фахівцям!


тест на мокрі пелюшки

Burda Media

Якщо грудного молока все-таки мало

Якщо за допомогою спеціаліста ви переконалися в тому, що необхідність у догодовуванні молочною сумішшю все-таки існує, давайте його малюкові за правилами:

Спочатку дайте дитині одну груди, потім другу. І лише потім – молочну суміш. Поки малюк голодний, він інтенсивно смоктатиме, спустошуючи груди «до денця» і стимулюючи таким чином у мами вироблення грудного молока.

Тримайте дитину під кожними грудьми не менше 15 хвилин. Це необхідно для повноцінної стимуляції грудей, а також, щоб мозкові центри дитини встигли передати в шлунок сигнал про насичення. Для цього потрібно тримати малюка під грудьми 15-20 хвилин.

Догодовуйте малюка молочною сумішшю з пляшечки з ложкою, у жодному разі не використовуйте соски. Інакше дитина може відмовитись від грудей. Крім того, при годівлі з соски виникає величезний ризик перегодувати малюка і поставити його на межу виникнення тяжких хвороб, однією з найважчих серед яких є алергія.

маленьке молоко

Fotolia

Скільки потрібно суміші?

Існує безліч методик, які допомагають розрахувати необхідну кількість молочної суміші. Більшість із них досить складні, і без фахівця скористатися ними досить складно. Орієнтуйтеся на рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо темпів набору ваги дитиною та кількості молока, яку повинен отримувати малюк. І пам'ятайте: переїдання для малюка так само небезпечне, як і недоїдання.

У віці від 0 до 6 місяців немовлят, згідно з нормами ВООЗ, має набрати мінімум:
18 г на добу;
125 г на тиждень;
500 г на місяць.

вага немовля

Burda Media

Розрахунок докорму: об'ємний метод

Щоб розрахувати, скільки молочної суміші потрібно дитині на додаток до грудного молока, скористайтесь об'ємним методом:

Від народження до 10-го дня 70 х день життя
Від 10 днів до 2 місяців 1/5 маси тіла
Від 2 до 4 місяців 1/6 маси тіла
Від 4 до 6 місяців 1/7 маси тіла
Від 6 до 12 місяців 1/8–1/9 маси тіла

Приклад: Дитина у віці 3 місяців, що має масу тіла 5200 г, повинна одержувати молоко з розрахунку 1/6 маси тіла, тобто 5200:6 = 866 мл молока.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Комфорт та спокій малюка: 7 правил для зміни підгузків
Три види стоматиту у дитини: педіатр пояснює різницю у симптомах та лікуванні


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти