Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="5279"]
0-1, Здоров'я і догляд

Як правильно загартовувати немовля?

Old date:
Current date: 2022.05.24
New date: 2012.08.29
0
Тільки плюси! Переваги загартування очевидні. Малята рідше хворіють, вони спокійніші і витриваліші, у них краще апетит, гостріше пам'яті.

Тільки плюси!

Переваги загартування очевидні. Малята рідше хворіють, вони спокійніші і витриваліші, у них краще апетит, гостріша пам'ять і увага, міцніший сон, гармонійніший фізичний розвиток. Загартованому дитині дощова і сира погода не завада. Йому не страшно побігти босоніж по калюжах після літнього дощу, а взимку – промочити ніжки чи рукавиці. Віддавши його в садок чи школу мамі не доведеться постійно сидіти з ним на лікарняному!

Загартовування у перші 4 тижні життя

Гартування повітрям – це м'який спосіб терморегулюючих механізмів. Це вид загартовування, що вже вами здійснюється. Адже кожна зміна пелюшок – це повітряна ванна! Спочатку малюк залишається голим не більше 1-2 хвилин, поки ви його переодягаєте. З 3 тижнів можна залишити дитину без пелюшок-оранку на 4-5 хвилин. А на місяць вже можна поєднувати повітряну ванну із масажем.
Якщо на вулиці прохолодно – відкривайте кватирку у дитячій 4-5 разів на день на 10-15 хвилин. І не потрібно під час провітрювання виносити малюка з кімнати. Головне, щоб струмінь холодного повітря не потрапляв прямо на ліжечко.

Двічі на день влаштовуйте наскрізне провітрювання у дитячій. Тут вже дійсно доведеться винести крихту з кімнати, тому що протяг поки для нього небезпечний.  


Починаючи з другого тижня життя, привчайте малюка до прогулянок. Це також методу загартовування.

Навіть умивання (вранці) і підмивання (стільки разів на день, скільки потрібно) можуть зробити гартує. Головне, не робити воду надто теплою! 28 градусів цілком достатньо. Щоправда, для вечірнього купання вода має бути теплішою – +36-37 градусів, а тривалість процедури – 5 хвилин. Вийнявши малюка з ванни, обережно облийте його глечиком з водою на градус прохолодніше - +35-36 градусів. Ну і, звичайно ж, не варто підігрівати пелюшку, якою ви його витираєте. Такий температурний контраст – також елемент загартовування.


Від 2 до 12 місяців

Тепер настав час розпочати першу справжню водну процедуру – обтирання. Зшийте м'яку рукавичку з махрової тканини, змочіть її в теплій воді (температура води повинна не перевищувати +35 градусів), злегка відіжміть і обітріть від кінчиків пальців до плічок ручки малюка, що лежить на спинці. Потім обережно промокніть їх рушником, не розтираючи до почервоніння.

Через три дні можна обтирати малюкові не тільки ручки, а й груди, ще через три дні - животик, а потім через такі проміжки часу дійде черга і до спинки, ніжок та сідниць.

Через три дні після того, як розпочали повне обтирання, почніть через кожні 5-6 днів знижувати температуру води на один градус, довівши її до +27 градусів.


Продовжуйте обливати малюк прохолодною водою після ванни, а з 9 місяців привчайте його до загальних обливань. Усадіть малюка у ванну або поставте на ніжки і облийте з ковша або лійки в такому порядку: спинка, груди, животик, потім плечі та ручки, при цьому не мочіть голову.


Початкова температура води влітку – +35 градусів, взимку – +36-37 градусів. Знижуйте її на градус раз на 2-3 дні в теплу пору року, і раз на 5-6 днів - в холодну, доводячи до +28 (влітку) і +30 (взимку).


Найкращий час для обливання – вранці після масажу або гімнастики, а влітку – після світлоповітряної ванни, яку малюкові корисно приймати роздягненим. Тривалість таких ванн – від 5-7 до 30-60 хвилин на день. Будьте здорові!Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x