Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="248820"]
Живлення

Чи давати воду грудничку в спеку: думка фахівців

0
Рідина потрібна будь-якій живій істоті, особливо влітку, коли на вулиці спека. А як же бути з малюком, який знаходиться на грудні

Рідина потрібна будь-якій живій істоті, особливо влітку, коли на вулиці спека. А як же бути з малюком, який перебуває на грудному вигодовуванні? А якщо на штучному?

Чи давати воду грудничку в спеку: думка фахівців

Джерело: Fotolia

Вода та грудне молоко

За рекомендацією Всесвітньої організації здоров'я, найкраще, якщо дитина до 6 місяців є виключно нагрудним молоком, і лише після цього віку можна (і потрібно) починати вводити прикорм. Якщо у вас саме така ситуація, дитина здорова і харчується тільки молоком, то навіть у найспекотнішу спеку додаткова вода їй не потрібна. Справа в тому, що грудне молоко абсолютно унікальний продукт - це і їжа, і питво, і заспокійливе в одному флаконі. Воно складається більш ніж на 80% води і його склад змінюється, підлаштовуючись під потреби конкретного вашого малюка,

  • Більше того, фахівці вважають, що додаткова рідина для дитини на грудному вигодовуванні може бути небезпечною – її крихітний шлунок, заповнений водою, вмістить менше молока, в результаті вона недоїдатиме, а лактація може бути порушена. Адже відомо, що в грудях виробляється стільки молока, скільки з'їдає малюк.
Чи давати воду грудничку в спеку: думка фахівців

Джерело: Fotolia

А що зі штучним вигодовуванням

Якщо склалося так, що ваш малюк росте на штучному харчуванні, дуже важливо, щоб суміш, якою ви його годуєте, була якісною, адаптованою та відповідала віку. У такому разі, кажуть шановні педіатри, додаткова вода дитині так само не потрібна.

Дитина знаходиться виключно на грудному вигодовуванні, якщо вона отримує лише грудне молоко, без будь-яких додаткових харчових продуктів або рідини, навіть води, за винятком розчину для пероральної регідратації, крапель, вітамінів у формі сиропу, мінералів або лікарських засобів. При грудному вигодовуванні дитина отримує від матері всю необхідну кількість води. ВООЗ


Чи давати воду грудничку в спеку: думка фахівців

Джерело: fotobank.ua

Коли допоювати немовля та чим

Все вищесказане відноситься до умов, коли дитина здорова, молока достатньо, і він може отримати мамині груди тоді, коли йому це потрібно, а не за графіком. Тим не менш, буваю ситуації, коли додаткова рідина все ж таки потрібна. Їх насправді не так і багато – насамперед це хвороба дитини, підвищена температура тіла, діарея, ознаки зневоднення. У кожному з подібних випадків варто порадитися з вашим педіатром, можливо, ви обійдетесь простою кип'яченою водою, а можливо краще буде дати малюкові розчин для пероральної дегідратації, щоб підтримати водно-сольовий баланс.

Якщо в приміщенні, де мешкає малюк, жарко і сухо, йому може не вистачити рідини з маминого молока і тоді варто запропонувати йому воду, але тільки з ложечки та невелику кількість. Але краще все ж таки, змінити ці умови – кондиціонер та зволожувач у цьому допоможуть.

Джерело: youtube.com/Доктор Комаровський


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти