Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="31665"]
0-1, Здоров'я і догляд

Коліки. У малюків розболілися животики?

Old date:
Current date: 2022.12.06
New date: 2013.11.01
0
Малюк невтішно і довго ридає, його животик напружений, ніжки підібгані, почервонілий личко виражає крайній ступінь страждання.

Малюк невтішно і довго ридає, його животик напружений, ніжки підібгані, почервонілий личко виражає крайній ступінь страждання ... Швидше за все, у крихти кишкові коліки. Спробуймо розібратися в причинах цього явища і подумаємо, що можна зробити для полегшення малюкової долі.

У перші три місяці життя кольки відзначаються більш ніж у 70% дітей. У переважній більшості випадків вони не відхиленням, а пристосуванням травної системи малюка до нових умов існування.

Що таке коліки?

Сама назва «коліки» походить від грецького «colicos», що означає «біль у товстій кишці». Сьогодні коліками називають періодичні болі в животі, що тривають понад 3 години на добу (не обов'язково підряд) і виникають не рідше 3 разів на тиждень. Найчастіше кольки у малюків виникають у другій половині дня, нерідко під час годування. Після відходження газів або стільця малюкові стає помітно краще.

Чому болить животик? 

Коліки у дітей часто виникають через скупчення газів у кишечнику (метеоризм) та надмірно сильну перистальтику кишечника. Відбувається це внаслідок цілого комплексу причин:


  •  Незрілість шлунково-кишкового тракту. Через недостатнє перетравлення їжі утворюється велика кількість газів, які накопичуються в кишечнику, розтягують його та викликають біль.
  • Незрілість нервової системи, що регулює скорочення стінки кишечника (перистальтику).
  • Порушення техніки годівлі. При неправильному прикладанні до соска або використанні невідповідної пляшечки дитина заковтує разом із їжею надто багато повітря. Надлишок проковтнутого повітря в кишечнику викликає кольки.
  •  Неправильний вибір суміші при штучному вигодовуванні, перегодовування дитини, занадто густа суміш або дуже швидке годування.

Запобіжні заходи

Щоб запобігти надмірному утворенню газів у кишечнику і, як наслідок, позбавити малюка від болісного болю, скористайтеся кількома корисними порадами:

  • Перед годуванням викладайте малюка на живіт на 3-5 хвилин. Це полегшує відходження газів із кишечника.
  • Якщо ви годуєте малюка з пляшечки, вибирайте спеціальні пляшечки з антиколіковим пристроєм.
  • Після годування потримайте дитину в похилому положенні (під кутом 45 °, животом вниз) протягом 10-15 хвилин. У цей час малюк відригне надлишок повітря, захоплений під час годування.
  • Через 30-40 хвилин після годування погладьте животик дитини за годинниковою стрілкою, допомагаючи перистальтиці кишечника.

Еспумізан-L
Як допомогти малюкові?

Якщо ж, незважаючи на всі вжиті профілактичні заходи, малюк мучиться від болів у животику, допомогти малюкові зможе препарат, спеціально створений для того, щоб прибирати коліки у дітей – Еспумізан® L. Він не всмоктується у кишечнику, діє лише на бульбашки газу у просвіті кишки та у незміненому вигляді виводиться разом з каловими масами. Це означає, що Еспумізан L, видаляючи скупчення бульбашок газу в кишечнику, не впливає на організм в цілому, тобто. повністю безпечний навіть для незрілого організму малюка. Для простоти та зручності застосування Еспумізан L випускається у вигляді емульсії з банановим смаком. У флакона з краплями (Еспумізан® L) є крапельниця-дозатор, наявність якої дозволяє не тільки швидко відміряти необхідну кількість препарату, але й запобігає контакту вмісту флакона із зовнішнім середовищем та можливим його інфікуванням.

Зі складу Еспумізана® L – у будь-якій формі – повністю виключені такі допоміжні компоненти багатьох ліків, як лактоза та цукор. Тому Еспумізан L можна використовувати і дітям з лактазною недостатністю.

25 крапель (1 мл) Еспумізана® L під час або після кожного годування допомагають видалити скупчення газу в кишечнику і позбавити малюків від болючого болю, тим самим повернути радість і комфорт у сім'ю.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я

 Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням прочитайте інструкцію та обов'язково проконсультуйтеся з лікарем. * 1 мл емульсії (25 крапель) містити 40 мг симетикону. Реєстраційне посвідчення МОЗ України №UA/0152/01/01 від 28.11.2008. Виробник - "Берлін-Хемi АГ"


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти