Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="118306"]
Відео, Харчування

Коліки у немовляти і харчування мами, що годує: радить фахівець

Old date:
Current date: 2022.12.05
New date: 2016.10.21
0
Дитини це цілком певна проблема, яка виникає у більшості немовлят у перші тижні життя і проходить

Дитини це цілком певна проблема, яка виникає у більшості немовлят у перші тижні життя і проходить приблизно після 3-місячного віку. Природу явища, які називають дитячими коліками, досі точно не знають, проте варто їх відрізняти від інших проблем із маленьким животом – здуттям, надмірним газоутворенням, порушенням випорожнення.

Немовля у материнських грудях.

Fotolia

Сучасні педіатри на чолі з ВООЗ стверджують – дитячі коліки не пов'язані з харчуванням мами і є фізіологічним процесом розбудови дитячого організму та адаптації його до життя поза маминим животом. Але здуття живота і підвищене газоутворення цілком можуть бути спровоковані деякими продуктами. Як харчування мами під час годування груддю може вплинути на проблеми з животиком малюка, розповідає фахівець із грудного вигодовування та молочний блогер Ніна Зайченко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коліки у новонародженого: правда та реальність

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

До речі, якщо в країнах колишнього СНД вважається, що при кольках потрібно ставити газовідвідну трубку, то західні батьки не рідко, укладають крихту в автомобільне крісло і катають, поки він не заспокоїться - таким чином вони впливають на вестибулярний апарат. Існує версія, досить правдоподібна, що проблеми кольок пов'язані не з животом, а з головним мозком дитини.


Як розпізнати кольки

Відрізнити коліки від інших дитячих проблем можна за характерними ознаками:

 • Дитячі коліки починаються через 2-3 тижні після народження.
 • Сильний плач без видимої причини, дитину складно заспокоїти
 • Приступи плачу починаються приблизно в один і той же час, найчастіше ввечері, і продовжуються від 10 до 30 хвилин
 • Вчасно плачучи у малюка можуть відходити гази, живіт напружений, ніжки дитини підтискає до живота
 • Поступово виявляються рідше і до 3-4 місяців проходять зовсім

Більше корисної інформації, порад та рекомендацій щодо догляду за новонародженим ви знайдете ТУТ

Немовля - фото

Burda Media

Чи впливає харчування на коліки

Часто кольками мами називають проблеми з животиком у малюка, такі як здуття, метеоризм та інші. Правда в тому, що будь-який дискомфорт, а тим більше, хворобливі відчуття, викликають у дитини напад плачу – адже це поки що його єдиний спосіб комунікації.

Існують кілька версій впливу маминого молока на дитячий шлунково-кишковий тракт, які в жодному разі не є приводом припиняти годування:

 • Дитина з'їдає дуже багато молока, а тому ферменти, яких поки що дуже мало, не встигають розщеплювати всі речовини, що потрапили до них. Особливо це стосується так званого «ближнього молока», яке малюк отримує, як тільки починає їсти. Воно менш жирне, але багатше лактозою (молочний цукор), а ферментів для її розщеплення поки що у малюка мало. Якщо трохи зцідити молочко перед годуванням, це може допомогти
 • Мама з'їдає щось таке, що у неї самої викликає підвищену газоутворення. Як відомо, у молоко потрапляють речовини з крові мами, а значить ті, що надходять із харчуванням. Адже не дарма в перші пару тижнів після пологів рекомендують утриматися від тих продуктів, які викликають метеоризм. Таким чином, коригувати раціон мами, що годує, потрібно орієнтуючись на її стан та індивідуальні особливості засвоєння тих чи інших продуктів.

А тепер послухайте, що з цього приводу каже консультант із грудного вигодовування Наталія Зайченко


Джерело: YouTube, автор Ніна Зайченко — все про грудне вигодовування

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Алергія у грудничка: від яких продуктів відмовитися мамі, що годує
Дитина кусає груди під час годування.

 

ВВи чекаєте малюка і хочете, щоб він народився здоровим, а потім ріс міцним і щасливим? Ми допоможемо вам досягти цієї мети! Запрошуємо всіх майбутніх мам та тат на зустріч #мамаклуб від журналу «Моя дитина». Приходьте до нас, якщо хочете дізнатися, як налагодити грудне вигодовування, а потім годувати грудьми довго та із задоволенням!

немовлят на грудному вигодовуванні, вирішуємо проблеми при грудному вигодовуванні, мамаклуб

3

Харизматичний спікер, молочний блогер Ніна Зайченко розповість вам, все, що потрібно знати про годування груддю, причому зробить це так, що ви не забудете цю цінну інформацію після пологів!

 • Ви дізнаєтеся, до чого потрібно підготуватися для успішного годування груддю, щоб не потрапити на вудку некомпетентних фахівців та тих, хто поширює міфи навколо грудного вигодовування.
 • Познайомтеся з тим, як працює лактація, щоб самостійно вміти регулювати кількість молока у грудях та вчасно реагувати на потреби дитини.
 • Вам стануть доступні знання і навички, які використовують консультанти з грудного вигодовування для допомоги мамам, що годують, у післяпологовий період.
 • І, звичайно, ви отримаєте відповіді на всі питання, які тільки у вас виникнуть — підготуйте їх заздалегідь!


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (2 оцінок, середнє: 2,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти