Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="188783"]
Живлення

Годування грудьми раніше і зараз: очевидні плюси сучасного підходу

0
За останні 25 років відбулися разючі зміни у рекомендаціях щодо годування груддю. Як удосконалився підхід і що новий

За останні 25 років відбулися разючі зміни у рекомендаціях щодо годування груддю. Як удосконалився підхід і що нового у такій простій та природній справі, як грудне вигодовування?

грудне вигодовування, годування груддю, мама, що годує, догляд за грудьми

Джерело: Shutterstock

Щороку з 1 по 7 серпня відбувається Тиждень підтримки грудного вигодовування. У ці сім днів у всьому світі проводяться заходи, присвячені захисту, заохоченню та підтримці ГВ.

Сайт moirebenok та ТМ «ФЕМОФІТ» за успішне грудне вигодовування! Тому ми запускаємо спільну спецтему "Грудне вигодовування в 21 столітті - природно, натурально, корисно", в ній ви дізнаєтеся, як зробити процес годування комфортним для малюка і для мами!

Годування грудьми - ідеальний спосіб "доставки" новонародженим малюкам необхідних поживних речовин. Говорити про бонуси маминого молочка для малюка можна нескінченно, насамперед це фундамент його майбутнього здоров'я. Підтримаємо ГВ разом!


Всі ми знаємо, що підготовка до грудного вигодовування починається ще з періоду вагітності. Так само вважали й наші мами, тому активно готували до годування... соски: загартовували їх холодною водою або обтирали льодом, вкладали в бюстгальтер жорстку тканину або розтирали махровим рушником. Вважалося, якщо шкіра сосків загрубіє, то тріщини не з'являться. Наш експерт розповіла про очевидні плюси сучасного підходу до грудного вигодовування.

Ксенія Соловей
Ксенія Соловей
Консультант з лактації

Сучасні мами нічим таким уже не займаються: вони знають, що готувати до грудного вигодовування треба голову! Якщо запастися сучасними знаннями про годування грудьми, то тріщин сосків можна уникнути.

Їдемо до пологового будинку

РАНІШЕ Наші мами після пологів не завжди мали можливість прикласти немовля до грудей, і тим більше вони не були в одній палаті з малюком. Дітей забирали до дитячого відділення відразу після пологів та приносили на годування раз на 3 години з нічною перервою. Звісно, ​​це негативно позначалося і здоров'я малюків, і лактації мами. Рідкісні годівлі, роздільне утримання призводили до того, що лактація не стимулювалася і з перших днів була нікому й не потрібна… Немовлят у дитячому відділенні догодовували сумішшю з пляшок і давали пустушки, щоб діти не плакали.

ЗАРАЗ У пологовому будинку відразу після появи на світ малюка кладуть мамі на живіт - він може передихнути і почати шукати груди. Отже, перше прикладення відбувається вже в пологовому залі, і дитина отримує перше, таке важливе для подальшого життя молозиво. Через пару годин маму та малюка переміщують до палати, в якій вони разом проживуть близько трьох днів, поки їх спостерігають лікарі. Мама годує малюка на вимогу! Так, немовлятам важливо годуватися часто, щоб задовольняти своє бажання в заспокоєнні та ссанні у материнських грудях, а не з пустушкою.

грудне вигодовування, годування груддю, мама, що годує, догляд за грудьми

Джерело: Shutterstock

Зміна молозива на молоко

РАНІШЕ Як відомо, на 3-5-й день в організмі жінки, що народила, відбуваються зміни: молозиво поступово перетворюється на молоко. За старих часів наші мами в такий момент зверталися до акушерки, яка розціджувала молочні залози. За спогадами жінок, це дуже болісна процедура, дехто говорив про те, що краще ще раз народити, ніж знову пережити таке.

ЗАРАЗ Мами м'якше проходять цей період (зміну молозива на молоко) завдяки тому, що жінки з перших днів мають можливість часто годувати немовля груддю. Тепер мами користуються гуманнішими техніками самодопомоги: роблять лімфодренажний масаж молочних залоз, використовують прохолодні капустяні листи, холод на груди для зняття набряклості.

Обійдемося без гумових сосок

РАНІШЕ Нашим мамам не пощастило. Їм не дозволяли годувати грудьми часто, лише раз на 3-3,5 години! Вважалося, що найчастіше годування приведе до переїдання і розпестить дитину. Вночі рекомендували не годувати взагалі, щоб не навантажувати систему травлення малюка. Тому нас з вами в проміжках між годуваннями та вночі напували водою з пляшки або ми смоктали гумові соски.

ЗАРАЗ Дітям не дають воду до 6 місяців, тому що науково доведено: допоювання водою немовляти може бути небезпечним для його здоров'я. Дитина, яка п'є воду, менше випиває материнського молока, може гірше набирати вагу. Вночі сучасні діти продовжують прикладатися до грудей, тому що нічні годування підтримують високий рівень лактації, а також допомагають дитині почуватися впевненіше у темний час доби.

Сучасним дітям не дають пустушок, тому що побоюються, що немовля почне неправильно смоктати мамині груди, не зможе висмоктати достатньо молока і погано додасть у вазі. Завдяки дослідженням з'ясувалося, що діти, що смокчуть пустушки, частіше відмовляються від маминих грудей, і грудне вигодовування припиняється раніше за фізіологічні терміни (по ВООЗ це близько двох років).

грудне вигодовування, годування груддю, мама, що годує, догляд за грудьми

Джерело: Shutterstock

Як довго прикладати?

РАНІШЕ Нашим мамам не дозволяли годувати довго - лише 15-20 хвилин за 1 годування. Далі потрібно було забрати груди! Вважалося, що тривале ссання закінчується тріщинами на сосках, дитині достатньо чверті години, щоб отримати все потрібне. Турбота про молочні залози була своєрідною: їх треба було мити перед кожним годуванням, у разі виникнення тріщин мазати зеленкою.

ЗАРАЗ При правильному прикладання малюки можуть безпечно для здоров'я мами смоктати груди так довго, як їм хочеться. Завдяки глибокому прикладанню малюка до грудей мама не відчуває болю в сосках, а дитина може висмоктувати достатньо молока, щоб наїдатись і добре додавати у вазі.

грудне вигодовування, годування груддю, мама, що годує, догляд за грудьми
Зробіть процес годування дитини зручним для себе та малюка. Шукайте собі комфорт. І слідкуйте за тим, щоб при годівлі малюк завжди лежав на бочці, а не на спині з поверненою убік соска головою.

Для усунення дискомфорту в сухих потрісканих сосках, використовуйте ФЕМОФІТ Ланолін Фарм крем для догляду за сухою та чутливою шкірою сосків з оливковим скваланом. Крем робить шкіру еластичною, відновлює водно-жировий баланс, добре проникає у зовнішні шари шкіри, при цьому утворює тонкий ліпідний бар'єр, запобігає сухості.
ФЕМОФІТ Ланолін Фарм з оливковим скваланом виготовляється без використання ароматизаторів.

Спосіб застосування

Після годування груддю нанести невелику кількість крему на сосок та ділянку навколо нього тонким рівномірним шаром.

 Використовувати 1-3 десь у день.

Не вимагає змивання перед годуванням.

Як профілактичний засіб рекомендується почати використовувати в останньому триместрі вагітності, дозволить зберегти шкіру здорової сосків.

Чи варто зціджуватись?

РАНІШЕ Жінки минулого століття після кожного годування грудьми мали зціджуватися. З одного боку, вважалося, що завдяки цьому у мами буде більше молока для дитини, коли вона підросте. А хірурги вважали, що повне зціджування молочних залоз після годування захистить матерів від лактостазу та маститу.

ЗАРАЗ Мами знають, що зціджування після кожного годування не тільки не потрібне (забирає багато сил і часу), а й небезпечно – викликає вироблення надлишку молока, що, у свою чергу, може призвести до лактостазу та маститу!

годування груддю в сучасному світі, правила грудного вигодовування по ВООЗ, як було раніше з правилами грудного вигодовування, скільки годувати малюка, грудні діти, немовля, мало молока, мамина дієта, пологовий будинок і грудне годування, пустушка, консультанти з грудного вигодовування

Джерело: Shutterstock

Корисна інформація

Зазнаєте складнощів з грудним вигодовуванням?
Зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію з підтримки грудного вигодовування: (095) 013-36-13.
Приходьте на безкоштовні зустрічі мам, що годують, по п'ятницях з 11.00 до 13.00.

Адреса:

  • Київ, вул. Олександра Мишуги, 7а, офіс "Центру розвитку міста" (ЦРМ);
  • Київ, вул. Тростянецька, 12, окремий вхід у дворі, дитяча студія Smart (за попередньою реєстрацією).

Введення прикорму та тривалість годівлі

РАНІШЕ Добре, якщо жінка минулого століття все ж таки справлялася з усіма труднощами початку грудного вигодовування і їй вдавалося продовжувати годувати… Але в 2-3 місяці дитині починали давати сік по крапельці, а в 4 місяці вводили активний прикорм! Манна каша з пляшки, об'ємні порції прикорму… Поступово дитина переставала цікавитися маминими грудьми і, наїдаючись пюре та кашами, протестувала проти прикладання. Грудне вигодовування завершувалося у 8-10 місяців.

Діти, які годували грудьми до 12-18 місяців, вважалися немовлятами-переростками. Їх журили за таку прихильність до мами і намагалися якнайшвидше відлучити від грудей. Відлучали жорстко: мама від'їжджала на 3 дні або дитину віддавали бабусі. Мама ж у цей час перетягувала груди бинтами і з муками проживала хворобливе завершення годівлі. Нерідко підвищувалася температура, виникав мастит - все закінчувалося госпіталізацією.

грудне вигодовування, годування груддю, мама, що годує, догляд за грудьми

Джерело: Shutterstock

ЗАРАЗ Дітей починають знайомити із новою їжею не раніше 6 місяців. Прикорм вводять поступово, орієнтуючись на активність та інтерес дитини до нових продуктів. До року основною їжею залишається материнське молоко, яке малюк продовжує отримувати на вимогу.

Після року плавно, з огляду на почуття малюка, мама починає завершувати грудне вигодовування. Потихеньку скасовуючи годування, даючи можливість малюкові поступово відвикати, до двох років. Вироблення молока скорочується, і це відбувається безболісно для здоров'я мами. Так що їй наприкінці не потрібно ні їхати, ні перетягувати груди, ні пити таблетки, що припиняють вироблення молока. Просто в один день мама перестає годувати грудьми, тому що дитина вже цього не потребує. І всі щасливі та здорові! Ось він, сучасний гуманний підхід.

Хто допомагав вирішувати труднощі із грудним вигодовуванням?

РАНІШЕ не було професії «консультант із грудного вигодовування». Радили лікарі, медсестри, акушерки. Іноді ці поради призводили до втрати грудного вигодовування. Такі міфи, як "немолочна жінка", "не можна годувати грудьми, якщо мама захворіла", "не застуди груди", панували і приводили до того, що жінки все частіше переводили своїх дітей на штучне харчування.

ЗАРАЗ Мамі, що годує, завжди можуть допомогти консультанти з грудного вигодовування — фахівці, які проходять кваліфіковане навчання з фізіології лактації, анатомії жіночих грудей. Вони вивчають методики допомоги матері-годувальниці при проблемах з ГВ. Вони розуміються на психології материнства і немовлят. Це жінки, які найчастіше самі у минулому довго та успішно годували грудьми своїх дітей. Це люди, котрі постійно вдосконалюються у своїй професії, шукають сучасну інформацію про годування груддю, спираються на доказову базу.

Сучасні мами, що годують точно в надійних руках, годуйте грудьми із задоволенням, зробіть цей процес комфортним для себе і малюка. Шукайте собі зручності. Для якнайшвидшого відновлення після пологів, рекомендуємо використовувати пінку и гель для інтимної гігієни Organic Herbs «ФЕМОФІТ ЖІНОЧІ ТРАВИ» - Унікальні продукти з догляду за інтимною зоною.

інтимна гігієна після пологів

Властивості 

  • Не містить: мила, SLES (агресивне миюче), PARABEN, формальдегіди (консерванти та концерогени).
  • Природний антисептик, знімає запалення, роздратування, почервоніння, свербіж на слизовій оболонці зовнішніх статевих органів і шкірі в промежині.
  • Сприяє усуненню гнійничкових висипань, імпетиго, загоєнню виразок, ран, опіків, лікуванню вугрової висипки, герпесу, охолодженню сухої та примхливої ​​шкіри в інтимних місцях.
  • Зменшує ризик онкологічних захворювань.
  • Покращує місцевий кровообіг тканин, насичує клітини свіжим киснем та поживними інгредієнтами, підвищує тонус.
  • Має антимікробну, рН-регулюючу, антигістамінну, дезінфікуючу, регенеруючу, адптогенну, імуномодулюючу, протиалергічну, ранозагоювальну дію.

Кожній жінці, незалежно від віку, необхідно уважно ставитись до стану своєї сечостатевої та репродуктивної системи.

Джерело: youtube, Автор: Фітомаркет

Успіхів вам та щасливого материнства!

Автор: Ксенія Соловей, консультант з грудного вигодовування, керівник у «Національний рух у підтримку грудного вигодовування «Молочні ріки України»Р

Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 4,00 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти